Přejít na obsah

Natahovani Aquatimeru


tmoris

Doporučené příspěvky

Spokojene pouzivam uz delsi cas winder Xtrien (jakysi noname z nemeckeho ebay) a zlom nastal az kdyz jsem na nej umistil iwc aquatimer 3231. Po par dnech jsem pozoroval, ze se zacinaji opozdovat (normalne jdou lehce do plusu), tak jsem je vecer dal na stul a zastavily se do 12hodin, tzn ze nebyly winderem natazeny naplno.

Na winderu pouzivam natahovani 5minut toceni, 10 minut stop a pak 5 minut na druhou stranu 10 minut stop atd.

 

Jsem docela prekvapeni, ze Eta strojkum tenhle system plne vyhovuje a IWC s tim ma nejaky problem? Existuje nejaky spravny postup pro watchwinding techto strojku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to nemám, ale je to celkem častý případ - u některých hodinek nedojde při otáčení v nakloněné rovině k přetočení závaží automatického nátahu při každé otáčce - pokud mají hodinky průhled a jdou upnout do winderu obráceně, jde to i dobře vidět?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem otestoval ruzne sklony a nakonec ani CCW nepomaha, mel jsem zrovna stesti, ze jsem je tam dal tak, ze se rotor otacel, ale byla to spis nahoda.. kdyz jsem je upnul obracene jak rikal kubson, tak je zrejme, ze ten naklon neni dostatecny pro otaceni.

 

takze jsme zpet v bode nula, chce to winder s kolmejsim smere. nicmene kdyz se divam na Eilux, tak jedine co by bylo pouzitelne je winder na 3 kusy a i ten ma sikmo pozice. vypada to, ze v cenove kategorii do 500 eur snad neexistuje kvalitni winder na aspon 3 hodinky (timemachine.cz je bohuzel zcela mrtvy web, email nefunguje, mobil maji odpojeny). nemate tady nekdo ten Eilux Triton 3 pro zhodnoceni, jestli to je dost kolmo nebo ne?

 

pripadne navrh na nejaky jiny winder v obdobne kvalite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám podobnou zkušenost na kalibru 80110. Moc tomu nerozumim, ale podle mě je to pellaton stejné konstrukce na Inženýrech. Šly hodně ztuha natahovat i rukou, na winderu se skoro nenatáhly, na ruce jakš-takš, až se asi asi po týdnu úplně zastavily - na ruce!!!!!

Sedim na jednání, koukám kolik je hodin - jako tele na natřený vrata - a hodinky stojí:suicide_anim:.

 

Pomohlo vyčištění a namazání. Nátah je hladší a ve Windru se natahuji v poho. Winder je nějakoj noname china na 8ks, sklon tipiuju na 60-65 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, mám podobnou zkušenost na kalibru 80110. Moc tomu nerozumim, ale podle mě je to pellaton stejné konstrukce na Inženýrech. Šly hodně ztuha natahovat i rukou, na winderu se skoro nenatáhly, na ruce jakš-takš, až se asi asi po týdnu úplně zastavily - na ruce!!!!!

Sedim na jednání, koukám kolik je hodin - jako tele na natřený vrata - a hodinky stojí:suicide_anim:.

 

Pomohlo vyčištění a namazání. Nátah je hladší a ve Windru se natahuji v poho. Winder je nějakoj noname china na 8ks, sklon tipiuju na 60-65 stupňů.

 

kdyz je natahuju rukou, tak jedou uzasne jemne a hladce, takze v tom bych problem nevidel.. cekam jeste co napise gas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nikde není napsané, že winder natáhne hodinky na 100%. Jeho úlohou je udržet hodinky přiměřeně v chodu, pokud se zrovna nenosí. Jestli se ti zastavily na ruce, tak to bude problém zřejmně hodinek. Moje zkušenosti se všema hodinkama, které mám, jsou takové, že žádné se nenatáhnou na doraz, jsou asi tak na půl natažené. Ať je to kalibr v Ingách, Markách nebo JLC v GST-čkách. Jo a 80110 a 80111 jsou totožné strojky, liší se pouze povrchovou úpravou. 80111 se dává do hodinek s průhledem.

Ještě bych dodal, že nátah Pellatonu jde vždy trochu tíž, než ostatních strojků, toho se není potřeba bát, je to normální.

Upraveno uživatelem IWCmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...