Přejít na obsah

IWC Aquatimer Automatic 2000...


jacob

Doporučené příspěvky

Chlapi a možná i dámy, jsem rád, že Vám mohu představit prozatím poslední přírustek, který se u mě objevil.

IWC? Původně jsem myslel jen na Big Pilot

- Značku IWC jsem měl v podvědomí již delší dobu díky několika věcem. Nádherné a legendární Big Pilot nosí kníže Karel Johanes Nepomuk Freidrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg a náš vážený kolega Gas zde mnohokrát prezentoval krásné fotografie například modelu Big Ingenieur 7 Days. O IWC tedy vím, že dělají uchvatné hodinky, ale vždy jsem měl značku spojenou s pilotkama a "společenskými" modely.

- Někdy na konci dubna jsem zažíval nefalšované hodinkové zklamání. Koupil jsem si Zenith Defy Classic, které se bohužel při cestě z Anglie do České republiky ztratily. Celý květen mě to mrzelo, ale když jsem nakonec hodinky viděl naživo (protože jsem si je chtěl koupit podruhé) tak jsem z nich byl především díky rozložení - zhuštění subciferníků mírně zklamaný. V původním výběru IWC vůbec nebyly, ale někdy na konci května jsem šel do Carollina odnést na servis Breitling, a tak jsem se rovnou podíval, co mají pěkného na prodejně. Další Breitling už jsem nechtěl, ale ve vitríně jsem viděl limitku černo-bílých Aquatimer Chronograph a žluto-černé Aquatimer Automatic. Oboje hodinky jsem si zkusil na ruku a zjistil jsem, že mi sedí skvělě.

post-1156-067929300 1340367489.jpg

- V tu chvíli jsem již věděl, že budu mít sportovní IWC a že chci žluto-černou variantu. Problém byl, že jsem si nebyl vůbec jistý, zda-li zvolit model Chronograph, anebo Automatic. To, že jsem funkci chronografu u žádných hodinek nepoužíval mně v rozhodování nenaklonilo ani k jedné straně. Pomohlo mi teprve to, když jsem viděl "živé" fotografie od váženého člena Secta, kde jsou oba modely ve stejné barevné kombinaci vedle sebe. V tu chvíli jsem již věděl, že model Automatic se mi líbí více a bude pro mě praktičtější.

Technické parametry

- Průměr pouzdra je 44.5 milimetrů bez korunky a přibližně 49 milimetrů s korunkou. Jelikož luneta přesahuje, tak pruměr lunety je 46 milimetrů.
- Výška pouzdra hodinek je příjemných 14 milimetrů. Sklo je safírové s oboustranou antireflexní vrstvou.
- Váha hodinek bez tahu, nebo řemenu je 132 gramů.
- Svítivost ruček, indexů a lunety zajišťuje šest vrstev nátěru Super-LumiNova.
- Řemen, popřípadě tah jsou uchyceny systémem, na který drží patent Cartier. Výměna řemene trvá i mně přibližně deset vteřin. Rozteč nožek je 22 milimetrů.
- Udávaná vodotěstnost je 2 000 metrů, což by mělo odpovídat ponoru do hloubky 400 metrů. Zajímavostí je, že na hodinkách není žádný héliový ventil.
- O pohon se stará automatický strojek, kalibr IW30110.

Kalibr IW30110

- Kalibr IW30110 vychází ze stroje ETA 2892, konkrétně z varianty TOP, anebo Chronometer. Tyto dvě varianty nelze podle použitých součástek rozlišit. Dohledal jsem zajímavý nákres, kde jsou zobrazeny díly, které je třeba vyměnit, aby ze stroje ETA 2892 vznikl kalibr, který používá IWC v několika svých modelech. Rezerva nátahu činí standarních 42 hodin a odchylka stroje je přibližně - 0.7 vteřiny za 24 hodin. Za tři dny jsem naměřil odchylku - 2 vteřiny. Aquatimer jsou tedy zřejmě nejpřesnější mechanické hodinky, které jsem kdy vlastnil.

- Modře označené jsou ty díly, u kterých došlo k výměně za díly IWC. Dle spekulací na zahraničních fórech tyto úpravy probíhají přímo v fabrice ETA a společnost IWC si jen kontroluje výslednou kvalitu modifikace stroje.

post-1156-001410100 1340369716.jpg

Jak se hodinky nosí?

- Aquatimer jsou zabaleny v kartonovém boxu, ve kterém je teprve samotná krabice s pokladem (první bylo IWC, anebo Panerai?). Samotný box, obsahuje samozřejmě hodinky, záruční kartu, návody, ale i prachovku, se kterou bych měl o hodinky pečovat. Celé balení působí luxusně a řekl bych, že odpovídá hodinkám.

- Jelikož jsem měl možnost mít na ruce již poměrně veliké množství hodinek, tak musím napsat, že IWC se nosí skvěle! Nejsou to malé hodinky, ale pro porovnání bych uvedl, že hodinky jsou nižší o téměř půl centimetru než Breitling Seawolf, které řadím do stejné kategorie. Je tedy logické, že se nosí o něco příjemněji. Co musím pochválit, je jednoznačně safírové sklo a jeho antireflexní vrstva. Mylně jsem si myslel, že nejhezčí antiferlex měly Breitling Navitimer World, ale Aquatimer je překonávají rozdílem třídy a já musím neustále naklánět ruku tak, abych se mohl antireflexem pokochat.

- Jako další bych měl zmínit svítivost hodinek. Poslední hodinky, které svítily srovatelně byly Seiko Monster v roce 2009. IWC svítí podobně jako G-Shock(y). Zajímavostí je safírová luneta, která svítí také. Část 0-15 svítí celá a na části 15-60 svítí minutové indexy.

- Nemá příliš cenu, abych zde komentoval design hodinek, jelikož ten nejlépe posoudíte každý sám na přiložených fotografiích. Oproti modelu Chronograph více vynikne korunka, která je určitě zajímavá tím, že nemá žádnou ochranu způsobenou tvarem (vytáhnutím) pouzdra. Celé pouzdro je nádherně symetrické a díky jeho "ostrým" hranám si neumím představit, jak by vypadal héliový ventil například na pozici 10, jak ho známe u Seamaster.

- Malý detail, který mě teší je to, že hodinky mají černou datumovku. Nechápu z jakého důvodu, ale často je na hodinkách s černým ciferníkem naprosto nehodící se bílá datumovka (Seiko Sumo, Breitling Superocean Heritage, ...). Argumentem může být snad jedině čitelnost, ale já nevidím žádný problém s čitelností černého datového věnce.

- Gumový řemen je tvrdší než silikonové řemeny a o něco tvrdší, než jsou kaučukové řemeny Breitling. Otlačenou ruku naštěstí nemám a věřím, že se nebude "trhat" u spony, jako řemeny Breitling.

- Na závěr bych Vám chtěl poděkovat za to, že jste si přečetli mojí recenzi.

post-1156-031620700 1340371703.jpg

post-1156-066254000 1340371730.jpg

post-1156-077886400 1340371752.jpg

post-1156-007944200 1340371776.jpg

post-1156-065947000 1340371802.jpg

post-1156-001185600 1340371831.jpg

post-1156-047413800 1340371859.jpg

post-1156-076935500 1340371899.jpg

post-1156-038993400 1340371923.jpg

post-1156-071893200 1340371956.jpg







Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 86
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Děkuji Vám za kladné ohlasy, kolegové. Musím říct, že z hodinek je opravdu cítit ta TOP úroveň. Do určité míry je to určitě tou atypickou safírovou lunetou, ale opravdu těžko na nich hledám chybu. Jediné na co bych upozornil je to, že gumový řemen je na ruku o obvodu maximálně 21.5 až 22 centrimetrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratulujem, dobrý výber - krásne hodinky, vzali aj mňa. Na gume mi tiež vadilo, že som ju zapínal do druhej dierky. Potom som sa dozvedel že štandartne dodávajú ten rozmer, ale dá sa kúpiť aj dlhší. Označenie to má XL /ak sa nemýlim/ a stojí okolo 300 eur. Inak tá presnosť u mňa je do 1s za deň. Jedinou nevýhodou pre mňa /aj preto som ich jacobovi ponúkal/ je prakticky nemožnosť striedania remienkov kvôli tomu super patentu. Aj som mal šialený nápad dať navrtať dierky na "sťažejky"...

Upraveno uživatelem relativ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, s tím delším řemenem máš pravdu. K hodinkám mi ho nabízeli a je opravdu dlouhý. V součtu obou stran řemenu je delší až o nějakých 8 centimetrů, protože je to prioritně na neopren.

 

Tých 8cm sa mi nezdajú, podľa jedného predajcu má štandardný remienok 80mm x 120mm a XL 90mm x 125mm /ponúka ich za 400 usd/

Prezraď mi prosím v SZ s čím si robil tie fotky - sú nádherné...

Upraveno uživatelem relativ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...