Přejít na obsah

Kapesní Remontoire s lunární fází


Javert

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny příznivce hodinek,

 

dnes se mi podařilo sehnat opravdu zajímavé hodinky: Remontoir quantieme phases lunaires

Na hodinkách se mi nepodařilo najít punc, takže asi půjde o plášť z obecného kovu. Cifr je dávno za zenitem a myslím si, že někdo oddělal i krytku lunární fáze. Plášť je na jednom místě podle mě letovaný a je dodělán nový otvor, další otvory jsou také bez páček, kterými se nastavovalo datum a den, nevím. Omlouvám se za fotky, chtěl jsem se pochlubit ještě teď a získat nějaké rady a informace ohledně hodinek.

Při seřizování času se přetáčí ukazatel data i dne v týdnu, takže strojek by měl být v pořádku. Hodinky jsou funkční, ale seřízení budou potřebovat.

I když jsou "oddělané" stejně jsem si je do sbírky musel koupit.

Lepší fotky dodám zítra.

post-18401-011276200 1341171437.jpg

post-18401-048641900 1341171437.jpg

post-18401-044898000 1341171440.jpg

post-18401-006534500 1341171443.jpg

post-18401-052387000 1341171443.jpg

post-18401-003970000 1341171444.jpg

post-18401-056475000 1341171444.jpg

post-18401-008857400 1341171447.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zdravím všechny příznivce hodinek,

 

dnes se mi podařilo sehnat opravdu zajímavé hodinky: Remontoir quantieme phases lunaires

Na hodinkách se mi nepodařilo najít punc, takže asi půjde o plášť z obecného kovu. Cifr je dávno za zenitem a myslím si, že někdo oddělal i krytku lunární fáze. Plášť je na jednom místě podle mě letovaný a je dodělán nový otvor, další otvory jsou také bez páček, kterými se nastavovalo datum a den, nevím. Omlouvám se za fotky, chtěl jsem se pochlubit ještě teď a získat nějaké rady a informace ohledně hodinek.

Při seřizování času se přetáčí ukazatel data i dne v týdnu, takže strojek by měl být v pořádku. Hodinky jsou funkční, ale seřízení budou potřebovat.

I když jsou "oddělané" stejně jsem si je do sbírky musel koupit.

Lepší fotky dodám zítra.

 

Když musíš tak musíš /Fidorka/.Je fakt,že někdo z nějakého duvodu zaletoval puvodní díru pro tlačítko ovládající denní datum /aber warum jak říkaj Rusové/.No já bych nezoufal,jen to zase /tu puvodní díru/ musí někdo "restartovat" .Kryt lunární fáze je normální sklíčko s dirkou pro sek. ručku které bylo zalepené v číselníku.Není problém .Na takových to hodinkách se mi vždy líbila ta páčka na seřizování času .Na té páčce byl vždy nápis PATENT...krása nesmírná...Jo a ty tlačítka jsou normálně rovné,/no tlačítko ..táta tomu říkal normálně drukr / a pod číselníkem od konce 2 mm má kolmej šteft /aby to nevypadlo,jen to na pravé straně jen asi 1.5 mm /málo místa/.Jinak pouzdro je prima/až na tu blbou dírui Která se musí atd atp...a že ty si furt vymejšlíš takové.....kdysi jsem tě kvuli Vigiland.atd ,až budu v příštím životě mít víc času tak se mrknu ...no jo ale kde to bude ?..já to vím..a vovo tom to je .Tak zdar.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké, stříbrné 50:50, čistě ze sportu bych dal test, i když pouzdro nemá valné hodnoty (ani výkupní, ani jako "zachovalé").

Pokuď to máš do sbírky, tak jsem kdysi vyhrabal čecha, který dělá repliky smaltovaných cifrů, zkusil bych trápit google.

Strojek je imho upgrade nějakého mistra hodináře tak říkajíc pro radost, i když to nemá obecnou investiční hodnotu, mám takové "předělávky" rád.

Kde jsi to splašil ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hezké, stříbrné 50:50, čistě ze sportu bych dal test, i když pouzdro nemá valné hodnoty (ani výkupní, ani jako "zachovalé").

Pokuď to máš do sbírky, tak jsem kdysi vyhrabal čecha, který dělá repliky smaltovaných cifrů, zkusil bych trápit google.

Strojek je imho upgrade nějakého mistra hodináře tak říkajíc pro radost, i když to nemá obecnou investiční hodnotu, mám takové "předělávky" rád.

Kde jsi to splašil ?

 

Hm. no třeba jsi si nevšiml, že Javert má na rozdíl od jiných sběratelu pozoruhodnou uchylku,že shání téměř "neopravitelné"hodinky,většinou zvláštní jak vidno.Z.b.:Vigilant,Duplexy/pouzdro jsem dodal dfm,že se zadaří / a ted TOHLE.Apropo pamatuju Vigilant kolečko natahování.A ž bude čas.No a když pude o život ,tak bych teoreticky z těch asi 1500 stroju/před týdnem jen 900/ měl něco najít.Strojek nedělal žádný mistr pro radost je to Systéme Breveté takže o nějakou předělávku opravdu nejde.Repliky číselníku kdysi dělal jeden člověk na Dobříši Nyní prý jeho syn /z druhé ruky /ale byly již tenkrát dost hrubé/pokusy:Doxa,špindlovky atd/ třeba se jedná o někoho jiného.Pokusy epírové hodiny,dachle,altdojč,porcelánky atd skvělé.Neznám ho, jen výsledky.Ovšem tento číselník to je ta jiná.Takže rezimé :Javertovi asi nejde o oblekovky ,potápky a jiné s... je to nadšenec,který má u mě kdykoliv oupn dveře A podívej kolik je hodin a já se tady....s digitálkama Cortéber a ty hajzlové se zastaví za 1 min celá.....a ještě jsem byl telef.zp....hodinář ten tvrdej chleba mááá. Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že to je fabrická komplikace jsem nevěděl. Obecně znám chrona a repetice z té doby, na které se specializovaly "značky", ale vždy se to dalo z strojku vyčíst.

S tím cifrem - viděl jsem fotky replik pro to co sbírám a bohužel kvalita nic moc. Problémem je pec, která je drahá a nebezpečná. Asi zase pošlu starší dceru do kroužku keramiky s speciálním úkolem, to musí jít zreplikovat.

se zastaví - copak, poškozený zoubek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To že to je fabrická komplikace jsem nevěděl. Obecně znám chrona a repetice z té doby, na které se specializovaly "značky", ale vždy se to dalo z strojku vyčíst.

S tím cifrem - viděl jsem fotky replik pro to co sbírám a bohužel kvalita nic moc. Problémem je pec, která je drahá a nebezpečná. Asi zase pošlu starší dceru do kroužku keramiky s speciálním úkolem, to musí jít zreplikovat.

se zastaví - copak, poškozený zoubek ?

 

Přeložím...telefonicky jsem byl/eufem.řečeno atakován /..je bouřka ,co ještě děláš v krámě a pod. Výmluva na opravy celkem neuspěly.Jo zoubek ,to bych si pískal.Udělaj to za hodku ,nabo za 20 mrchy...před 30 40 rokama jsem měl větší trpělivost...Javert ,nevím jestli jsi to čet tak SZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny diskutující!

 

Byl jsem na chatě mimo civilizaci, tak jsem si vše přečetl až dnes. Chosé má samozřejmě pravdu, jen magor jako já koupí vrak hodinek. Jenže může být něco hezčího než to, když se koupí vrak a pak se mu vrátí život? Funkční hodinky a v pěkném stavu kupuji taky, jenže když se mi pak podaří sehnat větší počet hodinek, vyjde mi i jednotlivá cena mnohem lépe. Např. tyto hodinky jsem kupoval v hromádce, za nějakých 10 000,-, jenže kus vyšel na 523 kaček, tak abych to nevzal. Prostě magor no, mám je do sbírky jako kuriozitku, stejně tak již zmíněné Duplexy, za které jsem tehdy vysolil 5 000. To jsem hodně přemýšlel.

Škoda jen, že umím opravit jen budík, kde jsou velká kolečka. Oprava malých strojků je pro mě ještě věcí neznámou. Chci se zeptat mého hodináře, jestli by mě vzal do učení, ale moc tomu nevěřím...

Stejně tak děkuji za kontakt na výrobce ciferníků.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny diskutující!

 

Byl jsem na chatě mimo civilizaci, tak jsem si vše přečetl až dnes. Chosé má samozřejmě pravdu, jen magor jako já koupí vrak hodinek. Jenže může být něco hezčího než to, když se koupí vrak a pak se mu vrátí život? Funkční hodinky a v pěkném stavu kupuji taky, jenže když se mi pak podaří sehnat větší počet hodinek, vyjde mi i jednotlivá cena mnohem lépe. Např. tyto hodinky jsem kupoval v hromádce, za nějakých 10 000,-, jenže kus vyšel na 523 kaček, tak abych to nevzal. Prostě magor no, mám je do sbírky jako kuriozitku, stejně tak již zmíněné Duplexy, za které jsem tehdy vysolil 5 000. To jsem hodně přemýšlel.

Škoda jen, že umím opravit jen budík, kde jsou velká kolečka. Oprava malých strojků je pro mě ještě věcí neznámou. Chci se zeptat mého hodináře, jestli by mě vzal do učení, ale moc tomu nevěřím...

Stejně tak děkuji za kontakt na výrobce ciferníků.

 

Ano ano.Magor magorovi rozumí.No nekup to.Já už se ale musím pomalu krotit.Kromě uchylky na kapesní mám ještě jednu na nářadí/asi pro několik hodin. dílen namátkou přibližně 14 roleru/.Jo a když se mu do toho nebude chtít,tak je pošli a já tam ty tlačítka dodělám.Aby toho nebylo málo jdu dělat pokusy s HNO3 ,až se nadejchám těch rezavejch oxydu pujdu do kytek.Tak zdar

 

 

Jo duplexy.Někdy v r.85 jsem za hříšný peníz /jako ty tu hromadu/duplexy s vystředěným čís.malovaným,dole s okénkem pro kyvadélko ,vorvanejch čepu hafo palec na setrvačce také pryč atd.Asi 14 dní hezká zábava....no mládí čas malin nezralých..hihi Upraveno uživatelem Chosé24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo duplexy.Někdy v r.85 jsem za hříšný peníz /jako ty tu hromadu/duplexy s vystředěným čís.malovaným,dole s okénkem pro kyvadélko ,vorvanejch čepu hafo palec na setrvačce také pryč atd.Asi 14 dní hezká zábava....no mládí čas malin nezralých..hihi

 

Máš je ještě? Zajímalo by mě, jak vypadají. To, že sbíráš hodinářské nářadí se nedivím, je to krásná stará práce. Uvažuji nad nějakým starým soustruhem. Chtěl bych ho jako dekoračku. Ale zatím to ještě počká, veškeré volné finance vrážím do hodinek a jejich oprav. Ale má to výhodu, kolikrát jsem v hromádce objevil pěkný kousek, který mi pak bohatě vrátil první investici a já tak měl další hodinky. Děkuji za nabídku dodělání tlačítek. V pondělí se jdu zeptat, jak je na tom s čištěním strojku. Tak dám hned vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš je ještě? Zajímalo by mě, jak vypadají. To, že sbíráš hodinářské nářadí se nedivím, je to krásná stará práce. Uvažuji nad nějakým starým soustruhem. Chtěl bych ho jako dekoračku. Ale zatím to ještě počká, veškeré volné finance vrážím do hodinek a jejich oprav. Ale má to výhodu, kolikrát jsem v hromádce objevil pěkný kousek, který mi pak bohatě vrátil první investici a já tak měl další hodinky. Děkuji za nabídku dodělání tlačítek. V pondělí se jdu zeptat, jak je na tom s čištěním strojku. Tak dám hned vědět.

 

Ještě tady blbnu ,hodinky samozřejmě někde mám.Soutruh jeden tady v krámě ,doma v dílně plus MN80 ,další v záloze a jeden mosaznej krasavec.Když se to naučíš máš opravy zdarma!!Domluveno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš je ještě? Zajímalo by mě, jak vypadají. To, že sbíráš hodinářské nářadí se nedivím, je to krásná stará práce. Uvažuji nad nějakým starým soustruhem. Chtěl bych ho jako dekoračku. Ale zatím to ještě počká, veškeré volné finance vrážím do hodinek a jejich oprav. Ale má to výhodu, kolikrát jsem v hromádce objevil pěkný kousek, který mi pak bohatě vrátil první investici a já tak měl další hodinky. Děkuji za nabídku dodělání tlačítek. V pondělí se jdu zeptat, jak je na tom s čištěním strojku. Tak dám hned vědět.

 

Pak dej fotku,jak je dáš trocha do kupy....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Houby na to vidím, ale řekl bych, že nemají lunární fázi ale jen den - noc, respektive sluníčko - měsíček...?

Jo a hodinářský soustruh měl o minulém víkendu mezi veteší nějaký překupník na burze starožitností v Letovicích.

 

Lunární fázy to má,ale nebudou mít náhon.To zn.,že se fáze přesunuje ručně a budou mít dvojnás. počet zubu to je 58 než "normální "lunár.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lunární fázy to má,ale nebudou mít náhon.To zn.,že se fáze přesunuje ručně a budou mít dvojnás. počet zubu to je 58 než "normální "lunár.

 

Tomu teda nerozumím - co to znamená, že se fáze přesunuje ručně ?

Nikdy jsem teda po principu lunární fáze nějak nepídil, školy nemám, jak praví klasik, ale snad se týká jen měsíce - proto lunární. Na co by tam byl ukazatel sluníčka ? Na první fotce já vidím, že jeden z kotoučků má paprsky = sluníčko. A že by na jednom kotoučku mohlo být slunce, které v průběhu 24 hodin proběhne z jednoho konce výřezu na druhý (východ západ) a zároveň měsíc, který totéž provede během 28 dní...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikládám fotografii, jak to vypadá pod ciferníkem. Jestli systému rozumím správně, tak vždy, když dojde k přechodu dne na den nový, velká páčka, která je vpravo, posune zároveň kotouček s lunární fází. Ovšem problém tu je, u velké páčky, která ovládá den a pohybuje i lunární fází, schází pružinka, takže ať se den mění jak chce, kotouček s lunární fází stojí na místě - schází tam "pružení".

 

Josefe, psal jsem Ti SZ ale asi nepřišla, mohl bys mi, prosím, poslat Tvou adresu? Já si ji posledně nikam nepoznamenal a v mailu ji nemám.

post-18401-049726000 1342105583.jpg

post-18401-091595100 1342105583.jpg

Upraveno uživatelem Javert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lunární kolečko by mělo mít 59 zubů, tedy přibližně 2x měsíční fáze. proto ta dvě kolečka (zlatá), která se střídavě postupně objevují v nezastíněném kulatém průhledu u vteřinové ručičky. Tedy každý den o jeden zoubeček.:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...