Přejít na obsah

Chronostop a minutestop


atomicsteve

Doporučené příspěvky

Obě funkce jsou spíše levná náhrada chronografu, oblíbené byly hlavně v 70.letech. Zajímalo by mne, jestli je ještě nějaká hodinářská firma používá, případně, jestli by to někdo nedokázal sbastlit - vhodný kandidát na přestavbu je podle mne třeba PRIM kalibr 55.

.

Chronostop používala Omega, nicméně moc hodinek s touto funkcí nevyrobila. Jde vlastně o jednotlačítkový "chronograf" bez minutového sčítače. Více zde.

 

post-15382-045365200 1342281916.jpg

 

Minutestop jsem zatím viděl u levných sportovních hodinek od firem Sicura a Tegrov. Hodinky mají dvě minutové ručky, přičemž jedna jde tlačítkem vynulovat. Obrázky hodinek od Sicury jsou u nás hlavně tady. Tegrov najde pak třeba zde.

 

post-15382-024358200 1342282218.jpg post-15382-061441300 1342282337.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obě funkce jsou spíše levná náhrada chronografu, oblíbené byly hlavně v 70.letech. Zajímalo by mne, jestli je ještě nějaká hodinářská firma používá, případně, jestli by to někdo nedokázal sbastlit - vhodný kandidát na přestavbu je podle mne třeba PRIM kalibr 55.

 

Mám pocit, že pokud by někdo takto upravoval strojek (třeba ten Prim 55), tak by to stálo tolik, že by sis za to mohl koupit slušný hodinky.

 

Nejlevněji pořídíš Ruhla Chronograf, řekl bych. Sice je to šunt, ale zase za pár korun. A designově jsou docela povedený.

post-1118-030984300 1342303435.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruhly mám doma několikery, to je takový zmenšený budík. Žádná extra kvalita, to i ten plecháč od Sicury je o dost lepší... A ta přestavba mne zajímá - zase až tak složitá komplikace to není, alespoň podle toho, co jsem viděl. Přeci jenom Primky s inhousem s chronofunkcí, to tu ještě nikdo nemá :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ruhly mám doma několikery, to je takový zmenšený budík. Žádná extra kvalita, to i ten plecháč od Sicury je o dost lepší... A ta přestavba mne zajímá - zase až tak složitá komplikace to není, alespoň podle toho, co jsem viděl. Přeci jenom Primky s inhousem s chronofunkcí, to tu ještě nikdo nemá :P

 

Při sazbě hodináře 500 - 600Kč za hodinu se překopávat strojek fakt nevyplatí. Natož Primáckej :)

Třeba se pletu, ale podle mě by ses dostal na částku, za kterou si koupíš ty Omegy Chronostop v TOP stavu :)

 

Ze součastné produkce pokukuju po Tutima Commando II. Na první pohled vypadají jako to, co chceš, ale mají "sčítač" sekundovej, minutovej a hodinovej. Jen v trošku netradičním provedení.

post-1118-054130200 1342305876.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po letech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...