Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se svůj multifukční nožík obměnit právě multifunkčními kleštěmi, ale zjišťuji, že jich je na trhu asi miliarda variant :oneeyed02: A jelikož to není zrovna levná záležitost, rád bych se s Vámi nejdříve trochu poradil. Které tedy vlastníte, jak moc jste s nimy spokojeny, výhody různých funkcí a jaké popř. plánujete"

Zatím jsem moc nehledal, ale žhavými favority zatím jsou Leatherman Wave a Victorinox X-tool" Musím na něm určitě mít: nůž, pilku, nůžky, křížový šroubovák, určitě otvírák na pivko :D a ostatní funkce navíc jen uvítám.

 

http://www.highlife.cz/victorinox-swiss-tool-x-v2118?utm_source=zbozicz

http://www.maxsport.cz/outdoor/multifunkcni-kleste/leatherman-wave-new

 

Děkuji za Vaše postřehy :notworthy:

post-364-083605600 1343761709.jpg

post-364-052392700 1343761724.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otvírák na pivko? Amatére! Kdo si neumí otevřít pivo, ten si ho nezaslouží :-) Wave otvírák nemá, jen na konzervy. Zato má spoustu hran kterýma jde ten lahváč snadno otevřít. Mám Wave už pár let a jsem s ním spokojený. Celkově je takový drsnější, hruběji udělaný, některé hrany jsem musel trošku odjehlit ale je dost masivní a odolný. Obě čepele drží ostří dobře, nedělám s tím žádné extrémy, na běžné použití v pohodě. Nic se neviklá, nic se nepovoluje. Dá se strčit do pouzdra i v podobě kleští. Některé Leathermany mají těch multifunkčních blbin víc, sadu šroubováků, vyměňovací pilku, mám pocit že i čištění na flintu. Ten Victorinox mi připadá trochu moc naleštěný ale zkušenosti s užíváním nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cize tebe vlastne staci napr toto??

 

Samozřejmě jsem nad tím přemýšlel, právě absence kleští na mém nožíku mě donutila k výměně" Jde ale o to, že s kleštěmi na nožíku nevivineš moc velkou sílu, kterou já u kleští potřebuji, kdež to u tady toho nástroje ano"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otvírák na pivko? Amatére! Kdo si neumí otevřít pivo, ten si ho nezaslouží :-) Wave otvírák nemá, jen na konzervy. Zato má spoustu hran kterýma jde ten lahváč snadno otevřít. Mám Wave už pár let a jsem s ním spokojený. Celkově je takový drsnější, hruběji udělaný, některé hrany jsem musel trošku odjehlit ale je dost masivní a odolný. Obě čepele drží ostří dobře, nedělám s tím žádné extrémy, na běžné použití v pohodě. Nic se neviklá, nic se nepovoluje. Dá se strčit do pouzdra i v podobě kleští. Některé Leathermany mají těch multifunkčních blbin víc, sadu šroubováků, vyměňovací pilku, mám pocit že i čištění na flintu. Ten Victorinox mi připadá trochu moc naleštěný ale zkušenosti s užíváním nemám.

 

Flinty nemám moc rád, ale kdybych měl, určitě šáhnu po MUT EOL :) , pěkná hračka:

http://www.youtube.com/watch?v=65Cy4Vrot2I&feature=related

 

Jinak Leatherman mě opravdu připadá jako takovej cool nástroj do extrémů, zatím vyhrává" Zajímavá je ovšem také značka Gerber, používá ho Bear Grylls, můj oblíbenec, tento kluk většinou používá kvalitní věci pro své expedice, třeba Breitling hodinky a ták :rolleyes:

post-364-060187700 1343764939.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mňa jednoznačne Leatherman, 25 ročná záruka, lacné náhradné diely ak došlo k mechanickému poškodeniu ( napr. zlomenie pilníka, atd.).

Keď chceš niečo skladné tak New Wave, ináč Surge je super, prípadne starý poctivý Super Tool 300. Ak chceš aby to vyzeralo "high end" alebo "mid-tech" tak modely Charge ALX, Charge TTI - titaniová rúčka, ale podľa mňa vyhodené love. Prípadne pisni PM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na SOG se mrknu, slyším to jméno poprvé v životě, USA? :smile_anim: Wave mě překvapil, jak je malej, určitě asi o dost menší než X-tool to vypadá, byla by to jen výhoda" Musím vyjet z těch naších kotěhůrek a někde si to vyzkoušeti :D

post-364-044362400 1343766917.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Take jsem jeden cas vybiral a rozhodoval se mezi Victorinoxem a Leathemanem a zvitezil Leatherman Charge TTi. Nuz ze supr dupr S30V ocele, moznost dokoupeni dalsich bitu, "rescue" hak na rezani pasu apod., titanove strenky atd. A na zivo vypada paradne. Samozrejme ma otvirak na pivko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučuju projet knife.cz... něco by se v inzerci asi našlo....

 

Gerber je tak půl napůl... hodně ho chválí za kvalitu a cenu a druzí ho mají za čínský šmejd... už i SOG se přesunul do Číny

 

jinak paradoxně sem četl názor že Surge (je to ten plastovej ne?) je po delším používání lepší, že nemá vůle jako Wawe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

doporučuju projet knife.cz... něco by se v inzerci asi našlo....

 

Gerber je tak půl napůl... hodně ho chválí za kvalitu a cenu a druzí ho mají za čínský šmejd... už i SOG se přesunul do Číny

 

jinak paradoxně sem četl názor že Surge (je to ten plastovej ne?) je po delším používání lepší, že nemá vůle jako Wawe

 

Jiná fóra ze zásady nenavštěvuji, jsem totiž věrný Chronomagu :smile_anim:

Jinak Leathermann Wave vyrábí v USA, nevíte? X-tool je Swiss made a to se mě moc zamlouvá, USA by bylo také supér, ale hlavně né Made in China, prosím :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SOG Power Lock již delší dobu plní, to co má dělat. Křížový šroubovák zvládnul i vruty 5x40 bez poškození, střenky v záhybech sice po pobytech na Lofotech chytají krupičkovou rez, ale ostří nože drží skvěle. Kupováno před lety zde:

http://www.knifeworks.com/sogpowerlockeodblackfinish.aspx

 

:death:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...