Přejít na obsah

Multifunkční kleště


African

Doporučené příspěvky

Stejně jako my holt mají i Němci své zákony - jenže na rozdíl třeba od ultrapředposraných anglických jelit ti aspoň nezabaví "nabroušenou tužku", střep, ani "onehand" multitool (včetně zmiňovaného Wave/TTi) s ostřím kratším než výška krabičky od cigaret (7,6cm?). Striktně zakázané jsou tam jen balisongy, čelní vystřelováky a gravitační nože. Obvyklým zdůvodněním je fóbie z tureckých výrostků s kudlama a z jejich národního sportu: zapíchnout členovi konkurenčního gangu křivák do pérdele. Posted Image

 

Ve většině Evropy, USA a Ruska je situace paradoxně ještě horší - hlavně ve městech může nožík na veřejnosti rovnou znamenat potenciální problém s policajtama (důvod a paragraf se vždycky najde). Zlaté naše Rakousko-Uhersko (CZ/SK/A), kde se nůž explicitně nepovažuje za zbraň ale za nástroj...

 

Ad Gerber Flik (a jeho deriváty): koukám že jde ještě o původní "armádní" US-made model, sice hamatnej ale držák. Věřím že zubatá sheepfoot čepelka je prima na lodi (lana, dráty...), jen na to suchozemské řezání dřeva je vzhledem k absenci "rozhozu" celkem k prdu.

Ad TTi: Titanové střenky jsou bohužel opravdu hlavně designovka, co reálnou hmotnost nesnižuje - viz třeba celoplechový Wave a nebo ALX (...taky mám TTi doma a řekněme že mám s čím srovnávat).

 

Ale ať nejsem za hnidopicha - "každý správný muž by měl mít v kapse nůž" - a kterýkoliv z uvedených kousků je v případě potřeby pořád lepší než nic. A podobně jako švýcaráčky, i tyhle hračky si svůj důvod k použití vždycky najdou! Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně tak, není to jen záležitost německa... každý stát má něco... obecně bych se vyvaroval -onehand, poloautomat, vystřelovák, čepel víc jak 8,5 cm... boxery, obušky, pepřáky radši také nechat doma, nedráždit zbytečně přísníka :)

 

kdo cestuje nebo si chce počíst tak TADY

 

jinak já bez nože z baráku nevyjdu... protože ho jednou za 3 měsíce nechám doma a zrovna něco potřebuju :D a klobásy, maso se samo nepokrájí a pižlat to v lepším případě plastem nehodlám...vejde se do kapsy s peněženkou a kdybych narazil na horlivce tak mu vysvětlím že s rescue čepelí stejně nikoho nezapíchnu :P

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pár let Charge v titanu, vzhledem k mojí práci je denně několikrát z pouzdra občas s ním vytloukám zaseklé šrouby, kleště drží jako hrom, bity sedí na šroubech kromě cca. dvakrát broušeného hlavního nože žádná údržba a to dostáva opravdu zabrat!

Kdybych ho nedejbože ztratil vůbec nebudu o něčem jiném ani uvažovat :smile_anim:

post-390-044544400 1343842457.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám pár let Charge v titanu, vzhledem k mojí práci je denně několikrát z pouzdra občas s ním vytloukám zaseklé šrouby, kleště drží jako hrom, bity sedí na šroubech kromě cca. dvakrát broušeného hlavního nože žádná údržba a to dostáva opravdu zabrat!

Kdybych ho nedejbože ztratil vůbec nebudu o něčem jiném ani uvažovat :smile_anim:

 

Takovej blbej dotaz, zkoušel jsi s nůžkami střihat nehty? Je to v pohodě? A je Charge Made in USA? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je Charge Made in USA? :)

 

Citace z Knifu: použití log "U.S.A." Leathermanovi před několika lety zakázal používat kalifornský soud, poté co musel přiznat že skutečně outsourcuje věci jako celé kleště (Mexiko - neobrobené části odlitků pěkně chytají rez) a pily/pilníky (zde uvedeno jen "overseas)

zdroj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad TTi: Titanové střenky jsou bohužel opravdu hlavně designovka, co reálnou hmotnost nesnižuje - viz třeba celoplechový Wave a nebo ALX (...taky mám TTi doma a řekněme že mám s čím srovnávat).

 

Ale ať nejsem za hnidopicha - "každý správný muž by měl mít v kapse nůž" - a kterýkoliv z uvedených kousků je v případě potřeby pořád lepší než nic. A podobně jako švýcaráčky, i tyhle hračky si svůj důvod k použití vždycky najdou! Posted Image

 

Ty titanové střenky hmotnost snižují... Pokud by u stejného multitoolu byly ocelové, byla by to hrozná cihla. Viz třeba Victorinox, kde podobný multitool je tak na opasek nebo do batohu, ale už ne do kapsy... Ano, existují i celoocelové a lehčí multitooly, ale je potřeba srovnávat s podobně vybavenými...

 

jinak já bez nože z baráku nevyjdu... protože ho jednou za 3 měsíce nechám doma a zrovna něco potřebuju :D a klobásy, maso se samo nepokrájí a pižlat to v lepším případě plastem nehodlám...vejde se do kapsy s peněženkou a kdybych narazil na horlivce tak mu vysvětlím že s rescue čepelí stejně nikoho nezapíchnu :P

 

Ano, to je ono - nůž je pro mne nástroj denní potřeby a v poslední době nosím především Mercworx Latalis, což je "automat"... Přítelkyně mi i doma u stolu dává k jídlu jen vidličku (trochu z legrace), protože s ním dělám vše...

 

Posted Image

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak díky moc kluci, včera jsem objednal Leatherman Charge TTI :rolleyes: Ještě byla docela prča, jsem chtěl zamachrovat před přítelkyní, cože jsem si to krásného objednal a ona mi řekla, že jeden takový už mám :eek: Říkám, co je to za blbost a že prej mi ho dal brácha před pár lety a že ho viděla ve sklepě" Tak jsem převrátil sklep vzhůru nohama a našel :D Je to JEEP a dokonce jsem si vzpomněl, jak mi ho brácha daroval. No ale kvalita příšerná, tak se těším na Leathermana i nadále a tady ten dám do kůlny, aby byl na očích, třeba se bude někdy hodit" hihi, myslím, že bych s tou mojí pamětí už měl začít něco dělat :D

post-364-034053400 1343898123.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To uz nas bude pekna tlupa :D

 

To teda, můžem udělat třeba Leatherman sraz :D Koukal jsem na jejich stránky a mě tedy připadne, že je vyráběj v Portlandu, možná železo kupujou v Číně, těžko říct, ale výroba je podle mě v US" Ve středu v deset tam můžeme dát exkurzy" Jinak se ně něj dost těším"

http://www.leatherman.com/about/tour

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak čtu tohle vlákno taky mam tik něco koupit.. jen jsem nenašel ještě praktický využítí k čemu bych ho použil

 

Pokud chceš novou hračku, důvod se vždycky najde :D Ty Františku třeba k tvému Treku" Nikdy nevíš, co se ti kde povolí :smile_anim:

http://www.leatherman.com/products/findfamily/Bicycling

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jak čtu tohle vlákno taky mam tik něco koupit.. jen jsem nenašel ještě praktický využítí k čemu bych ho použil

 

hele k foxu... to je čistě účelovka... tupá čepel proti probodnutí, řezač pásů, zuby na čepeli na lana, hrot na rozbíjení skla... jak říkám zatím slouží výhradně na řezání masa na grilovačkách a k stravování v "terénu" a doufám že tak i zůstane

 

victorinox? nůž na řezání čehokoliv, pilka která opravdu uřeže větev, pinzeta na třísky apod. párátko je asi k h...u ale špárat se můžeš, nůžky papír nestříhají ale mírným tlakem řežou, otvírák na konzervy, pivo, víno, dva ploché šroubováky a malej křížovej, výstružník, bodec... krom velkých kleští vše co bych potřeboval... takže na koleji sem měl vše co potřebuju a vleze se mi to do kapsy... janý vývrtku, otvírák to má asi každej ale se šroubovákama to až tak slavné nebylo... to nemluvím o tom že některý mají i ty kleštičky, pilníky, lasery a podobný chujoviny

 

mě můžou nachytat jenom na oheň, to jediný mi chybí, nekouřím :D

 

tolik místa to nezabere a "mimo" civilizaci je to nutnost.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je ono - nůž je pro mne nástroj denní potřeby a v poslední době nosím především Mercworx Latalis, což je "automat"... Přítelkyně mi i doma u stolu dává k jídlu jen vidličku (trochu z legrace), protože s ním dělám vše...

 

 

dobře, to je řečený v Chalupářích :D

 

Předseda: hergot kdo to tak pitomě zavázal.... nemáte někdo nůž??

Fuksová: no tak nemáte někdo nůž?

Bohouš: tady máš předsedo... :D

P: nj bohouš ten má fšecko :D

 

čas 29:20

 

jinak já už teď nosím foxe, otvírák mám na klíčích a když jedu někam dál tak i victorinoxe :)

 

ten Mercworx Latalis nevypadá špatně... ale za tyhle prachy "jen na řezání" bych už bral Sebenzu nebo třeba Ontario XR1i když to nejsou automaty... z S30V se mi hodně líbila ta modrá limitovaná Benchmade... původně jsem taky uvažoval o poloautomatu ale prý v cenách do 2k je otvírání řešený pružinkou jak z propisky...

 

ale to už je spíš na knife.cz :)

Upraveno uživatelem Lion
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A je doma fešák :rolleyes: Po deseti minut seznamování vypadá opravdu dost dobře, kvalitní zpracování a moc pěkné nástroje" Funkčnost se ale ukáže až při práci a na cestách" Trochu jsem se bál ty Číny, ale je na něm nápis jak kráva, MADE IN USA, takže spokojenost maximální :smile_anim:

post-364-076381400 1343985289.jpg

post-364-073860400 1343985300.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...