Přejít na obsah

Panerai


obchodnik-o3

Doporučené příspěvky

Sly už je v zaslouženém důchodu a tahle "PR výzva" bude v rukou novodobých "italských údržbářů".

Product-placement, díky kterému se kdokoliv mohl pouhou koupí "limitkových" hodinek identifikovat s dlouhodobě populárním akčním hercem byl jedna věc, riskovat zostuzení/utopení kteréhokoliv ze 33 facebůčkujících zpovykanců "hledajících zážitek" je úplně jiné kafe. A na rovinu: To že někdo uvalí cenu menšího auta za káčkání v bazénku s anonymními opálenými potapěči z něj dnes žádnou hvězdu neudělá - leda by šlo o součást nějaké propracovanější mediální show, spojené třeba s hromadným potopením 33 vysloužilých kocábek, k příležitosti Brexitu v pronajatém egyptském přístavu. Pak by šly i "nelimitky" na dračku, teda mimo UK  :sweatdrop:

Sly uz hlavne jede jinou ligu s RM a jejich rambo komplotem za 24 mio... jinak si myslim, ze ten vycvik bude cool italiano, ale je fakt, ze tech ktery to z tech 33 realizujou bude fakt asi hrstka. Docela by me zajimalo naky video z toho;-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 171
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ty military carbony jsou boží, ale 33 kusů už je dávno prodaných. Zatím tu nebyla fotka (a já ji z lenosti taky nedám) carbonů s modrými indexy, které vyšly ve dvou velikostech - 42 a 47 mm a ty mi přijdou taky super. A jde o běžnou produkci, i když ty doposud představené ceny jsou nadstřelené až příliš sebevědomě.

 

No a taky se šušká, že další modely budou představeny v další dny a jedním z nich je nové bronzo, které se hodně podobá poslednímu piece unique - hnědý cifr plus má jinou lunetu (hnědá keramika).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víte co mi ten Standův obrázek "blue on black" připomíná? Plastikové Fortis Colors od Číňana a ne "oblekovky" za ranec  :thumbsdown_anim:

Jsem rád že mé 572 pocházejí ještě z dob kdy u PANERAI produkovali seriózní a skvěle čitelné hodinky - a taktně doufám že tohle je jen o přechodné "slabé období", související s aktuálním čínským "rokem prasete" 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panerai šly v posledních dvou až třech letech cenově dolů. Sběratelé rozprodávají své sbírky. I známé limitky jsou cenově níž a celkově této mé oblíbené značce došel dech. Předpokládám, že se těmito barevnými modely snaží naskočit na vlnu stejných bohatých zákazníků, kteří tuto značku před lety vynesli na úroveň Rolexu a dnes kupujou z rozežranosti různé pestrobarevné AP ROO nebo RM. Cenovky představených modelů tomu odpovídají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud i přes obecně lepší technické parametry (sklo z flašky od okurek na libovolných rolbách mluví za vše) OP stagnují, zatímco růst cen u neinovujících Rolex/AP/PP je k nezastavení, znamená to že je buď něco blbě s designem (WR30 Luminor Due a "rok prasete" to zjevně nevytrhnou), marketingem a nebo cenotvorbou HH modelů, která se už dávno utrhla od reality a netáhne za sebou zájemce o "levnější" kousky. Rok co rok přibývají "limitky" s různě pomalovanýma ručkama a obskurníma ciferníkama - ale aby se vytěžil potenciál s ikonického pouzdra o aspoň elementární vodotěsnosti, klasického sendviče a geniálního inhouse 400x, u kterého by si mohl kunčaft tučně připlatit za dávno vyvinuté komplikace (datum, pseudo GMT a rezerva chodu), to u opicínů evidentně nikoho netankuje  <_<

 

Mimochodem, při psaní tohoto příspěvku jsem si na počítači snad po roce otevřel web Panerai.com - a naběhl mi v mandarínské čínštině, hnusný rolovací design s obludnými neprolinkovanými ilustracemi určený pro všudypřítomné blbečky s olbřímíma asijskýma mobilama radši nekomentuju. Průšvih je že ani přepnutí na Rakousko/EN/EUR (nutno pomocí URL) ten blbý dojem nevytrhlo, celá kilometrová stránka byla zaplněná různými variacemi na konfekci Submersible (kterou fakt nemusím), zatímco ikonické modely Luminor/Radiomir od uvedení "odlehčených kalibrů" zacházejí na úbytě. Sorry, ale zjevně nejsem sám kdo by si u takové firmy ani jako nekritický fanda nevybral nový a dražší model, který by mu dokázal nahradit třeba stárnoucí 572 (které už bych taky možná chtěl poslat dál). A pokud je takto uvažujících lidí víc (bezzásadové čínské snoby nepočítám - ti jsou schopní ulejvat korupční prachy i do kravin typu Bitcoin), je neodvratné že ceny v second-handu padají, místo aby díky "nadšeným nováčkům" rostly a nepřímo tak podporovaly i odbyt + růst cen nových kousků (á la Rolex)...  :thumbsdown_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panerai šly v posledních dvou až třech letech cenově dolů. Sběratelé rozprodávají své sbírky. I známé limitky jsou cenově níž a celkově této mé oblíbené značce došel dech. Předpokládám, že se těmito barevnými modely snaží naskočit na vlnu stejných bohatých zákazníků, kteří tuto značku před lety vynesli na úroveň Rolexu a dnes kupujou z rozežranosti různé pestrobarevné AP ROO nebo RM. Cenovky představených modelů tomu odpovídají.

Neco na tom bude. Jeden priklad by byly ty Carbotechy co zminoval Tikzot.... zrovna jsem to checkoval: PAM 616, nelimitka - retail 16k CHF a ted se jich na chronu vali hromada za nejakych 14k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a tyto nové Carbotechy PAM 1616 stojí 18k EUR. Což je o tisícovku míň, než stojí nové AP RO 15500. A tuto dvojnásobně přestřelenou cenu nezachrání ani to, že na potápění by ty hodinky fakt asi fungovaly.

 

Nové bronza furt nejsou představené, ale už dva lidi ukazovali jejich fotky a prý to tentokrát nebude limitka. Na druhou stranu kvůli keramické lunetě nejsou tak hezky bronzové jako limitky. A cena má být 16k EUR, což taky není málo.

 

Taky by měli být nové Radiomiry s Cali cifrem jakože vypáleným radioaktivitou, těžko říct, jak to bude vypadat naživo, ale PAM424 se mi zatím zdají hezčí.

 

Na fotkách PAM 1616 a jejich lumi, kdy minutová ručka a perla na lunetě svítí překvapivě zeleně, pak nové Bronzo a Radiomir California.

post-36225-0-64111800-1547678614_thumb.jpeg

post-36225-0-34138500-1547678623_thumb.jpeg

post-36225-0-55430800-1547678633_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tie 961tky su pekne ... Asi jedine co ma zatial zo Sihh zaujali :) vedel by som si ich predstavit mat na ruke avsak nie za tu cenu :(

Tajne dufam ze panerai este vytiahne nejake eso z rukavu a predstavi nieco fajne z rady luminor lebo ist len cestou submersible asi nebude to prave orechove ...

post-38518-0-38338700-1547722525_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Octavian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Géčka na gumě a malovanej submersible steampunk, limitky 30/15/19 kusů aby se vysvětlily ulítlé cenovky, marketingově postavené na přibaleném nebo nebo vyrytém cizím "zážitku"...  -_-

Sorry jestli už pár dní zdejší Paneraisti klub prudím "nedostatkem bojového nadšení" (víc než PANERAI mě teď svýma pololetníma výkonama vytáčí a vyčerpává synátor), ale ani s neomezenýma fondama bych si z té letošní "výstavky úspěchů národního hospodářství" nevybral. Nakonec budu rád že jsem svým 572kám včera dopřál nový-jetý a neskutečně tichý winder od Wolfa (nechcete někdo levně Modalo?) - takže je zase budu mít víc na očích a doufám že i na ruce...  :cool02:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...