Přejít na obsah

Věčný puntičkář..... aneb zpátky na začátek :-)


Argon

Doporučené příspěvky

Čert vem tohle forum, dokud jsem ho neznal byl jsem naprosto spokojený s quartzkami a miyotou... a teď?! Začal jsem kapeskama a teď řeším náramkové. Každopádně..... po objevení tohoto fóra jsem začal hledat náramkové mechaniky... objevil jsem na aukru zajímavé Doxy a hned jsem je vydražil - povedlo se mi to za vyvolávací cenu :-). Sice jsem je sem už házel, ale snad se admin nebude zlobit, když foto použiju znova

post-20230-049866500 1344925898.jpg

post-20230-086676400 1344925918.jpg

 

hodinky se mi hodně líbili, ale po tom co mi manželka řekla, že by je nevzala na ruku, protože jsou hrozný, ošuntělý a kdo ví, kdo je nosil... rozhodl jsem se pro jejich obnovu, takže poniklování, nový ciferník, vyplnění ruček.... s výsledkem jsem byl spokojený

post-20230-019299400 1344926129.jpg

post-20230-074947500 1344926142.jpg

 

...ale jsem typ člověka co nebude asi nikdy s ničím spokojený... stále jsem se vracel k původnímu ciferníku, který byl výrazně lépe propracovaný a celkově líbivější.... ovšem stav byl docela hrozný. Jeho vyčištění mi hodinář rozmlouval, s tím že u Dox ze 30. let by mohla popraskat barva nebo se úplně setřít. Stejně mi to nedalo a využil jsem báječnou vymoženost zvanou googl a heslo "clean dial watch"..... a vypadla mi hromada odkazů, jedna část zásadně varovala druhá doporučovala, pak jsem narazil na odkazy včetně fotek a to mi dodalo sílu a nervy zkust vyčistit ciferník sám. Říkal jsem si, že nemám co ztratit když už mám na hodinkách jiný..... Jel jsem podle návodu, jako první jsem zkusil papírový kapesník a na sucho - nic.... pak vlhkou tyčku na čištění uší - nic.... a na konec jsem použil super měký kartáček na zuby a tekuté mýdlo :-). No a tady je výsledek, takže posuďte sami

post-20230-053996200 1344926752.jpg

post-20230-040961200 1344926758.jpg

post-20230-064983200 1344926762.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 50
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

...pěkný. Jenom se chci zeptat, jak ten ciferník bude vypadat za rok... :-) Ta lakovaná vrstva na vrchu má význam.

 

Řekl bych, že naprosto stejně :). Díky lakované vrstvě jsem ho mohl takto vyčistit. Nepoužil jsem žádné agresivní rozpouštědla, takže lak na ciferníku zůstal ;-). Psal jsem o něm v souvislosti s tím, že hodinář nevěděl jestli je i lakovaný, proto se bál ho čistit. Já to riskul a lak tam je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Číselník pořádně prokoukl. Jen tam chybí lumi body u sudých čísel. Parádní vintage a co jsem se dočetl tak za super peníz :smile_anim: Ať ti dělají dlouho radost.

 

Díky, prokoukl úplně neuvěřitelně, sám jsem na něj zíral s otevřenou pusou a pak hned mazal k hodináři ať mi ho hodí zpátky. Díky dobrým vztahům mi ho vyměnil na potkání.:) Lumi na číselníku vůbec nebyla. U sudých čísel byly jen černé body a to pouze u čísel 4, 6, 8. Připadá mi, že je tam někdo dodával až později, možná aby na to lépe viděl.... protože všechna černá tam normálně zůstala - indexy, nápisy - i swiss made je dobře a hezky vidět (na té fotce možná ne, sklíčko není úplně ideální).

 

Pořizovací pěníz byl opravdu malý, takže spokojenost maximální. Je zajímavé co vše si člověk může koupit téměř za pakatel a jedná se o kvalitní švýcarské hodinky, s výborným strojkem.... v porovníní s modními značkami (Boss, D&G.....), které se vyrábějí v číně, v lepším případě s miyotou a stojí kolem 7 tis.... to mi hlava nebere :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík za tip. Mám doma dva vintage kousky, které se pěkně dlouho válely v šuplíku bez sklíčka, na nich už není co zkazit... Výsledek je vážně perfektní :smile_anim:

 

Nemáš zač :). Mělo by to v pohodě pomoct, záleží co je to za hodinky. Hlavně zubní kartáček super soft a nejlépe použitý, pak nehrozí, že bude poškrábaný. Ideální je použít manželčin, přece nebudeme brát svůj, že?! :D Hlavně žádné rozpouštědla... ani tech.benzín či líh

 

Tady je pár odkazů, když sjedeš tak do půlky, tak tam jsou dobré fotky... u toho prvního odkazu je asi v polovině člen "Timemachines" a ten tam uvádí právě to tekuté mýdlo a zubní kartáček... s tím, že to je prý metoda, kterou využívá 25 let a dává tam i ukázkové foto.

 

http://www.mybulova.com/node/1488

 

http://forums.watchuseek.com/f10/how-hard-clean-up-dial-old-watch-235436.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadá jedna věc, kterou bych mohl udělat..... a to změnit barvu výplně ruček za něco světlejšího. Ta černá mi přijde trošku řvavá....

 

Je to opravdu supr výsledek. Ty ručky se krásně hodily k tomu cifru předtím... K tomuto až tolik ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to opravdu supr výsledek. Ty ručky se krásně hodily k tomu cifru předtím... K tomuto až tolik ne.

 

Díky, taky si myslím - k předchozímu byly supr, ale teď... je rozhodnuto, nechám změnit jejich barvu, ještě přemýšlím na jakou.......viděl bych to na bílou, okrovou, světle hnědou nebo něco podobnýho

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...

Hodinky super,ciferník pěkně prokoukl,tak si nemohu odpustit,abych se nepochlubil těmi svými.

 

Fakt moc hezký, líbí se mi ta mimostředná vteřinovka. Hádám, že budou mít i docela velký průměr. Doplnil bych barvu do ruček, ponikoval pouzdro a hurá s nima na ruku. Podle mě jsou Doxy naprosto ideální hodinky nejen ke košili :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Muzes se podelit o zkusenosti s niklovanim pouzdra? Kdo to delal, co to obnaselo a pripadne na kolik to prislo. Koupil jsem dej jeden vintage kousek a uvazuju o jeho renovaci..... Jo nevis o nekom, kdo opravdu umi opravovat stare strojky, ve kterych uz nejaky bastlir radil?

 

 

 

 

Všechno tu už je, stačí mrknou a projít forum (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/49247-staronovy-ulovek/page__p__762110__fromsearch__1#entry762110). Na tvůj vitage kousek jsem mrknul a pěkný. Hodináře znám výborného, jen je z Litoměřic, takže to pro tebe může být docela dálka..... ovšem má vinikající ceny i práci

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechno tu už je, stačí mrknou a projít forum (http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/49247-staronovy-ulovek/page__p__762110__fromsearch__1#entry762110). Na tvůj vitage kousek jsem mrknul a pěkný. Hodináře znám výborného, jen je z Litoměřic, takže to pro tebe může být docela dálka..... ovšem má vinikající ceny i práci

Dekuju za odkaz, uz jsem to precetl a nestacim se divit. Obavam se, ze muj nejvetsi problem bude prave v tom strojku. Nevypada to zle, ale ta vacka se mi zda opravdu trochu zbastlena. Uvidime. Prave zjistuji ceny na vintagewatchrestoration.com. Tak jsem zvedav, za kolik to nakonec pujde udelat (pokud to pujde). To co jsi dokazal ty s temi tvymi Doxa mne nakoplo - chtel bych udelat neco podobneho, protoze jak je videt, pokud se to povede, tak to stoji za to. Muzes mi, prosim te, poslat ten kontakt na toho hodinare? Daleko to pro mne bude, ale ono je to jedno. Stejne ted nejsem v CR, tak nejakych 80km rozdil mne nazabije. Dulezite je, ze tomu rozumi, umi a je ochoten do toho jit. Moje vstupni naklady byly smesne, tak jsem ochoten investovat. Pokud se to podari chtel bych jit do vintage Eterna, jen se tam blbe shani neco okolo 38mm. Kazdopadne dekuji za inspiraci a pokud bude ten kontakt, budu za nej vdecen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekuju za odkaz, uz jsem to precetl a nestacim se divit. Obavam se, ze muj nejvetsi problem bude prave v tom strojku. Nevypada to zle, ale ta vacka se mi zda opravdu trochu zbastlena. Uvidime. Prave zjistuji ceny na vintagewatchrestoration.com. Tak jsem zvedav, za kolik to nakonec pujde udelat (pokud to pujde). To co jsi dokazal ty s temi tvymi Doxa mne nakoplo - chtel bych udelat neco podobneho, protoze jak je videt, pokud se to povede, tak to stoji za to. Muzes mi, prosim te, poslat ten kontakt na toho hodinare? Daleko to pro mne bude, ale ono je to jedno. Stejne ted nejsem v CR, tak nejakych 80km rozdil mne nazabije. Dulezite je, ze tomu rozumi, umi a je ochoten do toho jit. Moje vstupni naklady byly smesne, tak jsem ochoten investovat. Pokud se to podari chtel bych jit do vintage Eterna, jen se tam blbe shani neco okolo 38mm. Kazdopadne dekuji za inspiraci a pokud bude ten kontakt, budu za nej vdecen.

 

Díky. Pochvala potěší. Je fakt, že s nimi bylo práce dost, ale myslím si, že to za to opravdu stálo. Ještě jmě napadlo sehnat ocelové pouzdro a průhledným dýnkem kvůli strojku, ale na to jsem nakonec rezignoval. Kontakt na hodináře ti pošlu do schránky. Je opravdu výborný a fakt své práci rozumí. Dokázal věci, do kterých se nikomu jinému nechtělo a navíc má v šuplíku víc než jen baterky. Nevíc je to vidět tady na tom - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/43305-kapesni-hodinky-info-a-rada/

 

Eterny jsou dobrý nápad, ale většina jich je v "malé" velikosti.Což je normální, protože klasické vintage jsou menší, velké hodinky se nedělali. Na druhou stranu, ani hodinky s rozměrem 33 mm nevypadají na ruce zle, pokud se umí nosit :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tenhle jakoby staromódní styl se mi moc líbí! A ty strojky vypadají nádherně!

 

 

Díky. Mě se na tom líbí to, co naši předci dokázali udělat s minimem techniky a jak spolehlivé to je. Tyto hodinky mají přes 60 let a tikají stále naprosto bezchybně :-)

 

post-20230-018919700%201338804151.jpg

Upraveno uživatelem Delawer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky. Pochvala potěší. Je fakt, že s nimi bylo práce dost, ale myslím si, že to za to opravdu stálo. Ještě jmě napadlo sehnat ocelové pouzdro a průhledným dýnkem kvůli strojku, ale na to jsem nakonec rezignoval. Kontakt na hodináře ti pošlu do schránky. Je opravdu výborný a fakt své práci rozumí. Dokázal věci, do kterých se nikomu jinému nechtělo a navíc má v šuplíku víc než jen baterky. Nevíc je to vidět tady na tom - http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/43305-kapesni-hodinky-info-a-rada/

 

Eterny jsou dobrý nápad, ale většina jich je v "malé" velikosti.Což je normální, protože klasické vintage jsou menší, velké hodinky se nedělali. Na druhou stranu, ani hodinky s rozměrem 33 mm nevypadají na ruce zle, pokud se umí nosit :-)

 

Dekuju za odpoved a pripadne zaslani kontaktu na hodinare, to by mne posunulo dal. Co se tyce toho oceloveho pouzdra s pruhledem - to neni spatny napad. Ja mam take rad ten pohled zezadu :thumbsup_anim: No, ale uprimne receno, to pouzdro k nim proste patri a jak jsem si vsiml je v bezvadnem stavu. Tak by to bylo skoro skoda ho menit. S temi Eterna mas pravdu. Je to vlastne to jedine o cem stale jeste premyslim. Chronograf 38mm je nejen hodne drahy, ale take ne tak dobre provedeny jako od jinych firem. Videl jsem jedny Eterna 38mm stribrne, jenze s tvarovanymi nozickami, coz mne moc nebere. No uvidime, dam sem potom nejake info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...