Přejít na obsah

bazarovy ulovek - PRIM quartz


Doporučené příspěvky

Zdravim hodinkare,

 

navstivil jsem jeden Zizkovsky bazar a objevil docela zachovale hodinky za 350,- + reminek za 200,- na Florenci.

Hodinky maji strojek Quartz a zatim jdou presne.

Pouzdro tvori asi chromovana ocel (?) s mosaznou obrouckou sklicka ve tvaru dvanactiuhleniku. Sklicko je bohuzel poskrabane - co byste poradili?

 

Vitam veskere postrehy, komentare etc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Otázka je, zda je uvnitř původní quartz PRIM kalibr 210 se 7 ložiskovými a funkčními kameny. Pravděpodobnost je však velmi malá, protože podobné hodinky jsme vyráběli ještě nedávno s quartzovým strojkem RONDA. Možná se dají ještě někde koupit nové.

 

Je mi líto, doufám, že jsem Vás nepřipravil o radost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dekjuji za reakci. O radost jste me neprekvapil :)

 

Rad bych vedel, za kolik by se daly koupit nove (ciste pro srovnani) a jestli se da neco delat s tim poskrabanym sklickem - treba vymenit za nejake z kvalitnejsiho materialu. To sklicko vypada integrovane do mosazne obroucky.

Ma cenu hledat nejake hodinarstvi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedná se o hodinky Prim se strojkem Ronda. Jejich stáří odhaduji něco kolem 10let. Tenkrát jsem je kupoval nové za cenu okolo 950Kč, dnes se cena pohybuje 900 - 1200Kč. Mají je v různých internetových shopech, ale těžko říct jestli je můžou skutečně dodat.

Samozřejmě je to quartz a ten běží a běží, odchylka téměř nulová.

To Prim: Je zde použito minerální sklíčko?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo hoši, tyto Primky mám v "celozlatém" provedení :-) Koupě květen 1988 za čtvrtinu mé výplaty (540,-Kč). Origoš strojek Prim se švábem z NDR U118. A těch šutrů co tam je!!!! Hlavní výhoda je, že mají kondenzátorový dolaďovací trimr- kde se na jejich přesnost hrabou dnešní kvarcový strojky :-) Ovšem po konstrukční stránce dost mizerný-při bežné pracovní činnosti se z toho neustále sypou šroubky a jednotlivé díly. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fyzik: v nabídce tyto hodinky již nemáme, ale některá hodinářství je mají stále ještě naskladě. Sklíčko se vyměnit dá. Nemám teď v hlavě konkrétní částku ,ale nebude vysoká. Možná by se tam dalo dát i safírové, ale nejsem si jistý, zda je zaměnitelné za sklo z modelu Premier (to se mi zdá, že by mělo mít shodný průměr i tlouštku).

 

To Lukáš: ano sklíčko je minerální.

 

To šarik: já to už v jiném vlákně psal, že ty strojky jsou sice zajímavé, ale moc se jimi chlubit nemůžeme.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Prim: strojek jsem do pouzdra vlepil Herkulesem a šroubky zakapal tímtéž lepidlem a už to drží pohromadě :-) Nicméně vzhledově jsou velmi pěkně řešené a proti strojku nic nemám, naopak, je s podivem jaké hrubé zacházení při práci vydržel a těch nárazů a pádů na zem. Hlavně machruji s počtem šutrů co tam jsou. To dneska nikdo nemá a já jo, heč :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Muj Prim-Quartz kalibr se tak podivne leskne. Vypada to, jako kdyby to nekdo polil lepidlem. Hodinky jsou ale original. Tak nevim. Zadne sroubky se ale nesypou a hodinky jsem dlouho nosil a nesetril. Mam kamarada a ten ma podobne Primky a uz pres 20 let meni jenom baterku. Tak to s tou kvalitou zase tak spatne byt nemuze. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...