Přejít na obsah

Vliv fáze měsíce na chod hodinek.


Jerryl

Doporučené příspěvky

Chci se vás zeptat, jestli existuje nějaká souvislost mezi fází měsíčního cyklu a chodu hodinek.

 

Já to bedlivě sleduju, ale krátkou dobu, takže ještě nevím. Zdá se mi, že jak se teď blíží úplněk, tak se mi hodinky v předbíhají víc.

 

Ty hodinky, co jsem tak pracně seřizoval. Dělá to až +2s/den :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mechanicke hodinky se ti budou vzdycky rozchazet a nikdy o stejnou hodnotu. V prvni rade na to ma vliv treni, tvuj zivotni styl (jakym zpusobem hodinky nosis), v jake jsou nejcasteji poloze, gravitace, atd..atd. Klidne v tom muze byt i ten mesic, ale pocitam, ze treni bude mit nejvetsi vliv. Stejne je to sranda, jak neco tak maleho mechanickeho dokaze byt tak presne a fungovat i desitky let bez nutnosti servisu. A pak si vem takove auto, co mozna neni nejlepsi primer a zkus si predstavit, ze bys s nim jezdil bez prestavky 24hodin denne a uplne by stacilo tyden vkuse. Bezne auto by se ti rozpadlo jeste pred koncem tydne :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, mechanické hodinky se rozchází to je pravda. Vliv měsíce na hodinky si dovedu těžko představit. Ano, zvedá se a klesá hladina moří, ale hodinky táhne mechanický pohon, zatímco na moře žádná taková hybná síla nepůsobí.

 

Hodinky se mi nerozešly ani při posledním zátěžovém testu v podělí v Sazka aréně na koncertě DEPECHE MODE, kde jsem s nimi na ruce doslova protleskal celé dvě hodiny a to jsem tleskal opravu intenzivně a neustále:))

 

Nosím poljot aviator, ruční nátah....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hodinky se mi nerozešly ani při posledním zátěžovém testu v podělí v Sazka aréně na koncertě DEPECHE MODE, kde jsem s nimi na ruce doslova protleskal celé dvě hodiny a to jsem tleskal opravu intenzivně a neustále:))

Trochu OT, ale jaká byla na tom koncertě teplota? Bylo to vytopené nebo jste se rozehřívali tleskáním? :)

 

BTW ještě žes neměl ÚV KSČ Primky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to proof: Venku sice mrzlo, ale hala byla vytopená i na tričko s kratkým rukávem. V průběhu koncertu se teplota zvýšila podle mě min. o 5 stupňů Celsia (inu když v hale tancuje či se jinak vlní na 18 000 lidí) možná i víc a to už bylo opravdu teplo, spocený jsem byl řádně (taky jsem se hodně odvázal :) )

 

to jeryll: myslím, že bys ty automaty k smrti neuhnal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...