Přejít na obsah

Rolex Explorer II


Doporučené příspěvky

Cesta pro bělásky.

Někde jsem tu psal, že Rolex Explorer II byly moje osudové hodinky. Nedokážu říct, jestli to bylo proto, že jsem s nimi zažil spoustu životních okamžiků nebo proto, že to jsou poctivé hodinky do nepohody. V každém případě, s černým ciferníkem, se kterým jsem je měl ,šlo o velmi nenápadné, krásně padnoucí hodinky. A ta jejich lupa (nezasvěcení ji řkají bradavice) na mě vždy tak nějak mrkala, když jsem se na ní zakoukal.

Bohužel si ale moc nerozuměly s mými Submarinery, také s černým ciferníkem. Tak nějak se s nimi hádaly o mou pozornost a sympatie

Pak přišla rekonstrukce bytu a Explorery šly do světa.

 

Týdny a měsíce, dva roky uplynuly...

 

Co čert nechtěl, na účtu se mi teď nahromadilo nějaké střelivo a to je vždy špatné znamení. Při nočním brouzdání jsem na jedny Explorery narazil. Cena poměrně lákavá, ale stav z fotek nic neříkající. Navíc je prodával nějaký herr Eichmann v Říši. Týden jsem chodil s rozmazanou fotkou v hlavě a přemlouval se, jestli to má cenu. Mělo. Zavolal jsem na inzerát, dostal lepší fotky a příslib rezervace. Během pár dní jsem si našel spojení, vyměnil EURa a v soboru, v 6 ráno šupajdil EC179 směr Berlín.

 

A to jsem ještě v polospánku jednou vytípnul budík, a málem nikam nejel. No ve vlaku jsem se krásně dospal. Díky Bohu za lůžkovou úpravu v těch nových ***ónech! Probudíce se u Drážďan jsem dostal chuť na druhou snídani. Z batohu jsem vytáhl termosku z čajem a piškoty. Kolem samá zeleň, to se to snídalo.

Za dvě hoďky (jeden film na noťasu) jsme přistály v Berlíně. Je to město krásné, dynamické. Bez černochů. Na rozdíl od Štrasburku například. Vše pedantsky upravené, zastřižené a nalajnované. Vlaky chronometricky přesné. V systému MHD se člověk rychle zorientuje, je sice drahá, ale zase efektivní - díky kruhovému systému povrchového metra není třeba tolik přestupovat.

 

Hodinky jsem si vyzvedl kdesi na Grunau v malém klenotnictví. Od prodavačky jsem tam obdržel silnou horkou kávu, dokonce mi i hodinky zkrátila. Zaplatil a odešel poznávat krásy města. To jsem měl asi za dvě hoďky projité, od Hauptbahnhofu k Berlinskému dómu a zpět. Počasí mi také přálo, nebylo ani moc horko, ani nepršelo. Takže i kulturně se výlet vydařil.

 

Na zpáteční ceste stejným vlakem jsem kontrolován Bundespolizei. Zřejmě můj šibalský úsměv a noťas na klíně v prázdném kupé vyrušil z klidu oči policisty. Požádaje o můj průkaz volal na dispečink. Němčině sice nerozumím, ale slovo vogel znám.. Opět jsem se tedy šibalsky usmál, což policistu ještě víc zmátlo. Nicméně jsem nic neprovedl, tak mi průkaz zkroušeně vrátil. Snad příště Helmuti! :D

 

No a tady jsou v celé své kráse. 39mm z 916L oceli. Tah odpovídá stáří téměř 20 let, ale nic co by nešlo přeleštit :-) To samé pouzdro. Trocha péče a budou vymazlené. Bílý ciferník se bombasticky čte. Je to opravdu radost na něj koukat. To černé lemování zlatých indexů kontrastuje se žloutnoucími indexy. Přesnost zatím -2s/den :)

 

post-922-030409800 1345972033.jpg

 

post-922-052161300 1345972036.jpg

 

post-922-010287500 1345972040.jpg

 

post-922-088299600 1345972042.jpg

 

post-922-048633300 1345972046.jpg

 

post-922-063526600 1345972049.jpg

 

post-922-024724700 1345972053.jpg

 

post-922-016612000 1345972057.jpg

 

post-922-048095100 1345972061.jpg

 

post-922-079434500 1345972064.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem! :-)

 

Dnes jsem provedl odvšivení. Ve sponě bylo dost sajratu :yucky:

 

post-922-056156400 1345998872.jpg

 

V noci jsem také zkoušel lumi. Bohužel se nechytly ani při nasvícení pod žárovkou. Jsou dead :crying_anim02:

Neví někdo, jaký má poločas rozpadu to Tritium 25? :worried_anim:

Upraveno uživatelem Jakubisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsou super. Jestli budou někdy nějaké další Rolexky, tak bych rád tyhle. Poločas rozpadu jsem našel 12,32 let, ale nevím jestli je tritium jako tritium. A neznamená ta 25 jako 25 let? Co na to Petr_P? :D

 

http://de.wikipedia.org/wiki/Tritium

http://www.hartmann-analytic.de/tritium-halbwertzeit-zerfallsdia.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...