Přejít na obsah

Totální hodinkové přiznání II (ze Stodůlek) Diagnoza Chronobundus


long

Doporučené příspěvky

Rukami ti toho prešlo určite veľa. Trochu ti musím závidieť tie začiatky v správnych rokoch, keď ešte nájsť ľuďom na ruke zaujímavé vintage hodinky v dobrom stave, nebol žiadny zázrak, že si sa mohol učiť od správnych ľudí a že sa ti práca stala koníčkom. Longines Lindbergh sú krásne hodinky pre fajnšmekra a naozaj nie pre každého. Gratulujem...a neurob tú istú chybu znovu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rukami ti toho prešlo určite veľa. Trochu ti musím závidieť tie začiatky v správnych rokoch, keď ešte nájsť ľuďom na ruke zaujímavé vintage hodinky v dobrom stave, nebol žiadny zázrak, že si sa mohol učiť od správnych ľudí a že sa ti práca stala koníčkom. Longines Lindbergh sú krásne hodinky pre fajnšmekra a naozaj nie pre každého. Gratulujem...a neurob tú istú chybu znovu. :)

 

 

 

Děkuji a myslím a jsem o tom skoro přesvědčen že u mne zůstanou takzvaně na FURT. :-)))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Ja dekuji zes toto tema ozivils, tenkrat mi uniklo a dnes jsem si cestou do prace pekne pocetl :) nekdo bude mozna brblat, ze ozivujes 'mrtvoly', ale toho si nevsimej to patri k mistnimu koloritu :)

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Longu, krásné počtení. Připomněl si mi moje dětství, kdy mě můj děda- starožitník a sběratel zasvěcoval do světa starožitností a naučil mě mít vzah ke starým pohledům, obrazům, knihám, hodinkám etc..., prostě k věcem s příběhem, jejichž citová hodnota může pro vlastníka mnohokrát překonat hodnotu materiální.

Díky za oprášení tohoto vlákna. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dekuji zes toto tema ozivils, tenkrat mi uniklo a dnes jsem si cestou do prace pekne pocetl :) nekdo bude mozna brblat, ze ozivujes 'mrtvoly', ale toho si nevsimej to patri k mistnimu koloritu :)

Nevim jestli to bylo na me, ale asi jsem jen samotnym prispevkem evokoval hnev nejakeho moderatora, hned jsem byl obvinen z nahaneni prispevku, tak asi budu dal jenom mlcky slintat nad nabidkama v prodejni sekci... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu tohle vlákno dnes poprvé. Jak tady longu píšeš v úvodu o té reedici Lindberghových hodinek s hodinovým úhlem, tak musím říct, že první mechanické "švýcary", co jsem si pořídil před necelými 5 lety byly podobné hodinky a sice Longines Atlantic Voyage - se stejně řešeným odklápěcím dýnkem s věnováním, které se odklápělo tlačítkem v korunce (!). Prostě nádhera. A já vůl je prodal za skoro plovinu ceny v super stavu.

post-20760-0-09214400-1458825993_thumb.jpg

post-20760-0-83613000-1458826020_thumb.jpg

post-20760-0-38161900-1458826033_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako na jednu stranu je chápu, často se sem valí různá individua co jim jde jen o to co nejdříve prodávat a do starých, mrtvých a většinou nezajímavých vláken píšou štěky tipu: 'pěkný hodinky' jen aby co nejdříve měli těch 50 příspěvků. Pokud tě někdo z moderátorů na něco podobného upozorní asi bych mu slušně a lidsky odpověděl a dal tak vědět, že nejsi žádnej trotl a neznaboch :-)

 

 

Nevim jestli to bylo na me, ale asi jsem jen samotnym prispevkem evokoval hnev nejakeho moderatora, hned jsem byl obvinen z nahaneni prispevku, tak asi budu dal jenom mlcky slintat nad nabidkama v prodejni sekci... :)

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako na jednu stranu je chápu, často se sem valí různá individua co jim jde jen o to co nejdříve prodávat a do starých, mrtvých a většinou nezajímavých vláken píšou štěky tipu: 'pěkný hodinky' jen aby co nejdříve měli těch 50 příspěvků. Pokud tě někdo z moderátorů na něco podobného upozorní asi bych mu slušně a lidsky odpověděl a dal tak vědět, že nejsi žádnej trotl a neznaboch :-)

Jojo, jsem opravdu rad, ze jsem na tenhle pribeh narazil... Ad moderator: to jsem taky udelal... :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čtu tohle vlákno dnes poprvé. Jak tady longu píšeš v úvodu o té reedici Lindberghových hodinek s hodinovým úhlem, tak musím říct, že první mechanické "švýcary", co jsem si pořídil před necelými 5 lety byly podobné hodinky a sice Longines Atlantic Voyage - se stejně řešeným odklápěcím dýnkem s věnováním, které se odklápělo tlačítkem v korunce (!). Prostě nádhera. A já vůl je prodal za skoro plovinu ceny v super stavu.

attachicon.gifpost-20760-0-56378600-1393957548.jpg

attachicon.gifpost-20760-0-20439100-1393957872.jpg

attachicon.gifpost-20760-0-24948900-1393957887.jpg

krasa, ale jak vidis z pribehu vyse, nikdy neni pozde se jdenou k nim vratit... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

No chlapí vše je jinak.

Od roku 2012, kdy jsem vlastně toto téma s hodinkovým přiznáním založil jsem zase o další kousek jinde. Bohužel sám nevím jestli jsme se vrátil a nebo ušel kus cesty dopředu!

Velké R jsem měl od té doby třikrát, ale jiskrička prostě nepřeskočila a jedny z nich skončili u našeho stálého člena, mého kamaráda a shodou okolností putovali přes Sibiře ( nikoliv ze Sibiře)

Také proběhl třikrát Tudor s tím, že jedny jsou čerstvé a zůstali mi.

Ponosil jsem i mnoho novodobých Heuer Omega a Breitling, kdy jich několik také zůstalo v hodinkovnici.

Také Atlantic, Cartier, Ball, Mido, Bell a Ross, ty my prozatím také zůstaly. Také jsou tam nějaké vintážní Seiko Pogue a Kakume. O Seiko obecně a  skx 007 a 009, které mám vystavené a chodím se na ně spíše dívat, bych snad ani psát nemusel.

 

Bohužel musím konstatovat, že spolu s nedávným rozvodem a přestěhováním mi zbývá více času, místa a také kaček a díky těmto okolnostem jsem podruhé zhluboka zabředl do doplnění vitrin s kapesními hodinkami a hlavně jsem znovu již potřetí fakticky zkompletoval kolekci Prim a to od roku 1966 ( můj tok narození) a novější, tedy to co mně zajímalo.

Že mi zbylo kus místa v hodinkovnici solo na Casio G-Shock je už ale na hlavu, jelikož je nenosím a mám je vystavené ( třeba 8 kousků) . Je pravda, že druhá hodinkovnice není zcela plná s  Géčkama, ale je proložená běžnými značkami Traser a Luminox na takovéto hrubší zacházení.

No a něco málo je schované v trezoru. Také si budu další hodinky s Etou v automatu stavět

.

Nemohu  říci, že to mám zcela pod kontrolou, ale makám na tom!

Přesto, kdyby jste měl někdo navíc Seiko Pogue se stříbrným číselníkem co mi chybí klidně mi napište S.Z. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...