Přejít na obsah

Longines Conquest Chronograph - zkušenosti


Tower Of Power

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny!

 

Nacházím se v situaci, kdy hledám automatické univerzály na tahu v oceli. Dnes jsem po vyzkoušení u p. Bechyněho z kandidátů vyřadil Hydroconquesty v chronu - jsou na moji ruku - sedmnáctku - moc vysoké a přeplácané, a ani překlápěčka ve mně velký dojem nezanechala. Zalíbila se mi sice letošní řada Conquestů Ceramic L2.744 - jenže ty jsou zase příliš drahé (oscilují kolem 50, já hledám spíš za polovic).

 

Mám však možnost za poměrně dobrou cenu koupit ze Španělska model L36624566 - přikládám fotky vybrabčené z Watchuseek. Líbí se mi převelice, bohužel jsem je ale zatím viděl jen na fotkách, Protože se model loni přestal vyrábět, nejde sehnat nikde po krámech ani k vyzkoušení. Co mě ale překvapilo nejvíc, ani tady na Chronomagu se o něm člověk moc nedočte.

A sem taky míří moje otázka: máte někdo s těmito Londžíny zkušenosti? Jak se chová leštěná ocel po pár měsících používání? Je těch pár milimetrů výšky pouzdra oproti Hydroconquestům znát a působí hodinky subtilněji? Nemáte je třeba někdo teď v současnosti a nepohybujete se po Praze - jen na čumendu?

Za jakýkoli postřeh, poznámku nebo i nabídku alternativy, která je snáze k sehnání (ocelové univerzály v automatu, tah, chronograf ne nutně, "profláklejší" švýcarská značka, cena do 30 000), budu vděčný!!

post-24264-052329500 1346884611.jpg

post-24264-094220000 1346884619.jpg

post-24264-065090900 1346884629.jpg

post-24264-030502500 1346884635.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Jak se chová leštěná ocel po pár měsících používání?

 

Tuto otázku nemůžeš myslet vážně !!! Leštěná ocel se po pár měsících chová podle toho, jak se k ní chováš, Ty blbe !!!

 

Alternatinu k Longines z ranku méně známých hodinek v daném cenovém rozpětí Ti nabízím chronograph MIDO ALL Dial Chronograph M8360.4.B1.1. Specifikace - průměr 42,5mm, výška 13,8mm, strojek ETA Valjoux 7750, certifikace COSC, safírové sklo s vnějším nafialovělým antireflexem, který je poměrně pevný (mluvím z vlastní zkušenosti, hodinky jsem měl, jak tyto, tak bez chronographu, obé velmi spolehlivé, přesné, do plusu max. 3 vteřiny), šroubovací korunka a dýnko, které je průhledné, WR 100m, váha 175g.

 

 

 

Jako další by mohl připadat do úvahy poměrně opomíjený Atlantic, zde degradovaný dovozem ubohých modelů. Zajímavý je Atlantic Worldmaster Chronograph, specifikace - průměr 44mm, strojek ETA Valjoux 7750, safírové sklo s vnitřním antireflexem, který je výhodnější, šroubovací korunka a dýnko, WR 100

 

 

 

zdroj - http://www.horozima....ml#.UEgEMUPg3AR

 

 

 

A pak, kdybych neměl opravdu co dělat, podíval bych se na Alpina Genéve. Alpina Genéve je firmou, která v poslední době hodně nabírá dech. Inspiraci hledej zde. KLIK

 

Vzhledem k datumu Tvé registrace Ti ukážu několik modelů, které v poslední době ffirma představila. Alpina Genéve dokonce vyvinula vlastní strojek a to se v současné době jen tak nevidí.

Alpina Racing Chrronograph

 

 

 

Alpina Worldtimer Chronograph jsou právě ony hodinky s in-house strojkem

 

 

 

 

 

ALPINA Extreme DIVER

 

 

 

 

 

 

zdroj - http://oceanictime.blogspot.cz/2012/03/alpina-extreme-diver.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tower Of Power mrkni třeba na něco od Fortisu, je jich teď pár v prodejním vlákně.:smile_anim:

Jinak ty Alpiny Worldtimer Chronograph bych mohl, ale tam bude cena zřejmě asi úplně někde jinde.

Upraveno uživatelem zibarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tower Of Power mrkni třeba na něco od Fortisu, je jich teď pár v prodejním vlákně.:smile_anim:

Jinak ty Alpiny Worldtimer Chronograph bych mohl, ale tam bude cena zřejmě asi úplně někde jinde.

 

Jo jo, zrovna B42 na tahu jsou taky zhavy kandidat! :)

 

Ale preci jen po tech Longinesech koukam uz fakt dlouho - pockam jeste na zkusenosti uzivatelu. A jejich vybehova cena je taky prijemna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

To snad nemyslíš vážně gentlemane?!!!

 

To fórum gentlemanů si zničil Ty a Tobě podobní. Zameť si před svým prahem.

 

Edit - místo zbytečné kritiky zkus něco navrhnout chytráku.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, zrovna B42 na tahu jsou taky zhavy kandidat! :)

 

Ale preci jen po tech Longinesech koukam uz fakt dlouho - pockam jeste na zkusenosti uzivatelu. A jejich vybehova cena je taky prijemna...

 

Longines jsou pěkné, měl HQ, ale u tohoto modelu by mě trochu chyběla lumi.

Zkus projít ještě tato vlákna pro možnou inspiraci.:smile_anim:

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/52332-univerzaly-po-x/

http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/39639-naproste-univerzaly/page__p__610988__hl__%2Bnaprost%C3%A9+%2Buniverz%C3%A1ly__fromsearch__1#entry610988

Upraveno uživatelem zibarek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Towere, jelikož Ti nikdo neodpověděl na jednu věc : Ocelové leštěné části pouzdra, případně luneta apod. se sice lehce odřou vždy - mám na mysli vlasové škrábance, ale takové, co jsou opravdu nepříliš znatelné (je to ale dlouhý proces). Osobně jsem měl MIDO (rok a půl, každodenně na ruce a tam to chytal nejvíce tah, to je jasné, ale hodinky byly stále v super stavu) a teď Longines (pár týdnů), oboje mají hodně leštěných ploch. Záleží, co chceš, jestli si opravdu hodinky užít...anebo se pořád obávat škrábanců. Je to jako s novým autem. Nikdy nevíš. Někomu vydrží déle a někomu ne. Chce to se jen naučit vytočit ruku, když jdeš do futer- pak už to budeš dělat nevědomky. Já bych pro nějakou keramiku nehlasoval. A kdyby už bylo zle, tak by se měla ta ocel dát přeleštit. Kdyby už škrábance byly opravdu spíše vrypy, tak pak nevím. Jestli Ti delá potíže výcha chronografů, proč nevezmeš čisté Conquest? Budeš ty komplikace navíc využívat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Towere, jelikož Ti nikdo neodpověděl na jednu věc : Ocelové leštěné části pouzdra, případně luneta apod. se sice lehce odřou vždy - mám na mysli vlasové škrábance, ale takové, co jsou opravdu nepříliš znatelné (je to ale dlouhý proces). Osobně jsem měl MIDO (rok a půl, každodenně na ruce a tam to chytal nejvíce tah, to je jasné, ale hodinky byly stále v super stavu) a teď Longines (pár týdnů), oboje mají hodně leštěných ploch. Záleží, co chceš, jestli si opravdu hodinky užít...anebo se pořád obávat škrábanců. Je to jako s novým autem. Nikdy nevíš. Někomu vydrží déle a někomu ne. Chce to se jen naučit vytočit ruku, když jdeš do futer- pak už to budeš dělat nevědomky. Já bych pro nějakou keramiku nehlasoval. A kdyby už bylo zle, tak by se měla ta ocel dát přeleštit. Kdyby už škrábance byly opravdu spíše vrypy, tak pak nevím. Jestli Ti delá potíže výcha chronografů, proč nevezmeš čisté Conquest? Budeš ty komplikace navíc využívat?

 

Ale to vis, ze ty komplikace nevyuziju. Jako asi 90% lidi si s tim budu jenom cvakat a koukat na rucicky, jak behaji:) Zkratka se mi to libi a na cistych Conquestech jako by mi neco chybelo - nevysvetlitelne, osobni pocit. Mel jsem navic za to, ze zrovna chronograf Conquestu neni az tak vysoky, jenze to jde z fotek blbe poznat a ukaze se to az na ruce. Prave proto se je snazim sehnat aspon na podivani, ale nedari se...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow

Vzhledem k tomu, že zítra přesně ve 22.00 oslavím na chronomagu pod svým alter ego thesis šest let, pamatuji dobu, na kterou mě upozornil kolega horhe. Tedy na dobu, která je nenávratně pryč, na dobu kdy na fóru vládla vskutku kamarádská nálada a kdy nevznikaly zbytečné hádky a třenice. Musím se tedy členu Tower of Power omluvit za neadekvátní reakci na dotaz, který mi přišel poněkud naivní. Požádal bych tedy Towera of Powera, aby byl tak laskav a mou omluvu přijal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fórum gentlemanů si zničil Ty a Tobě podobní. Zameť si před svým prahem.

 

Edit - místo zbytečné kritiky zkus něco navrhnout chytráku.

 

Dobrý vědět, že za stav fóra můžu já. Jdu se někam stydět do kouta.

 

Co jsem chtěl poradit, tak vyřešil Zibarek (děkuji). V těchto dvou vláknech je spousta informací pro tápající.

Tady už se dál rozepisovat nebudu, jelikož se nejedná a radící vlákno, ale vlákno Longines Conquest Chronograph.

 

Jenom k těm Conquestům. Měl jsem je v ruce, než putovaly dál. Škoda chybějící luminiscence. Jinak moc hezký hodinky. Jelikož je luneta leštěná, bude to hned samej škrábanec, kterej jde bez problémů rozleštit diamatovou pastu cca 0.5 mikronu. Pokud to samozřejmě nebude hluboký. Conquesty se dělaj i s keramickou lunetou, která na poškrábání není náchylná, ale cena je podstatně výš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se tedy členu Tower of Power omluvit za neadekvátní reakci na dotaz, který mi přišel poněkud naivní. Požádal bych tedy Towera of Powera, aby byl tak laskav a mou omluvu přijal.

 

Omluvu prijimam! Reakci jsem prehledl s tim, ze bazanti vzdycky dostanou od mazaku trochu za usi:)

 

A diky vsem, Snowa nevyjimaje, za rady, postrehy a reakce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fórum gentlemanů si zničil Ty a Tobě podobní. Zameť si před svým prahem.

 

Edit - místo zbytečné kritiky zkus něco navrhnout chytráku.

 

Tohle je Snowe hloupy a nejak to nechapu co to ma co delat s tim tvym prispevkem o blbovi.... I kdyby tomu to tak bylo a forum uz nebylo, co byvalo tak se tak prece nezacnes chovat taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neposlouchej je, ocel je krásná! Lunetu je škoda mít takovou černou... však ta ocelová krásně vyniká a leskne se jako zrcadlo. Je to ale o chování k hodinkám. A taky o tom, jakou máš práci... Za sebe říkám, ocel a občas si prostě dát pozor, při bastlení hodinky dolů a všecko bude ok. Po roce a půl na mé lunetě nebylo nic... a dennodenně jsem je nosil i na cesty... a že ty hloupé duralové područky v letadlech dají zabrat- na tahu to nechává stopy, tak to mě naučilo :-). Jdi za tím, co se Ti líbí a nedej na řeči "nekupuj si to, poškrábe se to". Poškrábe se i Porsche, ale kdo na něj má a líbí se mu, tak si to užije, ne? Určitě sem pak pošli foto, co vyhrálo.

 

Pohleď: http://www.demomi.com/shop/prodotto-143256/LONGINES-CONQUEST-L36774766-Orologio-41-mm-Quadrante-Argent%C3%A8-Automatico.aspx

 

Tak, nenalákal jsem Tě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neposlouchej je, ocel je krásná! Lunetu je škoda mít takovou černou... však ta ocelová krásně vyniká a leskne se jako zrcadlo. Je to ale o chování k hodinkám. A taky o tom, jakou máš práci... Za sebe říkám, ocel a občas si prostě dát pozor, při bastlení hodinky dolů a všecko bude ok. Po roce a půl na mé lunetě nebylo nic... a dennodenně jsem je nosil i na cesty... a že ty hloupé duralové područky v letadlech dají zabrat- na tahu to nechává stopy, tak to mě naučilo :-). Jdi za tím, co se Ti líbí a nedej na řeči "nekupuj si to, poškrábe se to". Poškrábe se i Porsche, ale kdo na něj má a líbí se mu, tak si to užije, ne? Určitě sem pak pošli foto, co vyhrálo.

 

Pohleď: http://www.demomi.co...Automatico.aspx

 

Tak, nenalákal jsem Tě?

 

Mě už nejde nalákat víc:) Tyhle, které mám v merku, by nicméně měly lunetu keramickou. A když už je o nich řeč: co myslíte - jsou pravé? Ne snad, že bych Španělům nevěřil, ale sichr je sichr. Cena je dobrá, ale podle mě zase ne tak dobrá, aby to byly jasné fejky. Tak se radši zeptám Longines znalců... Pokud nebudete mít pochyby, v pondělí kupuju a do konce týdne jsou v chlubírně:)

EDIT: gramatika...

post-24264-093698800 1347027235.jpg

post-24264-020845600 1347027242.jpg

post-24264-057705600 1347027245.jpg

post-24264-095197700 1347027249.jpg

post-24264-021165500 1347027254.jpg

Upraveno uživatelem Tower Of Power
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...