Přejít na obsah

Ulysse Nardin po dědečkovi


Návštěvník Bedjasson

Doporučené příspěvky

Návštěvník Bedjasson

Zdraví

Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo z Vás neví nějaké informace o hodinkách, které jsem zachránil před vyhozením. Ještě půjdou k hodináři. Má teď v péči mé Omega Seamaster.

Děkuji Bedja

post-24532-079018300 1347474448.jpg

post-24532-070359100 1347474467.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud necháš udělat nový ciferník a nové pouzdro,ten moment ztratí na hodnotě.Jsem pro citlivé vyčištění ciferníku a oživení pouzdra,promazání a vyčištění strojku.Chce to dobrého hodináře a nebo se opravdu domluvit přímo v UN./bude to ale určitě drahé/.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Informace nemám , ale doporučuju napsat do fabriky UN. Myslím, že by stály za celkovou renovaci jsou parádní. :notworthy:

 

Zkusil bych jen tak z hecu poslat mejlem pár fotek přímo tam jak radí kolega.To Tě nebude zatím stát vůbec nic.Třeba se ozvou a vyjádří a pak bych to teprve hodil hodináři na stůl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji všem za nápovědu, zkusím vznést dotaz na UN. Jen nevím, jestli v němčině (kterou neovládám, ale znám krásnou mladou paní, která ano) nebo v angličtině, kde jsem o něco silnější. Zkoušel někdo z vás do UN psát. Děkuji

 

V aj určitě nebude problém! Ale pokud bych byl ve tvé situaci, využiji tu němčinu... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...

Otázka je, jestli si našli čas 6x kliknout.

 

Jestli se jim rajče načetlo v české verzi, já bych extra 6 kliků v žádném případě neočekával (nemluvě o tom, že v galerii jsou fotky různých hodinek). Pošli jim fotky dýnka a strojku jako přílohu (nebo explicitní odkazy).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jednoduché, v těch hodinkách je stroj od výrobce Peseux cal. 11 1/2´´´ To označení se čte 11 a půl linky. Co to je ,,linka,, tady asi najdeš. Peseux je jeden z výrobců hodinkových strojů, které sežrala ETA, v součastnosti se výrábí v ETĚ třeba cal 7001 což je Peseux.

To že výrobci hodinek některé stroje nakupovali od jiných výrobců bylo běžné ve třicátých letech stejně jako v součastnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že máš jen moc velký očekávání. Já podobnou odpověď čekal a vidím to asi takhle: Jsou to průměrné hodinky od tehdy průměrného výrobce. Prestiž výrobce do současnosti obrovsky narostla, pro tyhle hodinky se tím ale nic nemění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ciferník nejspíš nijak vyčistit nepůjde, hrozí nevratné poškození a znehodnocení. Zbytek hodinek je OK, tak ve svém okolí (tady v sekci oprav je taky dost referencí) najdi hodináře, ke kterému máš důvěru, aby provedl servis strojku (vyčištění, promazání). O leštění sklíček se tu psalo mockrát, zase mrkni do sekce oprav, není s tím problém. Dýnko je promáčklé?

 

Jestli ty hodinky chceš i nosit, možná by stálo za úvahu nechat vyrobit repliku ciferníku. Tenhle originál si pak schovat a na hodinky dát nový. Hodinky by výrazně prokoukly.

Upraveno uživatelem Karlos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, to dýnko je nepěkně pomačkané. Ale snad si s tím někdo nějak poradí.

Ciferníky dělají v Polsku, zkus projít allegro.pl. Do kategorie Antyki zadej renowacja.

Například:

http://allegro.pl/profesjonalna-renowacja-tarcz-zegarkowych-i2933762871.html

http://allegro.pl/renowacja-kopert-i-tarcz-omega-tissot-doxa-i-inne-i2947532798.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...