Přejít na obsah

Kalibry Prim - můstky a šasi - materiály


Doporučené příspěvky

Je to otázka asi spíš pro Prima, ale zajímalo by mne, z jakých materiálů se tyto komponenty vyráběly, předpokládám, že nejvíce z mosazi (ocel ?).

Jestli byl materiál od počátku výroby vždy stejný, nebo se můžeme setkat v různě starých kalibrech s rozdílnými materiály ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Prave ctu clanek o tom, ze firma Patek Philippe, Swatch a Rolex pripravuji vyrobu siliciove spiraly. Tim se ma podstatne zlepsit presnost mechanickych hodinek. Mimo to se dosahne mnohem lepsi odolnosti pri narazu. Vyroba takovych modernich kalibru je asi velice draha zalezitost. Dokonce i Svycarske koncerny vyrabejici miliony hodinek musi spolupracovat.

Elton dlouhodobe take planuje navrat k vyrobe strojku. Otazka pro Prima: jsou tyto nove materialy opravdu treba, nebo si myslite, ze klasicky spolehlivy strojek (neco jako novy kal 66-68) je lepsi volbou? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to ale i strategicka otazka pro kazdou hodinarskou firmu. Vyroba vlastnich strojku je velice draha vec . Elton driv vyrabel statisice strojku :).

I pri mezinarodni spolupraci nejsou podobne pocty realisticke. Proto je otazkou, kolik by stala obnova vyroby jen mirne modernizovaneho kalibru 66-68. Vyvoj kalibru s novych materialu asi neni realisticky. Mimo to je otazkou, kolik lidi ma o takove technologicke zazraky zajem (majlant za hodinky muze dat u nas malokdo). Mezi zajemci o Primky je asi malo lidi, kteri maji v penezence tolik drobnych zlataku. Cilova skupina Patek Philippe asi takove problemy nema. Kde je cenovou hranici pro nove Primky s vlasnim strojkem? :)

 

Takove Orliky s novym vlasnim PRIM kalibrem, to by bylo neco...... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak odpověď na první otázku neznám. Budu se muset optat. V materiálech ke studiu na makléřské zkoušky tyhle informace nebyly.:):)

 

Jinak mi nechte v otázkách originálního kalibru trochu prostoru. Tyto věci mají svůj čas. Proto tu klidně dál sněte a já se do diskuze zapojím, až budu moci něco konkrétního říci. Každopádně jsem tuto položku ze seznamu našich vizí nevymazal. Pracujeme na tom.

 

V otázce nutnosti použití hi-tech vlásku jsem skeptik. Kolik lidí už mi řeklo, že bychom se měli vrátit k hodinkám s nižší frekvencí oscilátoru, protože se jim nelíbí zvuk moderních strojků. A dávám jim docela zapravdu. I mě se více líbí tikání kalibru 52. Je to asi tak stejné, jako byste srovnávali zvuk klasického vysokoobjemového pomaloběžného motoru (staré ameriky) a moderního zážehového motoru s 16 ventily, turbodmychadlem a variabilním časováním ventilů.

 

Ještě dovětek: přesnost není dneska aktuálním mottem a to co švýcaři řeší, v otázce odolnosti proti nárazu, totálním holportem my řešíme vývojem pneumatického tlumiče rázů.:)

 

Každý máme svou cestu.:) My jsme zkrátka jiní!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abych řekl pravdu, tak odpověď na první otázku neznám. Budu se muset optat. V materiálech ke studiu na makléřské zkoušky tyhle informace nebyly.:):)

No nečekal jsem samozřejmě, že to vysypete okamžitě z rukávu, ale určitě to někdo bude vědět.

Díky našim častým otázkám, budete za chvíli o Prim minulosti vědět úplně vše, to je dobře, za chvíli vás žádná otázka nepřekvapí a vaše odpovědi budou stále více konzistentnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje Festiny Manhattan mají asi kalibr Myiota a teď mi ho místní hodinář perfektně vyladil, takže ho seřizuji tak 1 x za 10 dní. Předtím se zpožďovaly asi o minutu za den.

Takže i tento kalibr je co do přesnosti plně dostačující.

Abych řekl pravdu, asi by mi nevadilo, kdyby ho PRIM do svých mechanických hodinek používal. Japonsko není v žádném případě technologicky zaostalejší, než Švýcarsko. Možná není ani ETA kvalitnější, než Myiota. Nevím, rád se nechám poučit.

Originální PRIM kalibr by ale bylo něco jiného. Špičková přesnost by mě tolik nezajímala, spíš robustnost, jednoduchost a snadná opravitelnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezerva chodu aspon 42-48 hodin. Pokud mozno strojek, ktery se lehko a levne opravuje. Velikost strojku nesmi omezovat jeho spolehlivost. Rolex sice hraje v jine lize, ale i tato firma se snazi o vyrobu spis vetsich a spolehlivych strojku. Slysel jsem, ze treba u Patek Phillipe nejsou poruchy zadnou vyjimkou. Pro takovou firma je to jenom ostuda. Pro Eltom by byla poruchovost ekonomicka sebevrazda. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cigi, ja taky nepovazuji kalibr 68 za spatnou volbu. Jinach bych nekupoval CH le s kal 66. Jedna se ale o minimalni pozadavky. Spolehlivost musi byt na prvnim miste. Ale jak jsem psal je originalita dulezita. A ta kal 66-68 chybi. Pral bych si technicka reseni, ktera ma jenom PRIM. Nejlepsi neco, co se da patentovat. Okopirovat kal 68, neco upravit a potom prejmenovat, to neni to prave. Chtel bych vlastni kontrukci od zacatku a bez predsudku. Neco jako koaxialky od Omegy, ale v uplne jine oblasti. Made and patented by PRIM. Ty meritelne hodnoty jako rezerva chodu jsou dulezite, ale kalibr "plny dobrych napadu" je dulezitejsi. Asi se to ale lehko pise, ale jak to udelat to opravdu nevim. Ale u nas je hodne lidi, kteri maji dobre napady. Treba se najde nejaky genialni technik..... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mimochodem Chronomag le ukazuje, ze pro nas ty meritelne hodnoty nejsou az tak dulezite. Za hodinky s kal 66 zaplatime o par tisic vic nez za puvodne planovany kalibr 73. A ty meritelne hodnoty jsou u 2824-2 asi lepsi nez u stareho kal 66. Ale ten kalibr 66 je original Prim a cz-vyroby. A to je nakonec rozhodujici. Nevim ale, jestli lide mimo toto forum uvazuji stejne. Mozna jsou pro mnoho normalnich zakazniku Primky se SWISS-srdcem lakavejsi. Tezko rict. Ja bych Ch le s kal 73 ale asi nekoupil. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty meritelne hodnoty jako rezerva chodu jsou dulezite, ale kalibr "plny dobrych napadu" je dulezitejsi.

Ja se obavam, ze toto neni az tak uplne pravda. Podivej se na china made strojky? Napadu plna p...l, ale spolehlivost zadna a o meritelnych hodnotach se ani nezminuju! Takze pozor na to! U strojku je nejdulezitejsi spolehlivost a presnost! Pak mozna delka chodu a tprve az potom komplikace a uplne nakonec dekorace a jine finticky. Kdyz mas dobry a spolehlivy strojke, ktery se da do budoucna modifikovat, je to fajn, ale vyvoj nektery strojku trva i desetileti, takze takovy strojek pak asi nedas do bezne dostupnych hodinek ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spolehlivost musi byt na prvnim miste.

Souhlasim. Take jsem psal, ze spolehlivost musi byt na prvnim miste. Ale nedovedu si predstavit uspech kalibru, ktery je jenom spolehlivy a jinak se nelysi och desitek podobnych kalibru. Musi tam byt nejaka originalita, neco, co se da marketingove vyuzit. Ty meritelne hodnoty jsou ok, ale podle techto cisel asi malokdo bude vybirat hodinky. Asi myslime to stejne, jenom to neni tak jednoduche to kratce popsat. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prioritní je se vrátit k vlastní výrobě mechanického strojku!

 

To je alfou a omegou naší snahy. Až druhotné je, s jakými parametry.

 

Mám představu o alternativě s manuálním nátahem, stejně jako o verzi s automatem.

a) s mimostřednou vteřinovou ručkou a datumem

B) s centrální vteřinovou ručkou a datumem

 

Jediná komplikace o které uvažujeme je datum a rezerva chodu.

 

Z našeho pohledu není nutné dělat nějaký Hi-Tech strojek, ale je třeba dbát na to, aby se jednalo o spolehlivý a dobře seříditelný kalibr s vysokou odolností.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očekávejte kalibr 86!:)

 

A pamatujte na to, že do stejný řeky nevstoupíš! (to cigi)

 

Technologie výroby už bude o něčem jiném, takže s nádeníky a přeškolenými švadlenami bychom si moc nepomohli. Nedokážu si představit proces přeškolování švadleny na programování CNC stroje nebo elektroerozivní drátové pily.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...