Přejít na obsah

Junkers BAUHAUS


funf5

Doporučené příspěvky

Junkers má už nějakou dobu na trhu řadu Junkers BAUHAUS podle mě dovela povedená. Jedna ukázka:

 

post-3780-070730300 1348242276.jpg

Zdrojem fotky je Watchlords a jsou tam i další.

Srdcem je strojek MIYOTA cal. 9100, který se mi docela zamlouvá, máte s ním někdo zkušenost?

spec_9100.pdf

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TU je aj verzia s krémovým číselníkom + rovnaká komplikácia aj u Zeppelin (oba PoinTEC). Tiež sa tam píše, že 9100 kaliber nie je na ich stránke viac špecifikovaný. Inak fajná Max Billovka, nie?.

 

Na ofiko stránke PoinTEC group je pod týmito modelmi uvedené, že ide o (PoinTECom) modifikovaný kaliber od Citizen.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak asi budu první, kdo plivne jedovatou slinu. A to hodně. Jsem velkým příznivcem Maxe Billa a funkcionalistického směru vůbec. Opravdu vážně si myslím, že z těchto hodinek od Junkers musí zesnulý génius vzteky rotovat v hrobě asi jako větrák v závodní kuchyni.

 

Srovnání prezentovaných modelů fy Junkers s předlohou z roku 1962, tak jak ji Max Bill vytvořil je vcelku jasné, jednoduché, avšak zavádějící. Nechat se unášet tím, že na Junkerskách jsou podobné designové prvky je opravdu zjednodušující, protože na těch Ju nejsou POUZE ony tolik obdivované linie, ale je na nich i spousta balastu, o kterém jsem přesvědčen, že by jej MB nikdy nedopustil.

 

Například označení výrobce na pozici 9. Na originále je provedeno (pokud již vůbec) mnohem decentnějším fontem, nežli na výrobku Junkersů. Umístění loga Junkers na pozici 12 je pak znakem naprosté ztráty sebereflexe výrobce a návrháře. K balení hodinek lze mít také spoustu výhrad. Jsou zkrátka zabaleny jako pouťové šmuky za pár babek. Proboha, kam se ztratila inspirace padesátými léty?

 

Samostatnou, a ještě smutnější kapitolou je packalství firmy Zeppelin, která už beztak kontroverzní model osadila ručkami ála antik. Sbohem střízlivý designe, sbohem uměřenosti tvarů.

 

Myslím, že jsem získal krásný námět na recenzi na tituku, pokud ji vůbec někdy napíši, a Kamil se odváží ji tam vyvěsit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jo, ale tyhle "kdyby" uz se asi nedoresi, kdyz je MB mrtvej, co? zcela subjektivne si myslim, ze se docela povedly, te inspirace tam je dost a pritom jsou svoje. ze by to MB udelal jinak je asi tutovka, ale zase si nemyslim, ze se za to Junkers musi stydet. maji dost horsich modelu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Srovnání prezentovaných modelů fy Junkers s předlohou z roku 1962, tak jak ji Max Bill vytvořil je vcelku jasné, jednoduché, avšak zavádějící. Nechat se unášet tím, že na Junkerskách jsou podobné designové prvky je opravdu zjednodušující, protože na těch Ju nejsou POUZE ony tolik obdivované linie, ale je na nich i spousta balastu, o kterém jsem přesvědčen, že by jej MB nikdy nedopustil.

 

Například označení výrobce na pozici 9. Na originále je provedeno (pokud již vůbec) mnohem decentnějším fontem, nežli na výrobku Junkersů. Umístění loga Junkers na pozici 12 je pak znakem naprosté ztráty sebereflexe výrobce a návrháře. K balení hodinek lze mít také spoustu výhrad. Jsou zkrátka zabaleny jako pouťové šmuky za pár babek. Proboha, kam se ztratila inspirace padesátými léty?

Ale od toho tu snad jsme, říci svůj názor.

Jasně, že Junghans zvládl svou kolekci Max Bill o poznání lépe.

Když se vrátím k Junkers, tak souhlasím s tím, že ten nápis mohl být poloviční. Vzhledem k tomu, jakou velikost loga a jeho umístění používají u jiných modelů, tak tady je to naprosto střízlivě vyřešeno a vůbec mi to nevadí.

A co se týká balení, tak je mi to celkem jedno, nějak nejsem příznivce toho, aby krabice byla čtvrtina ceny hodinek.

Vzhledem k cenovce si myslím, že poměr výkon - cena je na velmi příznivé hodnotě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale od toho tu snad jsme, říci svůj názor.

 

V tomhle s Tebou 100 procentně souhlasím. Právě to je přece na fóru hezké. Aby nedošlo k mýlce, má jedovatá slina vůbec nemířila na kohokoli z přispěvatelů do diskuze, ale mířila (a doufám i dopadla) na dvůr fabriky Junkers a potažmo Zeppelin. Navíc si myslím, že z mého příspěvku bylo jasné, že srovnávám spíše ideje a realizace pána který tu již není, než konkrétní hodinky. Co taky můžeš chtít od člověka, který se snaží stavět domy podle Le Corbusiera, o Maxi Billovi si myslí, že byl génius, a životopis Mies van der Rohe má u postele :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle s Tebou 100 procentně souhlasím. Právě to je přece na fóru hezké. Aby nedošlo k mýlce, má jedovatá slina vůbec nemířila na kohokoli z přispěvatelů do diskuze, ale mířila (a doufám i dopadla) na dvůr fabriky Junkers a potažmo Zeppelin. Navíc si myslím, že z mého příspěvku bylo jasné, že srovnávám spíše ideje a realizace pána který tu již není, než konkrétní hodinky. Co taky můžeš chtít od člověka, který se snaží stavět domy podle Le Corbusiera, o Maxi Billovi si myslí, že byl génius, a životopis Mies van der Rohe má u postele :-)

Kam bylo mířeno slinou jsem pochopil. Díky za podněty, asi toho o designu víš podstatně víc než já :smile_anim: Mimochdem Zeppelin jsem vůbec nezmiňoval, protože to za to nestálo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeppelin tento model ani neprezentuje ako Bauhaus štýl (používa len ten istý strojček), Junkers vyslovene áno. Ak by urobili echt funkcio štýl, dostali by sa chtiac nechtiac do roviny Maxa Billa, rady Junghans, Stowa, Nomos atď.

 

Píšem o prísne čistej forme, žiadne blbinky navyše. Dekoratívnejším opakom by mohol byť Alain Silberstien, ktorý vychádza z troch základných tvarov a farieb Bauhausu.

 

Mne sa vyriešením ciferníka a komplikácii tieto Junkersy páčia - teda aspoň, že to nie je prepadák. Že to pripomína Maxa Billa, alebo ním aj je, som už narážal skôr. Edit: Každému to vadiť asi nebude a plácnu si ich na zápästie :)

Upraveno uživatelem StanoBare
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takovéhle diskuze mám fakt rád- zkrátka každý napíše svůj názor a nikdo po nikom neštěká. Jak se říká 100 lidí, 100 chutí a tak by to i mělo být. Jinak Berte máš naprostou pravdu, styl Maxe Billa se mi taky líbí (i když o něm rozhodně nevím to co ty) a souhlasím, že Junghans to zvládl o třídu lépe. Na druhou stranu už samotné značky jsou na jiné úrovni a právě poměr cena/výkon se tentokrát Junkersu docela vydařil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

S dovolenim vyuziju tohle vlakno na dotaz: neco ve stylu bauhausu ted tak trochu shanim - chtel bych nahradit Junghans Sigma v quartzu necim mechanickym. Chtel jsem poprosit o nasmerovani: Junkers i Junghans MB jsou jasni kandidati, stejne jako Nomos. Mne ale uz nic dalsiho nenapada a nerad bych pri vybirani neco zajimaveho minul...doporucite?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V tomhle s Tebou 100 procentně souhlasím. Právě to je přece na fóru hezké. Aby nedošlo k mýlce, má jedovatá slina vůbec nemířila na kohokoli z přispěvatelů do diskuze, ale mířila (a doufám i dopadla) na dvůr fabriky Junkers a potažmo Zeppelin. Navíc si myslím, že z mého příspěvku bylo jasné, že srovnávám spíše ideje a realizace pána který tu již není, než konkrétní hodinky. Co taky můžeš chtít od člověka, který se snaží stavět domy podle Le Corbusiera, o Maxi Billovi si myslí, že byl génius, a životopis Mies van der Rohe má u postele :-)

 

Bauhaus.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dovolenim vyuziju tohle vlakno na dotaz: neco ve stylu bauhausu ted tak trochu shanim - chtel bych nahradit Junghans Sigma v quartzu necim mechanickym. Chtel jsem poprosit o nasmerovani: Junkers i Junghans MB jsou jasni kandidati, stejne jako Nomos. Mne ale uz nic dalsiho nenapada a nerad bych pri vybirani neco zajimaveho minul...doporucite?

Stowa Antea

Mondaine - několik mechanických se tam najde

Prim zvané Bauhaus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...