Přejít na obsah

Bronzová L.E. od firmy LÜM-TEC


Doporučené příspěvky

Ahoj vsem. Tak nejak me tento vas projekt zacina pomalu zajimat, nevyznam se v tom, ale i tak se zeptam, kdyz uz musi byt cifr komplet lumi, musi svitit tou hnusne zelenkavou barvou? (evokuje mi to osvetleni timexu pred 20ti lety) Neslo by ho udelat v te zarive zlute? Mozna by to barevne lepe sedelo k barve bronzu i kozenemu pasku. A ohledne dynka, kdyz uz tam bude poradnej strojek, co ocelove se safirem? to co by se planovalo na dynko napsat, se da dat na okraj a na sklicko vyleptat zbytek ne? Taky me napadlo, ze kdyz protahnout vterinovku, tak jen o 2mm a osadit 6tihranem misto klice nebo vrtuli. Jen napad, jen dotaz, prozatim. :rolleyes:

Diky. M.

 

Myslím, že Lum Tec umí namíchat odstín dle libosti, dokonce i černou.

Problém je v tom, že nejvíc svítí ta zelená.

Barva ciferníku přechází od bílé (přímé slunce) přes krémovou až po zelenou (tma).

 

Nápad s klíčem už jsem měl, ale nelíbilo se to. Bohužel. :crying_anim:

Viz ZDE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 226
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

JJ je mi to naprosto jasne, ten namet s klicem jsem samozrejme videl, ja mel spise na mysli neco jineho, zkusim vlozit nacrt vterinovky co jsem myslel, jestli se mi to povede, neumim kreslit v pocitaci, tak prosim s rezervou. Jinak jsem myslel, ze ta zluta, nebo okrova(coz by urcite barevne k bronzu ladilo), co drive svitila 4 hodiny a zelenkava az dvanact, bude nyni svitit dele, kdyz nove lumi u zelenkave vydrzi uz 24 hodin.

Tak jsem zjistil, ze sem proste neumim vlozit obrazek, tak nic. :-(

Upraveno uživatelem samael
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak uz se mi snad povedlo.attachicon.gifBez názvu.png

 

Jooo, povedlo :D

Tak co myslite, take ne?

 

Mám stach, že pokud by nebylo slícování indexů a vteřinovky naprosto perfektní ve všech směrech, tak by to mohlo vypadat hodně blbě. V tomto počtu ks půjde u ciferníků o ruční výrobu, takže bych z toho měl celkem strach.

Omlouvám se za pozdní reakci.

 

 

Jenom opatrný nezávazný dotaz:

Je už okruh zájemců nějak uzavřen, nebo se případně ještě lze přidat? Pročítal jsem to tady, ale nějak jsem se v tom ztratil. :-)

 

Není uzavřen, naopak myslím, že pokud by zájemců bylo víc, pojekt by o zrychlilo.

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Ještě upravím nožky pro uchycení pouzdra (červené zvýraznění) tak, aby se zabránilo jejich trvalému styku s rukou a hodinky zcela seděly jen na dýnku. Chtěl bych se vyhnout případnému vzniku zelených fleků (vznikají při oxidaci bronzu) na ruce.

 

 

post-1538-0-56730400-1371130398_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimte Vite, z ceho bude tedy dynko? Ptam se kvuli medence na ruce, bude to bronz s nejakou lakovanou upravou nebo ocel? (To lakovani by totiz pak znemoznilo pozdejsi gravirovani dynka) Probehl jsem opet zbezne tuto diskuzi a vyslo mi z toho, ze ma byt take bronzove? Jinak od te doby, co bylo napsano, ze bude tato limitka s automatickou etou, tak mam take zajem. 

Jeste ale par dotazu, musi byt to lumi tak jedovate zelene, nebo muze byt namichan odstin, ktery bude vice ladit s bronzem, ne studenou bilozelenou barvou, ale teplejsim odstinem? Tj neco jako svetlounky okr? Nocni osvetleni by mohlo byt vice bile, nez zelene, meli bychom raritni limitku, urcite je to mozne, kdyz firma umi namichat barvu dle prani. Prosteo dstin blizsi barve bronzu.

Sroubky, sestihrany budou funkcni, nebo jen jakasi nalepena maketa?

Moje vterinovka je opravdu nerealna? 

Logo melo byt LT EUROPE a ted bude klasicke LUM-TEC MDV TECHNOLOGY? a barva bude cervena? Nemela by byt bronzova nebo v nejhorsim bronzove hneda?

A jen tak neco navic, kdyz je jeste cas, co na pozici 6 dat rezervu natahu chodu jako u M26? bylo by to realne? O kolik by se zvedly naklady? Protoze takove hodinky bych proste musel mit :D

 

 

post-25567-0-12447900-1371164216_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS, logo by melo byt v barve, jakou jsem nasel na bronzovych lumech, tj vlozeny obrazek 

a stale me nejak zajima ta vterinovka, na konci bud dle meho navrhu sestihran stejny jako indexy (to nejlepe :rolleyes: ), nebo vyriznout spojene pismena LT, nebo v nejhorsim to klasicke Tecko, proste nejake prodlouzene ukonceni kazdopadne.

 

Jinak pujde tato limitka urcite do vyroby? At si tu neplacam jatra uplne zbytecne, bo se mi zda, ze to tu trosku umrelo.

 

Joo a za muj navhr vcetne strojecku s rezervou natahu na 6ce jsem ochoten si individualne priplatit.

 

post-25567-0-48860400-1371165519_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosimte Vite, z ceho bude tedy dynko? Ptam se kvuli medence na ruce, bude to bronz s nejakou lakovanou upravou nebo ocel? (To lakovani by totiz pak znemoznilo pozdejsi gravirovani dynka) Probehl jsem opet zbezne tuto diskuzi a vyslo mi z toho, ze ma byt take bronzove? Jinak od te doby, co bylo napsano, ze bude tato limitka s automatickou etou, tak mam take zajem. 

Jeste ale par dotazu, musi byt to lumi tak jedovate zelene, nebo muze byt namichan odstin, ktery bude vice ladit s bronzem, ne studenou bilozelenou barvou, ale teplejsim odstinem? Tj neco jako svetlounky okr? Nocni osvetleni by mohlo byt vice bile, nez zelene, meli bychom raritni limitku, urcite je to mozne, kdyz firma umi namichat barvu dle prani. Prosteo dstin blizsi barve bronzu.

Sroubky, sestihrany budou funkcni, nebo jen jakasi nalepena maketa?

Moje vterinovka je opravdu nerealna? 

Logo melo byt LT EUROPE a ted bude klasicke LUM-TEC MDV TECHNOLOGY? a barva bude cervena? Nemela by byt bronzova nebo v nejhorsim bronzove hneda?

A jen tak neco navic, kdyz je jeste cas, co na pozici 6 dat rezervu natahu chodu jako u M26? bylo by to realne? O kolik by se zvedly naklady? Protoze takove hodinky bych proste musel mit :D

 

Dynko: bude ocelove bez pruhledu (ano na začátku se počítalo s bronzovym)

 

Barva luminiscence: odstín půjde určitě připravit dle našeho přání,na obrázcích jsou jen vizualizace z CADu, takže udstín barvy je jen informativní. Zelená luminiscence je ale bezkonkurenčně nejsilnější (nejdýl a nejvíc svítí).

 

Šroubky na lunetě: idea je, aby sloužily k uchycení lunety k puzdru. Lepené určitě ne. Pokud se nebudou šroubvat až do pouzdra, tak do lunety určitě.

 

Logo: je v procesu: Barva dobrý námět na diskuzi. Jeastli tam bude Europe nebo ne není teď pro mě podstatné, chtěl jsem vidět, jak to bude číselník vypadat s nápisem. líbí se mi to takto a nad šestku bych dal nápis čitelný jen ve tmě"

LT Europe

L.E. 2014

 

Vteřinovka: nechal bych ji jednoduchou. Ještě se zeptám Roberta, co on na to.

 

Rezerva nátaku: Nepočítá se s ní. Navzdory tomu, že strojek ETA 2892 má i datum, nebude na číselníku. Chceme jednoduché hodinky. Zástavba jiného strojku nebude určitě možná, stejně jako u jiných hodinek. Pouzdro prostě musí být připraveno pro určitý kalibr.

 

Ano s výrobou se počítá. Je pravda, že teď se chvilku nic nedělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to jasne, vcetne nakladu navic, vim kolik stoji M26, proto jsem se ptal na individualni strojek s navysenim ceny, ja bych to dal, byla by to totiz echt limitka, zase trosky neco jineho.  :rolleyes:

I tak se mi to zacina libit a bronzove jeste nemam, takze kdyz bude moznost si nechat namichat lumi na prani, pripsal bych se na seznam, at se to trosku pohne.

Jinak kolik zajemcu jeste chybi? Psalo se tu, ze jsou i zajemci mimo toto forum.

Jo a ten druhy napis citelny jen ve tme zni dobre, nebyl by nejaka realna fotka existujicich hodinek s takovym napisem jen tak pro ukazku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je mi to jasne, vcetne nakladu navic, vim kolik stoji M26, proto jsem se ptal na individualni strojek s navysenim ceny, ja bych to dal, byla by to totiz echt limitka, zase trosky neco jineho.  :rolleyes:

I tak se mi to zacina libit a bronzove jeste nemam, takze kdyz bude moznost si nechat namichat lumi na prani, pripsal bych se na seznam, at se to trosku pohne.

Jinak kolik zajemcu jeste chybi? Psalo se tu, ze jsou i zajemci mimo toto forum.

Jo a ten druhy napis citelny jen ve tme zni dobre, nebyl by nejaka realna fotka existujicich hodinek s takovym napisem jen tak pro ukazku?

 

Zájemce mimo fórum si eviduje Kabtime.

Fotka hodinek s nápisem čitelným jen za tmy neexistuje, je to můj nápad a nevím o tom, že by to někdy někdo použil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Barva lumi je na diskusi, ale asi až později, že? Osobně bych byl možná taky pro nějaký méně křiklavý odstín. Ale proti čemu jsem úplně zásadně, je červené logo. Pojďme to prosím zkusít změnit. Tenhle "sportovní" nádech nemá na podobných hodinkách co dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Vzhledem k problémům, které má Lum Tec s výrobou jiných bronzových pouzder, zastavuje projekt dalšího bronzového pouzdra.

Došlo mimo jiné k tomu, že dodavatel (výrobce pouzdra), který již přebral zálohu 40% na výrobu bronzových pouzder řady B, nyní podmiňuje jejich dodání navýšením ceny o cca 20%.

Mrzí mě to a jsem z toho zklamaný, ale zase mi to přijde jako férový přístup v době, kdy jsme tomu věnovali pouze volný čas a ne zálohy.

 

Připomíná mi to situaci v době, kdy LT se rozjížděl wolframová pouzdra (spousta zmetků, dodatečných nákladů (naštěstí pouze pro firmu LT, ne pro kupce hodinek) a zpožděných termínů).

Tyto problémy byly způsobeny přeceněním schopností ze strany dodavatelů.

Snad se situace časem změní a třeba se to někdy znovu rozjede.

 

Firma nabízí v současné době schůdnější variantu bronzové LE s využitím pouzdra modelu LT B18.

V současné době zjišťuju možnosti, co vše je možné změnit (vůči B18) a jaký strojek by šel použít (zatím to vypadá na Miotu).

 

DŮRAZNĚ PROSÍM, AŤ SE ZDE VYJADŘUJÍ POUZE TI, KTEŘÍ BY MĚLI O LE ALA B18 ZÁJEM A ZÁJEMCI ZAPSANÍ V SEZNAMU NA PŮVODNÍ LE.

DŮVOD: ABY TEN, KDO CHCE ZÍSKAT NĚJAKÉ SMYSLUPLNÉ INFORMACE NEMUSEL PROČÍTAT 10 STRÁNEK TLACHŮ A POVZDECHŮ.

DĚKUJI ZA POCHOPENÍ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...