Přejít na obsah

Omegy po babičce po několikáté aneb prosba o radu


Slim_brno

Doporučené příspěvky

Nazdar pánové,

 

opět prosba na znalce. Po bábi mi zůstaly tyhle zlaté Omegy. Vše, co o nich vím, je to, že byly kupovány někdy v sedmdesátých letech v Alžírsku. Teď, když jsem je vytáhl, jsem si vzpomněl, že jsem se na ně jako malý kluk koukával, ale posledních nejmíň dvacet let je nikdo nenosil. Podle všeho by to měly být originály, nicméně původ mě malinko zmátl a nejsem znalec vintage hodinek, takže stoprocentně nevylučuju fejk. Mate mě na nich dýnko bez jakéhokoli nápisu, nesignovaná spona a zvláštní puncování. Dost mě ale překvapilo, že hodinky po natažení i po těch letech bez problémů jdou. Mám strach je otevírat, takže strojek jsem zatím nefotil. Pokud k nim má kdokoli jakékoli info nebo názor, budu rád. A s tím souvisí i prosba - existuje v okolí Brna někdo, komu bych je mohl dát, aby je trochu dal do pucu? Rád bych je tak či tak nechal spravit jako památku.

 

Fotky nepříliš kvalitní a v nálezovém stavu, zatím jsem hodinky nestihl ani vyčistit smile.gif

 

 

post-15474-046482800 1348685362.jpg

post-15474-010853100 1348685383.jpg

post-15474-025947500 1348685387.jpg

post-15474-006843900 1348685392.jpg

post-15474-059747100 1348685397.jpg

post-15474-091180300 1348685401.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Je fakt, že na dýnku mají sériové číslo a "plaque or 40 microns," takže to vypadá na zlacení. Za mrknutí do knížky budu rád, ale už jsem tím teda zaúkoloval některé chronokolegy a ani v Master of Omega ani v Journey through time tyhle nejsou. Takže to vypadá, že jediná možnost bude Extract of the archives přímo od Omegy... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podobných hodinek byly mezi lidma spousty, omegy měl kdekdo. Z určitého pohledu se dá říct, že omegy byly lidové hodinky. Dodnes se dochoval jen zlomek toho, co měli lidé před desítkami let. A dnešní sběratelé se jen vesele usmívají při představě jaké kousky z lidí v minulosti vytahali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 5 týdnech...

Sýrie je pecka. Nahoře jsem psal Alžírsko, ale to byla samozřejmě můj zásadní zeměpisný omyl. V Sýrii v té době pracoval babiččin bratr, který je babičce dovezl. A protože pracoval pro BVV, seděl by i rok - 1959 byl v Brně 1. mezinárodní strojírenský veletrh  :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekný príbeh s príjemným záverom - gratulujem ! Napíš prosím ťa ako prebiehalo to overenie v Omege nemám s tým nijakú skúsenosť ďakujem   

 

Začal jsem pátráním na Omega webu, kde jsem k tomuhle modelu nenašel vůbec nic. Pak jsem psal přímo do Omegy co se s tím dá dělat a asi po dvou dnech dorazila "obecná" odpověď, že se mám stavit u dealera, nechat je otevřít a zkusit na webu hledat podle čísla strojku (což taky nepomohlo) a nebo si objednat "Extract of the Archives" za 120 CHF. Pak jsem dorazil s hodinkama k autorizovanému dealerovi, kde mi řekli, že ten extract jsou schopni zajistit u Omegy sami, což pro mě bylo jednodušší než vyplňovat nějaké formuláře na webu, převádět předem peníze a čekat na poštu. Takže hodinky zůstaly asi měsíc a půl u dealera a pak jsem si je vyzvedl i s tímhle papírem z Omegy (za 3.000,- Kč, tedy víceméně za stejnou cenu jako kdybych si to objednával přímo sám). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...