Přejít na obsah

GILIUS


Návštěvník Kamil

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kamil

Vážení zamknul jsem jedno a druhé vlákno a nechal běžet jen longovu aukci. Takže eventuálně pište jen sem. Několik podnětů, které mi chodily přes SZ, připomínají citlivé chování vůči rodině. Takže sbírka samozřejmě ano, ale navrhuju nezveřejňovat dárce, jen celkovou sumu, kterou pak předáme (na formě se ještě dohodneme). Seznam dárců bude samozřejmě k dispozici.

 

Technické podrobnosti:

Sbírky smí pořádat pouze nezisková organizace schválená ministerstvem. Abychom se vyhnuli zdanění lze vybrat 20 tisíc během 2 let na osobu formou osobního daru. Proto prosím všechny dárce, aby mi nejdříve poslali částku přes SZ s předmětem "gil" a já jim následně pošlu číslo účtu.

 

Děkuji všem a částku budu průběžně zveřejňovat, pokud bude zájem.

 

Vítám jakékoliv připomínky nebo podněty, nápady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 167
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Pokud si pamatuju, delal jsem tady sbirku pro Leontinku a vybralo se mnohem vic a nikdo to neresil. Muzeme tomu treba rikat "skladka" a muzeme si davat dohromady co a kolik chceme. Rozhodne se vykasli na nejaky regule.

Mam pocit ze jsme tenkrat vybrali pres 40 tisic. Je to jen nase vec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Rozdělím to do více účtů a na více osob, pak to dáme zase dohromady a bude to naprosto košer.:) Pro kolegy ze Slovenska mám v záloze Fio banku, takže převody v rámci ČR a SR bez problémů a poplatků.

 

Jinak děkuji všem, slušně se to rozjíždí, mám už deset SZ. Ještě bych podotknul aby se nikdo nezabýval částkou, i pár stovek je lepších než nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technické podrobnosti:

Sbírky smí pořádat pouze nezisková organizace schválená ministerstvem. Abychom se vyhnuli zdanění lze vybrat 20 tisíc během 2 let na osobu formou osobního daru. Proto prosím všechny dárce, aby mi nejdříve poslali s navrhovanou castkou pres SZ s předmětem "gil" a ja jim následně pošlu číslo účtu.

 

Zrovna dnes jsem jednu sbirku oznamoval a rozhodne ji neporadaji podle zakona jen neziskove organizace, ale i pravnicka osoby ;) Ale to je jedno... dan se musi platit i z daru, tak to asi jen tak neobejdeme. Ale neresil bych to. Nikdo nebude vedet, kolik se nakonec vybralo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud si pamatuju, delal jsem tady sbirku pro Leontinku a vybralo se mnohem vic a nikdo to neresil. Muzeme tomu treba rikat "skladka" a muzeme si davat dohromady co a kolik chceme. Rozhodne se vykasli na nejaky regule.

Mam pocit ze jsme tenkrat vybrali pres 40 tisic. Je to jen nase vec.

 

No když se někomu z ničeho nic objeví na účtu ze pár desítek tisíc, může z toho být v budoucnu problém. Nevím jak to Gil měl, ale stačí mít jenom pozastavenou živnost, která úmrtím automaticky zaniká a berňák se o to může ještě další tři roky zajímat. Když před lety zemřel strýc, berňák na tetu přišel do půl roku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, dan se plari i z daru (dan darovaci) a plati ji obdarovany.

 

---

 

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

 

Pokud se nemýlím (což doufám), tak osobní dar nepodléhá darovací dani v případě souhrnné částky do 20.000,- Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, daň se platí, pokud není osvobození od daně (typicky rodina apod.), ale pánové a dámy myslím, že tady řešíme něco, co řešit nemusíme. pokud jsme schopni to vybrat cash a předat, tak o tom prostě nebude nikde žádný doklad, nebude tedy žádný podklad pro výběr daně; leda by ten příjem paní giliusová jakožto příjem označila

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám dneska čtení dost, ale pokud má někdo náladu, může mrknout do zákona č. 357/1992, o dani dědické, darovací a dani z převodu nemovitostí. Pokud se něco nezměnilo a říkám to z hlavy dobře, spadali bychom do III. darovací skupiny, na kterou se vztahuje sazba 7 % a danila by se jen ta část, co převýší 20.000 Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co by mohlo být fajn, by byla třeba nějaká dovolená pro pozůstalou rodinu, doma asi na ně bude všechno padat a třeba by pak chtěli někam vypadnout a vyčistit si hlavu. (Byť já teda s takovýma věcma nemám moc zkušenosti, takže nevím.)

 

Každopádně moc děkuju všem, co se té sbírky ujali. Díky, kluci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...