Přejít na obsah

Závada u Primek


Doporučené příspěvky

Mně se jednou stalo, že ani vyčištění nepomohlo, ten plíšek, co to přitlačuje (určitě se ten bazmek nějak jmenuje, ale nevím jak) byl už nějaký unavený. Chtěl jsem ho trochu vzpružit a jediný výsledek byl, že jsem ho zlomil :( . Naštěstí bylo z čeho vzít jiný. Mám dokonce dojem, že jsem to prohodil mezi 66.3 a 66.4.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 300
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Aj PRIM automatky kal.90 a viac maju stejny mechanizmus natahovania.Pri neodbornom davani do nutra natahovaciu hriadel, tak sa vola ten kluc s korunkou laicky ,zvykne spojkovy pastorok (jedno kolo natahovacie)vyskocit z staviacej paky a je problem! musi sa vybrat mostik perovnika a kola dat na svoje miesta!Nemusia sa rozoberat kola cez datum!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aj PRIM automatky kal.90 a viac maju stejny mechanizmus natahovania.Pri neodbornom davani do nutra natahovaciu hriadel, tak sa vola ten kluc s korunkou laicky ,zvykne spojkovy pastorok (jedno kolo natahovacie)vyskocit z staviacej paky a je problem! musi sa vybrat mostik perovnika a kola dat na svoje miesta!Nemusia sa rozoberat kola cez datum!

Automatické kalibry zde známé a vyskytující se jsou kal.96 a kal.69.

Kalibr 90 tu nikdo nezná a ani znát nemůže, protože se nikdy nevyráběl - jednalo se pouze o zkušební prototyp.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřeboval bych vyčisti sklíčko u těchto hodinek, nevim z jakého důvodu, ale prostě jsou pod dní asi dva vlasy (nechápu jak se tam mohly dostat). Ciferník jako takových bych řekl je na tom celkem dobře, ale ty vlasy mi tam vadí. Potřeboval bych se jen dostat po něj (vytáhnout strojek) a prostě ty vlasy dat pryč a zas vše zavřít, nic zásadního. Akorát nevim jak to přesně provést. Klasiky otevčít pouzdro přes dýnko a vyndat strojek, jen nevim jak odpojit korunku od strojku, abych ho mohl vyjmout. Nebo je nějaký jiný postup? Jinak příkládám fotky hodinek + jak to vypadá vevnitř. Je tam kalibr 52, typ 012.

post-13704-064608300 1360860362.jpg

post-13704-006328200 1360860370.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se nechci hádat, přece jen nejsem odborník, spíš poučený laik. Ale projel jsem doma všechna pouzdra s tímto typem nožek a všechny mají naklapávací rámeček, včetně traktorů. Jediná výjimka jsou prachotěsné - tam je to z jednoho kusu, ale zase pouzdro je po obvodě silnější, vypadá trochu jinak. Na fotce tady nahoře bohužel není vidět dýnko ani jestli tam je nějaký závit, takže nepoznám, jestli tyhle jsou prachotěsné nebo ne.Tam by mi taky dávalo smysl, aby sklíčko nešlo sundat shora, kvůli utěsnění.

 

Edit: doplnění.

Upraveno uživatelem Rob2805
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...