Přejít na obsah

Budíky, nástěnné a XXXL Primky


Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Našel jsem přes víkend na půdě tyto hodiny. Má k někdo nějaké informace ? Na strojku je nápis Elton Quartz.

 

post-23824-1550671686,2.jpegpost-23824-1550671693,32.jpeg

 

Odesláno z mé Xperie XZ1.

Edit: nějak se mi ta fotka otočila.

Upraveno uživatelem JaVo1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Porcelánové hodiny styl Bulova.Vyráběné za komunistů většinou v porcelánce Chodov a strojky jim dodával Elton a viděl jsem v nich i strojky bez udání výrobce.Je jich více druhů a je to spíš věc pro sběratele porcelánu.A bylo jich vyrobeno mraky takže je odkaž vnoučatům a ty taky svým vnoučatům a pak možná budou mít nějakou cenu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné moc. Radil bych spíše neprodávat. Stroj elton k křemenem se dá doladit na téměř absolutní přesnost. Též jich pár mám.... Cenné příliš nejsou ale až je začnou sbírat Primkaři tak v nich nějaká hodnota bude. Dnes bych to viděl někde kolem 1000 korun. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkné moc. Radil bych spíše neprodávat. Stroj elton k křemenem se dá doladit na téměř absolutní přesnost. Též jich pár mám.... Cenné příliš nejsou ale až je začnou sbírat Primkaři tak v nich nějaká hodnota bude. Dnes bych to viděl někde kolem 1000 korun.

Nemám v úmyslu je prodávat, jen jsem chtěl o nich něco vědět.

 

Odesláno z mé Xperie XZ1.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Ahoj,

tuší někdo z jaké doby jsou tyhle dřevěné QUARTZky? Aktuálně strojek Hermle quartz 2100

a kdyby někdo měl chybějící ručku...

 

Druhý dotaz k budíku. Nedávno jsem narazil na stejný budík jako na foto (jedna kulatá nožka),

který měl na číselníku nápis "2 jewels". Zatím jsem s kameny takový budík neviděl. Jak obvyklé bylo takové provedení?

post-45973-0-37686500-1562585572_thumb.jpg

post-45973-0-82998200-1562585621_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...
  • po 3 týdnech...

Na nedávné burze se mně poštěstilo.

Budík kalibr B120, což je B90 s plastovými koly z viniduru a plastovým pouzdrem,takže zvonek je externí.
Technicky samozřejmě průser :-D, podle Prim bible díky poruchovosti spadly prodeje během dvou let 1952-54 na deset procent objemu a následně se B90 vůbec nějakou dobu nevyráběl.

post-45973-0-09848400-1568726182_thumb.jpg

post-45973-0-43061300-1568726195_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všem, prosím o radu, nebo názor, zdědil jsem po babičce budík Prim, normálně běží, je v super stavu a chci se zeptat jestli, případně jakou potřebují budíky údržbu, naprosto netuším, teprve se chystám, co se týká Primek všeho druhu trochu vzdělávat. Budík je mechanický. Předem moc děkuji za názory a rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...