Přejít na obsah

Prosba o radu při výběru


Jenda123

Doporučené příspěvky

Zdárek lidičky, obracím se na vás jako na znalé a v " hodinkovém světě " dobře orientované. Měl sem dlouhá léta PRIMky a po 10 letech a koupely v moři vypověděli službu jelikož je neumím opravit a nevím zda se to vyplatí tak sháním jiné. Líbí se mi něco ve stylu Casio Edefice EQW - M710DB - 1A1 a myslel sem okolo těch 3000 kč ale po přečtení pár diskusí jsem to přehodnotil a strop udělal flexibilní :-) ale přesto rozumný max. cca 6000. Nezáleží mi na značce jen chci aby byli kvalitní vydrželi nějaký ten rok v chodu a hlavně odolné jelikož mám řemeslnou práci tak ruku pořád někam strkám, něco tahám a bouchám. Prostě nebude s nima zacházeno v rukavičkách. Nezáleží mi na tom jestli to budou automaty nebo ne. děkuji vám za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějaké Citizen diversky v kvartzu? Já osobně bych o automatu taky neuvažoval, leda že by si koupil nějaké Seiko s 7S26 a bral to jakože spotřebněji - 2 roky to podle mě vydrží a stejně je pak ještě prodáš.

Z těch Citizenů třeba BK3150...třeba ti místní profíci poradí něco dalšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych o automatu taky neuvažoval, leda že by si koupil nějaké Seiko s 7S26 a bral to jakože spotřebněji - 2 roky to podle mě vydrží a stejně je pak ještě prodáš.

Dovedeš si představit jak budou ty Seika po dvouletech zápřahu vypadat?Ty bych potom nechtěl ani zadarmo,natož je prodávat.Jako úvaha to není špatná,koupit Seiko cca kolem 3 tísíc ,ale potom počítat,že jsou za dva tři roky odepsané.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli dostanou opravdu zabrat,jedna legenda vznikla tak,že konstruktér za svoje prachy zkoušel odolnost hodinek,postupně je vyhazoval z okénka toalet.Při pádu z druhého patra se vždy rozbily.Tak koumal a koumal až na svět přišly v roce 1983 G-Shocky,dnes jedny z nejodolnějších hodinek vůbec.A ty Primky bych nechal opravit,už jen tak z nostalgie.

http://www.hodinky-k...io-g-shock?sort[0]=cena_asc&start=105

http://mygshock.com/...the_US_Military

thumb_DSC_1204.jpg

Upraveno uživatelem Daemonultimate
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovedeš si představit jak budou ty Seika po dvouletech zápřahu vypadat?Ty bych potom nechtěl ani zadarmo,natož je prodávat.Jako úvaha to není špatná,koupit Seiko cca kolem 3 tísíc ,ale potom počítat,že jsou za dva tři roky odepsané.

No určitě se najde někdo, kdo si ta Seika koupí, ikdyž dotyčný popravdě napíše, že dostávaly na p...l.

Ale asi by byl lepší kvarc, no...

 

Já nevím, mě přijde jít z Prim na G-Shock docela drastický ale dle chuti každého soudruha. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli někám ruky strkáš a mlátíš s nima, tak i 100g hodinky jsou moc těžké, není snad nic horšího, když tě po ruce pokaždé buchnou hodinky. Za mě nižší(profilem) digi(Casio DW5600) a na normální nepracovní nošení cokoliv, co se ti líbí.

Z vlastní zkušenosti vím, že nejde mít jedny hodinky na prácu a normální život. No, jde to, ale bude to na nich vidět.

Edit: Casio G-shock je dobrá ale až na výjimky nepoužitelná volba. Drtivá většina modelů má naprosto nepraktickou výšku a hodinky pak zavazí snad i při používání toalety :D

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Při tom to je jedna a ta samá firma to nechápu. Jako kdybych si koupil Škodovku v německu a v českém servisu mě s ní vyhodili. Proč to tak je?

Normálně můžeš uplatnit záruku pouze tam, kde jsi nakoupil, což je logické. Některé firmy, ale vydávají tzv. eurozáruční listy (to se asi týká i tebou zmiňovaných automobilů), ale je to jejich "dobrá vůle". Pak můžeš záruku uplatňovat za určitých podmínek i jinde v Evropě. Některé firmy nabízejí i celosvětovou záruku tam, kde mají své zastoupení.

Je to složitější viz tento článek (odstavec "Úskalí eurozáruky"):

My link

Upraveno uživatelem Medák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...