Přejít na obsah

Hanhart uhren


Jerryl

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 111
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

o hrdinství německých pilotů, ale nesmí se tím zakrývat to podstatný, že byli na špatný straně, velmi špatný straně, a věděli to, nebo měli vědět. A to se bohužel děje, chudáci němci, ale můžou si za to sami.

Cigi, promiň, ale to je kravina. Byli na dobrý straně - na svý vlastní. Co na tý straně bylo špatnýho? že bojovala proti Francii a Anglii? No, to nebylo v dějinách poprvé, francouzi se taky nehroutí kvůli Napoleonovi, který to s evropou myslel zhruba stejně, jako Hitler. Masový vraždy? O tom normální vojáci těžko něco věděli. A vyčítá amíkům někdo Hirošimu (jo, vyčítá, ale musí dost držet hubu, protože bomba padla na ty císařský hajzly, takže se vlastně nic nestalo, co je to pár set tisíc japonců).

 

Takovéhle rozdělovačské kecy nejsou k ničemu. Nebo bys akceptoval, kdyby ti někdo předhazoval, že jsi okupantský hajzl a vrah, který systematicky likvidoval kelty, až je z Česka vykopal? Přitom je to pravda. Je to historie a tu nejde rozdělit na dobrou a špatnou, jen na tu, co se stala a co se stát mohla. A vzít si z ní poučení, což nám v česku nejde.

 

Jediné, co na jejich straně bylo nakonec špatného je, že prohráli válku. Kdyby ji vyhráli, tak jsou ti dobří, tak to v historii už chodí.

 

PS: Ano, můj strýc padl v Rusku, ani nevíme, kde. V Paullusově šesté armádě ve výnosné funkci kanonenfutter. Jako rakušan si mohl vybrat - buďto narukuje dle rozkazu, nebo dezertuje (za což byla kulka). Můj děda z české strany byl za války člen KSČ a od špagátu za sabotáže ho zachránilo osvobození. Takže ani v rodině to nemáme jednoduché a na tyhle kecy už jsem trochu háklivý, sorry :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Víš Cigi, tahle jednoznačně to vždycky vidí jen fanatici. Co bylo dobrý na ruský straně nebo na anglický? Válka je svinstvo, ať jsi na kterýkoliv straně a akorát historici tě neodsoudí, pokud jsi stál na straně vítězů.

 

 

Nemluvil jsem o zákonech. Mluvil jsem o tom, že jednotlivec v takovýchlech chvílích, kdy se melou dejiny, je jaksi nic. Semele ho to a může být, jaký chce. A jen nám se to kecá, když máme doma teploučko (z ruskýho plynu) ...

 

Svoboda - jo, to jsou oblíbené kecy. O jaké svobodě tu mluvíš? Byl jsi někdy u českého soudu? Potkal jsi policajta a víš, co můžeš? Slyšel jsi někdy mluvit Paroubka? Víš, jaký je rozdíl v daňovém zatížení v roce 1906 a 2006? Co je svoboda? že můžeš nosit na tričku takový vrahy, jako je Che Guevara, ale když si tam dáš Hesse, tak jdeš do kriminálu? Nu, to je trošku selektivní chápání svobody.

 

Jestli to chceš takhle jednostranně a demagogicky, tak mohu posloužit: znáš situaci v Somálsku? Znáš, noviny čteš. Co jsi udělal proto, aby to tam bylo lepší a neumíraly tam statisíce lidí? Prd.

 

Takže jediný rozdíl mezi náma je, že já jsem hajzl fašistickej, což alespoň obnáší to, že si mohu s klidným svědomím natáhnout na ruku německý letecký hodinky :)

 

Závěrem jsem jen chtěl říct, že kdo studoval historii, nepřehlédl jedno: Německo se vydalo na cestu k nacionálnímu socialismu (což se zaměňuje s fašismem, velmi nepřesné) právě proto, že se jeho obyvatelé dostali na dno. A na dno ho nedostala ani tak první světová válka, jako nesmyslně vysoké reparace, které muselo platit. Faktické zotročení obyvatelstva vítěznými mocnostmi. Hyperinflace. Když nemáte co žrát, volíte kohokoliv, kdo řekne, že vás nakrmí. Hitler to nabídl a splnil. Vidíte tam ponaučení? Já jo. Ne v tom, že je třeba zakazovat fašismus nebo nacionální socialismus (který je sám o sobě spíš komický), ale v tom, že je třeba zvládnout vítězství a nenechat poraženou zemi zklouznout do takovéhleho revanšismu.

 

Nicméně tím jsem nechtěl rozpoutat diskusi, jen ukázat na to, že vidět to takhle jednoduše vede k jednoduchým (a špatným) řešením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a právě proto, že Cigi nechápe, obecně známé historické souvisloti, tak by jsme se mi ostatní měli ukázat jako "povznešenější" a už tu debatu ukončit.

to cigi: stejně jako chce lékař léčit rakovinu, musí znát její etiologii... pokud chceš být antifašistou, bylo by dobré se podívat na kořeny vzniku hnutí které se označuje jako fašismus (byť již chronomag naznačil, že je tam drobný rozdíl od nacionálního-socialismu). Je to velmi zajímavé čtení....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, historii psali vždy vítězové. Ale přesto si neodpustím poznámku : myslíte si, že výrobci pilotek /jedno kde/ nemají k ruce tým poradců - psychologů, kteří ví jak působit prostřednictvím výrobků na podvědomí? Tím jim nechci nic podsouvat. Ale pokud cigi myslí tohle, tak ho chápu, i když se vyjádřil dost přímočaře. Já si myslím, že kde se ocitl ve válce jako voják, musel bojovat. Teď mi dovolte odbočit - když se někdo ptá, co mám na ruce a já řeknu, že rudké Aviátory, tak většinou následuje úšklebek i když vidím, že on má hodinky z tržnice. Taky je v tom vidět podprahové působení třeba médií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musí se vzít také v potaz kvalita. A když se podíváte na německé zbraně,letadla, auta, lodě i hodinky, fotoaparáty vše bylo velmi dobré. Dělal jsem do polygrafie, předválečné stroje,až na pár vyjímek, německé a kvalitní. Odtud také pramení obdiv k německým věcem.Chce to na tyhle věci pohlížet s rozumem a bez emocí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chronomag napsal: Svoboda - jo, to jsou oblíbené kecy. O jaké svobodě tu mluvíš?

 

Tak to tedy absolutně sedí! Sedí to včetně těch triček, to srovnání plně vystihuje dnešní právní neřád. Celkově mě to dohnalo až k tomu, že jsem vyhledal obdobné pasáže z knihy Johny si vzal pušku, kterou napsal Dalton Trumbo.

 

 

?Pojďme a bojujme za svobodu, tak šli a padli, aniž by kdy o svobodě přemýšleli. Za jakou svobodu vůbec bojovali? Za kolik svobody a za čí ideál svobody? Bojovali za takovou svobodu, která by jim umožňovala jíst celý život zadarmo zmrzlinu, za svobodu kohokoli okrást, kdykoli se jim zachce, nebo za co? Řekneš nějakému člověku, že nesmí krást, a tím mu bereš kus jeho svobody. Co, k čertu, vůbec znamená svoboda? Je to vlastně zvláštní druh slova. Člověk řekne slovo dům a může na nějaký ukázat, aby to doložil. Ale někdo nás vyzve, abychom bojovali za svobodu a svobodu nám ukázat nemůže. Není schopen prokázat to, o čem mluví, tak jak, k čertu, může vyzývat, aby za to člověk bojoval? Mám rád svobodu, kterou mám, svobodu chodit, vidět, slyšet, mluvit, jíst a spát se svým děvčetem. A téhle svobodě dávám přednost před bojováním za spoustu věcí, které nezískáme, a nakonec to skončí bez jakékoliv svobody. Skončí to tím, že jsi mrtvý a hniješ dřív, než tvůj život začal za něco stát, nebo skončíš jako kus hovězího.

 

Tihle lumpové vždycky za něco bojovali, a jestli se někdo opovážil říci: K čertu s válkou, je to stále stejné, válka jako válka, nikdo z ní nic nemá, k čemu je, pak řvali: zbabělec. Když nebojovali za nezávislost, bojovali za svobodu, demokracii, mravní čest, otčinu nebo za něco podobného, co nic neznamenalo. Válka měla zabezpečit světu demokracii, demokracii pro malé země, pro každého. Jestli válka už skončila, pak musí být demokracie zabezpečena pro celý svět. Je zabezpečena? Jaký druh demokracie, kolik a pro koho??

 

cigi: holokaust nevznikl jako důsledek bídy. Holokaust byl vyvrcholením nenávisti k Židům. Proč tato nenávist vznikla a mnohdy trvá a vlastně provází celé dějiny, tak na to by měli najít odpověď především Židé. Tvůj příspěvek je dokonalou ukázkou dnešního stavu. Dojdou-li někomu argumenty, okamžitě oponenta obviní z fašismu. Pokud to nestačí, vytáhne se holokaust. Táák a teď mlčte, ten je nedotknutelný!

 

Hele cigi, nejsem tvůj nepřítel. Musím přiznat, že už je mi samotnému divné, že k tobě jsem vždy v opozici :-) Každopádně oceňuji, že i proti absolutní přesile, stojíš za svým názorem. Ale holokaust jako argument, opravdu nebyl košer.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi tomu tak bude. Svého času jsem získal na bavorské straně hranice spoustu přátel. Když si mne oťukli, tak jsem se dověděl, k mému překvapení, jak dobrý kšeft je s artefakty II. SV a co všechno se dá ze sentimentu sbírat. A bez ohledu na jejich postevení a věk, tedy těch lidí. Co se týče techniky, cosi o tom vím, byl jsem kdysi geodet, bylo to dle mého soudu tím, že německo, stejně jako ČSR byla rozvinutá industriální země. Abych se vrátil k hodinkám, viděl jsem i pár pěkně udělaných časovačů s hodinovým strojem, s postupem vyčerpání hospodářství to bylo i vidět na kvalitě, nejen u tohoto segmentu zbrojního průmyslu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že kdybych nečetl tohle téma, nikdy bych nepřemýšlel nad tím, proč jako čech jezdím v německým autě, na ruce mám ruské hodinky, japonskej notebook atd. Má to něco vyjadřovat o mých postojích k daným zemím? Prdlajs, alespoň v mým případě. A věřím, že tomu tak je u 99% lidí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...