Přejít na obsah

NEPŘENOSNÉ HODINY


speedmaster1

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 96
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • Po roku...

Narazil jsem tu na tohle zajímavé a podle příspěvků hodně staré vlákno..tak jen chci vyzkoušet,zda ho ještě někdo sleduje :). A at to není taková nuda, přidám něco dalšího na ukázku ze své sbírky - furt jsou tu samé trojzávažovky tak jedny dvouzávažovky altdojč, hodinový strojek Gustav Becker,odbíjení do spirály. Naprosto přesné a kvalitní..bral jsem je hlavně kvůli té zvláštní horní nástavbě :). Tak a třeba tu ted bude zas pár let ticho :D..

post-49850-0-71961900-1485460284_thumb.jpg

post-49850-0-30122800-1485460298_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsíci...
  • po měsících...

     Nevím zda jsem v tom správném vlákně, ale nic jiného jsem nenašel. Rovněž jsem zkoušel googlovat, ale neuspěl jsem a proto mám dotaz a doufám, že někdo ví.

     Již několik let mám doma selské závažové hodiny, mají dvě závaží a bijí čtvrtě. Když jsem je kupoval, majitel mi říkal, že je mám nechat někde v suchu a pokud možno je delší dobu nepoužívat. Ať přirozeně vyschnou neboť je měl na chatě, kde se netopí ...

     I přes to, že jsem je v průběhu let občas nechal "proběhnout" nikdy jsem si nevšiml jejich bytí. Bijí tak, že ve čtvrt, půl a celou bijí - jednu, dvakrát, třikrát, ale potom druhým bitím nebijí hodinu, která se blíží, ale minulou hodinu a když bijí celou tak toto bití 2x opakují. Může mi k tomu někdo něco napsat?

     Mám i jiné pendlovky, které bijí, jako právě nyní - je čtvrt na sedm - a bijí 1x čtvrť a 7x blížící se hodinu.Tedy úplně jinak.....

     Díky za případné reakce.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...