Přejít na obsah

Orient ray - Sundání tahu


fetiik

Doporučené příspěvky

Zdravím chronomágy,

 

Mohla by mi prosím nějaká dobrá duše osvětlit, jak sundat tah z Orient Ray? Na pouzdře ze strany nejsou dírky na vyndání pinů a já si s tím teď nevím rady.. Hledal jsem co to šlo ale bez výsledku, foto přikládám, předem díky :)

 

post-25238-010658200 1353755591.jpg

Upraveno uživatelem fetiik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Čau, kup si VYSTĚŽEJKOVAČ a máš vyhráno. Já tímto cajkem přehazuju řemeny i na řádově dražších Hamiltonech a naprosto v pohodě ;-) Ta investice ve výi jedný libry včetně poštovnýho se opravdu vyplatí. A nevím, jak má Orient dělanej tah, ale možná by se ti mohl hodit i tento ZKRACOVAČ. Opět za jednu libru.

 

Čus, Tom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se poohlížel po nějakém nářadí a přemýšlel jsem o nějakém tool setu, jehož součástí je třeba i ten vystěžejkovač, myslíte že to má cenu resp. aspoň minimální využitelnou "kvalitu" ?

 

Ahoj, polož si otázku, jak se tomu chceš věnovat a jak tě chytne chrononemoc:smile_anim:. Já mám např. něco podobného co toto- http://www.mavex.cz/naradi.htm a už jsem k tomu dokoupil skoro další kufřík a stále mám pocit, že s tím nic neudělám ( jsou i levnější sady, prostě si v duchu prober, co s tím vše chcaš dělat ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určitě bych to chtěl celé rozebrat a podívat se "dovnitř", po něčem takovém jsem právě pokukoval, mám tu pár starších hodinek a chtěl bych je rozebrat a mrknout se na to, ale je mi jasné, že mě čeká ještě hodně hodin procházení vláken a určitě nějaká knížka :) Tudíž nějaká ta lupa, rozhodně vystěžejkovač, něco na dýnko, šroubováčky.. Spíš by mě zajímalo, jestli třeba toto: ebay kit má vůbec cenu kupovat a hned po první použití se to nerozpadne.. Protože kvalita bude asi někde hodně jinde než u Mavexu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No určitě bych to chtěl celé rozebrat a podívat se "dovnitř", po něčem takovém jsem právě pokukoval, mám tu pár starších hodinek a chtěl bych je rozebrat a mrknout se na to, ale je mi jasné, že mě čeká ještě hodně hodin procházení vláken a určitě nějaká knížka :) Tudíž nějaká ta lupa, rozhodně vystěžejkovač, něco na dýnko, šroubováčky.. Spíš by mě zajímalo, jestli třeba toto: ebay kit má vůbec cenu kupovat a hned po první použití se to nerozpadne.. Protože kvalita bude asi někde hodně jinde než u Mavexu

 

Něco se asi rozpadne, něco ne. To, co se rozpadne, tak prostě koupíš příště lepší :smile_anim:. Tak to bylo aspoň u mě, protože jsem nevěděl o tomto foru ( byl to bohužel pokus omyl ). Věř, že to bude jako z hodinkama ( je to většinou i v životě ), co je podezřele levný, to vydrží do prvního použití ( proto je lepší si připlatit, ne přeplatit ). To, co máš vybraný na e-bay by mělo na začátek stačit (až se do toho ale položíš, stačit to nebude natuty ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco se asi rozpadne, něco ne. To, co se rozpadne, tak prostě koupíš příště lepší :smile_anim:. Tak to bylo aspoň u mě, protože jsem nevěděl o tomto foru ( byl to bohužel pokus omyl ). Věř, že to bude jako z hodinkama ( je to většinou i v životě ), co je podezřele levný, to vydrží do prvního použití ( proto je lepší si připlatit, ne přeplatit ). To, co máš vybraný na e-bay by mělo na začátek stačit (až se do toho ale položíš, stačit to nebude natuty ).

 

Myslím že velice vhodně zvolená slova, lepší si připlatit, ne však přeplatit, škoda jen, že často tu hranici nelze až tak snadno odhadnout :) Jednou.. Jednou bych chtěl rozchodit nejdoucí hodinky, zda se to někdy podaří, nebo je to jen hudba budoucnosti ukáže jen čas a hlavně moje nervy.. :) Uvidíme jestli to rozchození neskončí jen u quartz baterky biggrin.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Teda sundat ten tah, to byla pohodíčka. Teď už ho půl hodiny nandavám a mám jen půlku suicide_anim.gif

 

 

Edit: 45 minut a já to konečně mám..... když už vše bylo, všíml jsem si, že jsem u jednoho konce tahu použil stěžejku do spony a musel jsem to celé demontovat :-D .... a jak jsem se furt bál použít sílu, tak mi to nakonec trvalo tak dlouho :-D a stejně to ve finále šlo jen pod tlakem a silou :-D ... jdu spát, dobrou.

Upraveno uživatelem JimmyTulip
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Na tuhle pakárnu potřebuješ návod? Nasadíš koncovky se stežejkou, cvakněš do jedný nohy, stlačíš, cvakneš do druhý a hotovo. Počkej si, až budeš mít kousek s plnejma koncovkama a bez škárabance, to je teprvev drama měnit tah.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bohužel asi sem levej. seiko ma ty packy jinak nez orient. na videu to jde jak nic. kdyz konec jedny stezejky nacpes do diry, tak ikdyby ta stezejka byla polovicni, nehnes s koncovym dilkem pres ty packy, nebo roh koncovyho dilu. to mam na mysli. zmacknout dva konce stezejek proti sobe udela kazdej jouda. edit: ja vedel, proc mi bude se zeptat k nicemu. :)

Upraveno uživatelem kaliw124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby se ti to líp dělalo, tak si tah u sponu rozpul. Pak koncovej článek se stějkou vložíš mezi nožky (hodinky leží na ciferníku), zamáčkneš stěžejku na jedný straně a pak na druhý. Dělal jsem to na Ray naposledy asi předevčírem, fakt to není žádnej kumšt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je presne ono (Publikováno Dnes, 20:31 - pisu, ze uz mam, ale diky). Polozit tam ten koncovy dilek a ne ho cpat bokem a to v tech videich neni. Na jinych hodinkach sem s tim nemel problem, ale moc hodinek mi rukama neproslo. Duvod je tedy dlouhy koncovy dilek v kombinace s uzavrenim tech pacek na mych gmt dajvrech.

 

Takze kdyby to nekdo resil. Tak ten rozdil oproti treba videu (

) ne-li hur :)))) (
), spociva v tom, ze se ten koncovy dilek polozi mezi nozicky (v podstate jako kdyby tam nebyla stezejka), do
polohy, jako na hodinkach +- je, ale nize (blize k dynku). Pak stlacit jeden z koncu stezejky a oprit ho o nozku (ne vsak jeste do diry)
Pak usadit ten koncovy dilek povytazenim za tah a s tim si jde ruku v ruce uz dostani prvniho konce stezejky do diry a pak uz jen stlacit a usadit druhy konec stezejky. Snad to jde pochopit.
 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...