Přejít na obsah

Rolex GMT Master


Doporučené příspěvky

Je třeba objevovat nové vody a zkoušet, dokud člověk může. Když se tu objevily poněkolikáté Rolex GMT Master, řekl jsem si, že je možná na čase si je také pořídit. Druhý den ráno jsem už seděl ve vlaku, směřujíc na východ. Rychlé předání u kávy, jiskra okamžitě přeskočila. Nevím, asi je to tou barevnou lunetou. Naživo působí děsně hravě a to dává hodinkám jakési kouzlo. Nejsou to ty černobílé SUBy, které všichni respektují. Nejsou to ani EXPy, které jsou zase v očích znalců nudné a jejich nedoceněný GMT ukazatel je perfektní vychytávkou pro cestovatele. GMT Master jsou to nejlepší z obojího. Otočná luneta s GMT a lupa. Víc opravdu netřeba. A jestli jsou v mých očích nějaké hodinky definitivní po stránce vodotěsnosti, funkcí a praktičnosti, jsou to právě tyhle!

 

post-922-079996900 1353763158.jpg

 

No ale to bych nebyl já, když by se na mém výletě pro hodinky něco nepřihodilo. Tradičně jsem cestoval vlakem. Na zpáteční cestě už jsem se těšil, jak si večer u kolegy vychutnám kolaudační párty. Právě jsme vyjeli ze stanice Pardubice a v tom se to stalo. Po nějakých 5 vteřinách vlak prudce zbrzdil a mě bylo jasné, že večerní párty nestihnu. Rychlá kontrola mimořádných událostí na stránkách ČD během několika minut potvrdila mé obavy. Došlo ke srážce člověka a lokomotivy. Co mi bylo ale divné, že se to stalo asi o 40 km dále směrem na Prahu. Co naplat, stáli jsme v polích asi 200 metrů od perónu. O chvíli později ale procházel průvodčí s tvrzením, že i náš vlak někoho "sejmul". To se bohužel potvrdilo. Byla už tma, a tak bylo v dáli vidět blížící se modré majáčky. Nebyl jsem sám, kdo věděl co nastane. Přede mnou byly minimálně dvě hodiny čekání na drážního inspektora. Vlak postupně opustilo asi 100 cestujících, kteří se vrátili do Pardubic po svých. Kde ale začínala atmosféra houstnout byla přední část vlaku. V té byly zařazeny dva posilové va.góny pro fanoušky ostravského Baníku, kteří jeli do Prahy na fotbal. Evidentně s možností zpoždění nepočítali, protože va.góny začaly procházet tlupy ve snaze nalézt jídelní vůz. Ten zřejmě náš vlak EC 110 Praha obsahoval neb po pár minutách se fanoušci vraceli s plechovkami piva. Po devadesáti minutách čekání jsem ucítil mírné škubnutí. Byla to dobré znamení, protože se vlak dal do pohybu. Stále jsem měl naději večerního programu. Do Prahy jsem dorazil něco málo před osmou. Hodinky si mezitím ve vlaku zkrátil na své zápěstí a důkladně prohlédl. Aspoň ten čas nebyl tak ztracený...

 

post-922-046160000 1353763170.jpg

 

post-922-028414500 1353763141.jpg

 

post-922-082665700 1353763146.jpg

 

post-922-081177200 1353763151.jpg

 

post-922-031898000 1353763178.jpg

Upraveno uživatelem Jakubisko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V mem pripade maji GMT jedinou nevyhodu. Pote co jsem je poridil se prakticky vytratil hlad po zkouseni neceho noveho. Sice jsem po nich jeste koupil Olympusy (zaujaly me ty komplikace), ale Pepsiny mam na ruce prakticky porad. Lehounke, citelne, vodotesne tak akorat, GMT vyuzivam porad, luneta at uz k pocitani piv nebo nahrade stopek/timeru - aniz bych to planoval, staly se na dlouhou dobu "definitivnimi"...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...