Přejít na obsah

Fotka
- - - - -

Identifikace náramkových hodinek a strojků

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
113 odpovědí na toto téma

#21 Luka84

Luka84

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha 3
  • Zájmy:Věda, víno, heavy metal, hodinky.

Publikováno 1.květen.2013 - 21:18

Zdravím, můžete mi prosím pomoct s identifikací těchto hodinek? Velice děkuji! 

Přiložený soubor (y)

• 0

#22 Luka84

Luka84

Začátečník

• Members
  • 31 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha 3
  • Zájmy:Věda, víno, heavy metal, hodinky.

Publikováno 2.květen.2013 - 14:01

Už to mám, Sovětský svaz, hodinky Kama, je tady o nich celé vlákno.

• 0

#23 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 720 příspěvků(y)
  • Bydlí:ČR, nejvíce Praha
  • Zájmy:nosím hodinky

Publikováno 2.květen.2013 - 19:05

Už to mám, Sovětský svaz, hodinky Kama, je tady o nich celé vlákno.

Ať to ostatní nemusí hledat. Stejný dekor hodinek "Kama" je lépe vyfocen v tomto vlákně  a trochu více o historii je pak tady.

• 0

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Stručný přehled hodinek Marathon Watch Company;
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA;

#24 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 09:08

zdravím, podědil jsem hodinky, ale vůbec netuším, co je to zač, měly by to být ruské, letecké hodinky z války...mohli by jste mi pomoci?

Přiložený soubor (y)

• 0

#25 Strocek

Strocek

Závislák

• Member_50
  • 521 příspěvků(y)
  • Bydlí:Beroun

Publikováno 5.květen.2013 - 21:01

Pozná někdo co je to za model a kolik stály když byly nový? Majitel je dostal a údajně prej měly stát okolo 40tis, což se mi nějak nezdá.

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  doxa.jpg   188,86K   14 Počet stažení

• 0

Fortis B-42 Marinemaster Chronograph - obraz,      Fortis B-42 Marinemaster - domácí recenze  

aktuálně: Fortis B-42 Marinemaster, Seiko Monster Dracula SRP313K1, Casio Pro Trek PRW-1300 AR, Prim Sport Igen, Prim Sport II 

minulost: Seiko Monster Orange SRP309J1, Poljot Aviator Chronograph LE, Vostok Antimagnetic

#26 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 21:27

zdravím, podědil jsem hodinky, ale vůbec netuším, co je to zač, měly by to být ruské, letecké hodinky z války...mohli by jste mi pomoci?

tak 

• 0

#27 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 720 příspěvků(y)

Publikováno 5.květen.2013 - 23:40

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

• 0

Můj blog na Chronomagu:
(1) Marathon Navigator, MIL-PRF-46374G; (2) Osvity pilotních a vojenských hodinek; (3) Letecké palubní hodiny řady AČS-1; (4) Porovnání palubních hodin AVRM a 127ČS; (5) Bremont MB a U-2 - britské letecké hodinky; (6) PRIM Sport 2 a jezero Bajkal; (7) Hodinky Certina a Festina a katapultáž z letounu L-39; (8) Letecké hodinky našeho letectva - PRIM Letecké Automatic, Hind a Hippo; ASKANIA Tempelhof a Taifun; (9) Dotace z EU a národních fondů pro Elton hodinářská a.s.; (10) Hodinky PRIM (MPM) a BOSCH a katapultáž z letounu L-39 (11) Dotace z EU a národních fondů pro MPM -QUALITY v.o.s.
Voděodolnost hodinek, héliové ventily a jiné podvodní vychytávky; Hodinky FORTIS v českém letectvu; Počátky britských námořních chronometrů; NEW - Historie sovětských hodinových strojků;  Východoněmecký letecký průmysl a hodiny GUB typ LG 35.7030; Operace JANUS II a hodinky OMEGA;

#28 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2013 - 09:10

Ano, hodinky jsou sovětské a byly vyrobeny v Moskvě v roce 1940. Z našeho pohledu tedy za 2.světové války, ze sovětského pohledu ale ještě v době "míru".

Uvnitř hodinek tiká "sovětský" kalibr Typ 1. Základní informaci o něm najdeš tady ve vlákně o ruských kalibrech, ale na Chronomagu je toho mnohem více, například ve vlákně o ruských/sovětských hodinkách za 2.světové války.

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

• 0

#29 Petr_P

Petr_P

Watch Your Six!

• Member_50
  • 1 720 příspěvků(y)

Publikováno 6.květen.2013 - 20:09

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

jj, nasel jsem, ze jsou to Kirovskie, akorat mi vcera nesel dat prispevek, ale moc dik..

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod („ 1Московский Часовой Завод имени Кирова“ - „1MЧЗ им. Кирова“).

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-ой Московский Часовой Завод".)

• 0

Můj blog na Chronomagu:

#30 Spita

Spita

Začátečník

• Members
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 8.květen.2013 - 21:14

Zrada! První odkaz nefunguje mou chybou, proto ještě jednou - vlákno o ruských kalibrech.

Označení Kirovskie / Kirowskie, které se pro tyto hodinky občas používá na internetu je velmi nevhodné, protože takto se oficiálně označovala úplně jiná značka sovětských hodinek - Kirovské / Kirovskie z přelomu 50 a 60. let. Více toto vlákno na Chronomagu.

Špatné označení Kirovskie vzniklo asi z plného názvu prvního výrobce těchto hodinek, jehož plné označení tehdy bylo 1. (Kirovův) Moskevský hodinářský závod („ 1Московский Часовой Завод имени Кирова“ - „1MЧЗ им. Кирова“).

Jak jsi už postřehnul na tvých hodinkách nic takového není, protože byly v roce 1940 vyrobeny u moskevských sousedů, konkrétně v 2. Moskevském hodinářském závodě ("2-ой Московский Часовой Завод".)

diky za upresneni

• 0

#31 Ivan Lelák

Ivan Lelák

Závislák

• Member_50
  • 943 příspěvků(y)

Publikováno 15.červenec.2013 - 08:33

Mohu poprosit s identifikací? Tipuji něco leteckého, víc si netroufám. Kromě ciferníku nikde žádné označení, hliníkové pouzdro, vypadá to že z jednoho kusu s neodnímatelným dýnkem, do hodinek je asi přístup přes čelní stranu. Korunka pevná, na pozici 4 tlačítko pro "mód" nastavení času, které probíhá točením korunkou. Tikají hlasitě a ještě hlasitěji se natahují, skoro jako moje letecké palubní hodiny...:-). 

Přiložený soubor (y)

Tento příspěvek byl upraven od Ivan Lelák: 15.červenec.2013 - 08:35

• 0

#32 Karlos

Karlos

Megazávislák

• Member_50
  • 3 913 příspěvků(y)
  • Bydlí:doma

Publikováno 15.červenec.2013 - 17:32

Ivane, překvapilo mě jak je tvůj dotaz laický. Je to poválečná předělávka z kapesních hodinek, tedy nic vojenského (černé), ani leteckého (velké). Víc identifikovat nelze (Zkratka DHZ/OHZ nevím co znamená, bude to nějaké hodinářské družstvo, hodinářský podnik). Hodnotu takových hodinek tvoří strojek ukrytý uvnitř.

• 0
Najdi 4 rozdíly:
Chlapy, hodinky mě přišli před 5-ti dny.
Chlapi, hodinky mně přišly před 5 dny.

#33 Ivan Lelák

Ivan Lelák

Závislák

• Member_50
  • 943 příspěvků(y)

Publikováno 16.červenec.2013 - 08:46

Ahoj Karlosi, já opravdu laik jsem, mám hodinky rád, ale mnoha místním členům nesahám odborností ani po paty. Hodinky má kamarád, viděl jsem je jen venku před barákem a vyfotil na zahradním stolku. Průměr pouzdra odhaduji 45-47 mm. Že jde o úpravu kapesních hodinek mne napadlo, nicméně ne domácí amatérskou, zpracování pouzdra je velmi dobré, luminiscenční vrstva je ale nanesena dost amatérsky a zajímalo mne i zda někomu něco neřekne značka OHZ.

Kamarádovi nejde o cenu, koupil je na bleším trhu za 300, líbí se mu a nosí je (skvělé, že takoví lidé jsou), spíš jsem já sám chtěl zjistit o co jde, ještě jsem to neviděl.

Díky moc! 

• 0

#34 blam

blam

Chronopanic

• Member_50
  • 672 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.červenec.2013 - 14:05

Zdravím, 

mohu poprosit o identifikaci těchto dvou hodinek. 

Moc děkuji 

Přiložený soubor (y)

• 0

#35 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 8 848 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha

Publikováno 20.červenec.2013 - 15:55

Ja bych řekl, ze jsou to kapesní IWC a náramkove Doxa :-)
  • 0

Pampapadam

#36 sect

sect

NO STRESS

• Member_50
  • 3 809 příspěvků(y)
  • Bydlí:region razovity.....

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:03

Ty vole Franto, jaký ty máš přehled, to se jen tak nevidí. Myslím, že takhle pěkně by to vystihl málokdo........

• 0

Jsou tichy jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé: to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé. P. Bezruč
Moje vlákno....                                                                               

#37 blam

blam

Chronopanic

• Member_50
  • 672 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hradec Králové

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:10

Děkuji Frantíku.  :notworthy:  Měl jsem samozřejmě na mysli roky výroby, použitý strojek atd. Pokud jsem špatně prosím o přesunutí. Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno. 

• 0

#38 Frantik

Frantik

vrchni prudic

• Member_50
  • 8 848 příspěvků(y)

Publikováno 20.červenec.2013 - 16:20

;-))
  • 0

Pampapadam

#39 prischera

prischera

Megazávislák

• Member_50
  • 1 735 příspěvků(y)

Publikováno 21.červenec.2013 - 22:47

U těch IWC bude na strojku vyražené sériové číslo. Když jim ho pošleš emailem, dostaneš poměrně vyčerpávající odpověď. Vyzkoušeno osobně. 

Edit: Koukám na to a použil jsem kontaktní formulář, kterej je hned na úvodní straně jejich webu.

Tento příspěvek byl upraven od prischera: 21.červenec.2013 - 22:50

• 0

#40 Karlos

Karlos

Megazávislák

• Member_50
  • 3 913 příspěvků(y)
  • Bydlí:doma

Publikováno 23.červenec.2013 - 21:45

Děkuji Frantíku.  :notworthy:  Měl jsem samozřejmě na mysli roky výroby, použitý strojek atd. Pokud jsem špatně prosím o přesunutí. Nechtěl jsem zakládat zbytečně nové vlákno. 

Přece si nemyslíš, že někdo z jedné fotky hodinek pozná rok výroby a jaký strojek je ukrytý uvnitř. To přece nejde.

• 0
Najdi 4 rozdíly:
Chlapy, hodinky mě přišli před 5-ti dny.
Chlapi, hodinky mně přišly před 5 dny.