Přejít na obsah

Zimní bunda


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

 

rád bych vás požádal o radu ohledně koupě echt zimní bundy. Jsem docela zimozřivý a to, co mi běžně nabízejí po obchodem, mě nijak neuspokujuje.

 

Nějakou představu mám:

 

- velmi teplá bunda, ale současně lehká, tj. péřovka nebo duté vlákno

- decentní styl a barva do města, ne červená a pod. pro horskou službu

- dostatečně dlouhá, pod zadek; tj. beru i "bundo-kabát"

- musí mít kapuci a solidní kapsy (aspoň ty spodní)

- nesmí být extra jemná (na tom u mě skočila při výběru jinak pěkná expediční bunda Sir Joseph - moc jemná vrchní látka - to někde trhnu)

 

Napadá vás něco?

 

Cena do 5.000Kč (bude-li jo dobrá, dá se zvažovat i více; nižší ceně se samozřejmě také nebráním).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,4tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Návštěvník dlubix

http://www.alphaindustries.com/Mens-Flight-Jackets/Alpha-Industries-Slim-Fit-N-3B-Parka.asp

 

 

mam ji a naprostá špica. kvalitní, teplá a neokoukaná.

 

EDIT: něco o bundách tady http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/54661-letecka-bunda/

Upraveno uživatelem dlubix
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznacne paperka od Sir Joseph. Som zimomrivy a toto si neviem vynachvalit. Lahucka a perfektne tepla. Vrelo odporucam.

 

Edit: aha docital som tvoj inzerat. Mam ju ale uz tretiu zimu a je neporusena a v zime ju nosim denne.

Upraveno uživatelem ivan_989
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych šel do značky profesionálů NORTH FACE :smile_anim: Pár věciček od nich mám a je to docela nmasáž, jak ty jejich hadry makaj, a třeba v Himalájích pomalu nic jiného nevidíš" Akorát ten rozpočet pěti tisíc je docela ouzkej :huh: Pokud si hodně studenej, tak kvalitní péřovku bych viděl kolem asi o pár tisíc ještě výše, ale víš jak, máš ji tak na pět let, tak nešetři"

 

http://www.ceskyraj.com/the-north-face-massif-panska-perova-bunda-cerna.html

post-364-083152400 1355079422.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ženě jsem koupil Sir Joseph péřovku, stála do 5K a je super. Váží asi 20 deka. Žena, která klepe kosu i ve 20 nad nulou, je z ní nadšená. Plus, je to údajně česká firma a zaštiťuje ji Rakoncaj (nebo mu snad patří, nepátral jsem).

 

Jinak AI N3B dobrý, mám ji tejden a super :D.

Upraveno uživatelem KFL
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady musím oponovat, mám od TNF několik věcí a kvalitou moc neoplývají (možná jde ale jen o věci pod 5000, high-end bundy od nich nemám) - na jedné bundě odešel zip, na druhé při běžném používání začal propouštět šev, na botě se utrhla packa držící tkaníčku...

 

To bych spíš doporučil právě Sir Joseph, Mountain Hardwear nebo Millet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady musím oponovat, mám od TNF několik věcí a kvalitou moc neoplývají (možná jde ale jen o věci pod 5000, high-end bundy od nich nemám) - na jedné bundě odešel zip, na druhé při běžném používání začal propouštět šev, na botě se utrhla packa držící tkaníčku...

 

To bych spíš doporučil právě Sir Joseph, Mountain Hardwear nebo Millet.

 

Hm, to je docela pešek, já s TNF jak píšeš, nikdy problémy neměl, ale samozřejmě v dnešní době je všechno možný" Každopádně Sir Joseph, Mountain Hardwear nebo Millet jsou taktéž super značky s kterýma chybu určitě neuděláš :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpovědi pánové. Vlákno o leteckých bundách jsem zaregistroval, ale ani jsem ho neotrevíral, bo jsem myslel, že se nějaké zimní bundy v tomhle segmetu nevyskytují. Ta N3B vypadá dobře, i když mám tedy x alergií a ty chlupy by nemusly být ok. Nicméně, pochopil jsem spávně že budna na e-shopu za 178USD je stejná jako ta, co mají u nás za 5500Kč? Chápu, že dovoz něco stojí, ale...

 

Všeobecně mám problém koupit hadry přes e-shops, zejména přece jen ne úplně levnou věc, kvůli tomu, aby mi to sedlo.

Dá se tedy ta N3B vyzkoušet někde v Praze, abych měl velikost?

 

Co se týče Sira Josepha - problém není ani tak, že bych to trhl, ale že nosím prakticky denně nějaký bágl, takže aby to vydržely ramena.

 

North Face je bohužel nejen plný Himaláj, ale taky tržnice. I otec má jednu "repliku" za pár stovek. Mám tu značku rád, ale tohle si hoši neohlídali...

 

Thor Steinar - jo, můžu se u nich stavit, krámek v Praze mají. Snad mi ji nějakej anarchista neposrjuje :-)

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co kanadska husa? Tady (Norsko) je velice popularni a ten jeji svrchni material je velmi heavy duty. Takova tuha a odolna latka. Ta kozesina je na mnoha typech ze sakala. Manzelka na Sir Joseph a tam je ta svrchni vrstva fakt jemna. http://www.canada-goose.com/collections/arctic/

 

to jsem chtel taky navrhnout, jenze husa nebude za 5 000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

CanadaGoose je super firma, bohužel náklady na pořízení jsou vyšší. Osobně mám zkušenosti s výše nabízenou značkou TNF a MountainEquipment, kamarád má SirJoseph a VŠE BEZ PROBLÉMŮ. Dál zmíním značky třeba jako NORRONA, MARMOT nebo HAGLOFS. Doporučuji vyčkat povánočních slev - vyplatí se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...