Přejít na obsah

Dýmky


Doporučené příspěvky

A ještě malý elaborát, nejspíš s křížkem po funuse...

 

 

S přestávkama kouřím fajfku asi 18 let a vyhulil jsem asi přes tunu tabáku. Víc jak tisíc fajfek jsem taky prodal - živým lidem, do ruky, ne přes internet.

 

Z toho co tu zaznělo, tak bych jen vypíchl:

Tvar záleží na vkusu. Mám něco kolem 20 dýmek a všechny rovný - billiard, dublin. Když je člověk nešika tak vypije močku i z bentky.

Jestli hladkou, nebo pískovanou, nebo rustik taky podle vkusu. U hladký bych volil radši voskovanou než lakovanou.

Dávat prachy za kresbu dřeva, paví očka nebo za bílej puntík dunhillu nemá cenu.

Angláni dělali dobrý fajfky, ať už zmiňovaný Peterson (i když jsou z Irska), nebo Charatan, popř. levnější Parker.

Vrtání je opravdu důležitý - až na dno a doprostřed.

Filtr - mám fajfky s filtrem i bez filtru (uhlík, balza). V podstatě nepoznám rozdíl, akorát viržínskej tabák bez filtru víc štípe. Jestli ti jde o zdraví, tak nekuř vůbec.

Ťapťátko neřešit. Základní za pětku má stejnou funkci jako od duponta za několik litrů.

Fajfku ničím nevymazávat a neprolejvat! Při zakuřování kouřit obzvlášť pomalu. Ke konci trochu štípe a chutná divně, ale nic co by se nedalo přežít.

Kouřit až do konce, tedy do dna dýmky, ne do dlaně - pozor na propálení.

Po doukouření a vychladnutí dýmku vyčistit a nechat odpočinout den, dva.

 

A na závěr - radši si popovídat s nějakým fajfkařem v krámě, než číst virtuální diskuse na internetu.

Kouření fajfky je pudová záležitost - buď ti to pude nebo nepude...

 

Hodně zdaru!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat do paklíku suššího tabáku vodou navlhčenej papírovej kapesník napadlo jenom mě?

Bez chuti, zápachu a neplesniví.

Představa, že v latakii cejtím jabko ... sad01_anim.gif

Nenapadlo. Nebo zkrátka navlhcim ten horní krycí papír v piksli. Jabko v latakii neucitis, neboj, aspoň podle moji zkušenosti, latakie prerazi všechno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě malý elaborát, nejspíš s křížkem po funuse...

 

 

S přestávkama kouřím fajfku asi 18 let a vyhulil jsem asi přes tunu tabáku. Víc jak tisíc fajfek jsem taky prodal - živým lidem, do ruky, ne přes internet.

 

Z toho co tu zaznělo, tak bych jen vypíchl:

Tvar záleží na vkusu. Mám něco kolem 20 dýmek a všechny rovný - billiard, dublin. Když je člověk nešika tak vypije močku i z bentky.

Jestli hladkou, nebo pískovanou, nebo rustik taky podle vkusu. U hladký bych volil radši voskovanou než lakovanou.

Dávat prachy za kresbu dřeva, paví očka nebo za bílej puntík dunhillu nemá cenu.

Angláni dělali dobrý fajfky, ať už zmiňovaný Peterson (i když jsou z Irska), nebo Charatan, popř. levnější Parker.

Vrtání je opravdu důležitý - až na dno a doprostřed.

Filtr - mám fajfky s filtrem i bez filtru (uhlík, balza). V podstatě nepoznám rozdíl, akorát viržínskej tabák bez filtru víc štípe. Jestli ti jde o zdraví, tak nekuř vůbec.

Ťapťátko neřešit. Základní za pětku má stejnou funkci jako od duponta za několik litrů.

Fajfku ničím nevymazávat a neprolejvat! Při zakuřování kouřit obzvlášť pomalu. Ke konci trochu štípe a chutná divně, ale nic co by se nedalo přežít.

Kouřit až do konce, tedy do dna dýmky, ne do dlaně - pozor na propálení.

Po doukouření a vychladnutí dýmku vyčistit a nechat odpočinout den, dva.

 

A na závěr - radši si popovídat s nějakým fajfkařem v krámě, než číst virtuální diskuse na internetu.

Kouření fajfky je pudová záležitost - buď ti to pude nebo nepude...

 

Hodně zdaru!

Tak pravil Zarathustra. K tomu není co dodat. Člověče, když nad tim tak přemýšlím, tak ono to bude taky nějak ke dvaceti letům u mě. Akorat jsem žádnou fajfku teda neprodal. Jinak kouřím od patnácti, stridave obdobi fajfka, cigarety, doutník semtam. Ted mam zrovna obdobi cigaretove, ale na základe tohohle vlákna už si vezu na chatu čerstvý tabák, zatopim a nacpu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je dobre vlákno. Kdyby little_w nebyl proti, mohli bychom tu o tech fajfkach semtam splknout... Ja bych si dovolil poslat jednu penovku SMS (Turecko). Fajfku jsem dostal od pacienta, kterému jsem lecil krk. Novou, samozrejme. :-) Má jednu zvláštnost, snad to platí pro všechny penovky, nevím, mam jen tuhle. Můžeš kouřit jakýkoli tabák po sobe, fajfka nemá "pamet" na aroma. Takže nejde "zblbnout", jak ja rikam, stridanim tabáků.

 

post-18986-080307900 1355511323.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr Svenda: little_w je v patek desne tolerantni, takze proti plkani o fajfkach nic nema... konec koncu proto tohle vlakno zalozil :)

 

Leclerc: ja sice do toho nemam co kecat, ponevadz jsem fakt dymkovy panic, ale v podstate je v tom tvem shrnuti takove sesumirovani toho, jak jsem to doted pochopil. a ten filtr jsem chtel spis jako pojistku proti mocce a prilis "ostremu" dymu, pro zacatek. i se svym omezenym intelektem chapu, ze to to neudela z dymky zdravotne neutralni objekt ;)

 

jinak jsem celkem prekvapeny (prijemne, ale prekvapeny), kolik dymkaru tady na foru je. no a abych se priznal, tak se asi klonim k variante nejake Savinellky (i kdyz ten Jirsa se mi taky moc libi... ale to bude lepsi az pojedu do CR) a k tomu par kukuricnych jednorazovek (pry jsou chutove vicemene neutralni, tak to beru jako idealni na odzkouseni tabaku) na vyzkouseni nejakych smesi. lakatiim se hodlam prozatim vyhnout... myslim, ze budu mit dost "prace" - jestli to tak jde rict - se samotnou dymkou. takze tyhle veci maji cas. ale uvidime. zitra vyrazim do mesta.... (pro safran, a trochu toho zazvoru. devecka moje starostliva.)

 

vsem diky, kolegove.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to dela chybu, fajfka se má kouřit. Ona je puvodne snehove bila, když se kouři, chyta takovou krasne krémovou barvu... Hele, fajfkari, ja tedka par let kouřil jen cigarety, fajfku jen zřídka, takže jsem kouřil tabáky ze starých zásob. Ted jsem zjistil, že moje oblibena značka A/C Peterson Caledonian uplne zmizela z trhu, mam tu zbytek "zeleneho" Caledonianu Grand Reserve. Kdyby se vam chtělo napsat o tom, co momentalne cpete do dýmek, abych nemusel jít vyloženě cestou pokus-omyl, byl bych povdecny. Kong Frederik IX už tusim taky není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem věrný Dunhillům, takže v tomto pořadí: 965, Early morning a Nightcap. Už asi deset let, i když mezi tím se změnil výrobce.

 

Malý edit: teď jsem se mrknul do skříně, a s potěšením jsem zjistil, že 965ky mám ještě jedno původní balení z roku 2004 :-)

Upraveno uživatelem Bert
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak si jenom postesknu. Dneska vsechno spatne! Obchod v Norwichi, ktery fungoval bez prestavky 23 let je zavreny a zabedneny - majitel a mistni znalec pred par mesici zemrel. Obchod dal "provozuje" manzelka, ale uz jenom pres net a vyber je... no, dost ubohej. Cili nejblizsi slusnejsi tabacnictvi je cca 50 mil. To uz je lepsi zajet do toho Londyna. Do toho volala vyklepana dcera, ze ji otravovali na nadrazi 3 ozrali polaci. Byla fakt vyklepana. Proste predvanocni nakupni den jak vino.

 

Asi nemusim dodavat. ze jsem prijel domu s prazdnou. Parada. Receno slovy klasika, "ha sme v perdéli, pane hrábě". Teda pro dnesek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, změnil výrobce.... Psali chlapi, že 965 od Orliku už se s původní vůbec nedá srovnat. Jak to vidis?

 

Vidím to úplně stejně jako ti chlapi. Proto jsem také s radostí konstatoval, že mám ještě staré zásoby. Tehdá jsem toho koupil půl kufru. U těch zbylých dvou druhů to není zas až tak moc poznat (domnívám se), ale u 965 je to fakt mazec. Zvláště, když opravdu v reálném čase porovnáš oba dva vzorky. Stejně si myslím, že se časem posunu k individuálnímu míchání. Odspodu Virginii, shora Latakii, a něco mezi tím na chuť :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začal dýmkařit před rokem a nepustilo mě to. Má první dýmka byla Jirskovka a nedám na ní dopustit. Kouřím párkrát do měsíce a začínal jsem s Tímto tabákem. Nutno říci, že jsem byl úplný začátečník a nikdy jsem nekouřil. Proto mě překvapila i zajímavá chuť tohoto tabáku a jeho vůně. Příjemné je, že když si zabafám doma, pokoj příjemně voní, nesm.dí. Problém je ale s paklíky, tabák rychle vyschne, takže jsou nutné dózy. Z pomůcek mi stačilo úplně obyčejné ťapťátko, pár čistítek, stojánek, lesk na tělo dýmky (někde jsem četl, že se dýmka může otírat o nos a díky mastnotě se dobře vyleští. Zkusil jsem, jde to) a sirky.

Co se týče náústků, nejraději mám ty z akrylu. Ty z paragumy mi s prominutím, sm.dí. Další věc, co se mi na nich nelíbí, je jejich oxidace. Po nějaké době žloutnou, prostě vypadají nevábně. Ze zkušenosti vím, že kuřák dýmky na ženy a dívky zapůsobí zvláštním dojmem. A jelikož jsou velmi všímavé, mohou zaznamenat, jaký ekelhaft si strkáme nebo nestrkáme do pusy. To také může kazit dojem. Na druhou stranu jsou ty z paragumy lepší na silnější skus. Já ovšem volím akryl.

Po Vánocích uvažuji nad koupí této dýmky.

 

A když už je tady ta diskuse, které tabáky kdo upřednostňuje a může doporučit?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak jsem věrný Dunhillům, takže v tomto pořadí: 965, Early morning a Nightcap. Už asi deset let, i když mezi tím se změnil výrobce.

 

Malý edit: teď jsem se mrknul do skříně, a s potěšením jsem zjistil, že 965ky mám ještě jedno původní balení z roku 2004 :-)

 

jenze dunhill se prave strasbe zmenil, jak kouril nejradeji de luxe navy rolls (jeste ty maly krabicky) a ten uz proste neni co byval :((((

...mam posledni 2 kusy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já začal dýmkařit před rokem a nepustilo mě to. Má první dýmka byla Jirskovka a nedám na ní dopustit. Kouřím párkrát do měsíce a začínal jsem s Tímto tabákem. Nutno říci, že jsem byl úplný začátečník a nikdy jsem nekouřil. Proto mě překvapila i zajímavá chuť tohoto tabáku a jeho vůně. Příjemné je, že když si zabafám doma, pokoj příjemně voní, nesm.dí. Problém je ale s paklíky, tabák rychle vyschne, takže jsou nutné dózy. Z pomůcek mi stačilo úplně obyčejné ťapťátko, pár čistítek, stojánek, lesk na tělo dýmky (někde jsem četl, že se dýmka může otírat o nos a díky mastnotě se dobře vyleští. Zkusil jsem, jde to) a sirky.

Co se týče náústků, nejraději mám ty z akrylu. Ty z paragumy mi s prominutím, sm.dí. Další věc, co se mi na nich nelíbí, je jejich oxidace. Po nějaké době žloutnou, prostě vypadají nevábně. Ze zkušenosti vím, že kuřák dýmky na ženy a dívky zapůsobí zvláštním dojmem. A jelikož jsou velmi všímavé, mohou zaznamenat, jaký ekelhaft si strkáme nebo nestrkáme do pusy. To také může kazit dojem. Na druhou stranu jsou ty z paragumy lepší na silnější skus. Já ovšem volím akryl.

Po Vánocích uvažuji nad koupí této dýmky.

 

A když už je tady ta diskuse, které tabáky kdo upřednostňuje a může doporučit?

No, ja kourival ty Caledoniany, akorat uz nejsou :-(

Zkus treba Sundayś Fantasy, nj, jenze ten je zas vonavy, na nej abys mel special fajfku. Jinak, ty mundštyky, no, žloutnou, resp. hnědnou, to na funkci rostlináře nemá vůbec vliv, já zas nemám moc rád ty plastové, jsou takove....no, plastové. Možná víc žloutnou na světle, nemáte to někdo vypozorované?

Upraveno uživatelem Petr Svenda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...