Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • po měsíci...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po měsíci...

Ahoj,

 

Hodinky mám asi necelý měsíc, ale mám trošku potíže. Podařilo se ti do nich dostat české menu? Případně jak? Také jsem by součástí mělo být mapový podklad Czech topo fenix, ale nemohu ho nikde na mém účtu na garminu najít. Nemůže mi prosím někde pomoc?

 

díky za odpověď.

 

 

 

Zdeněk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Abychom to trochu oživili. Fenix mám pár měsíců a moje poznatky takové.

1. Cca od výrobního čísla 50 000 výše byla vylepšena vodotěsnost a jiné nedostatky které způsobovaly různé resety, záseky atd.

2. Firmware vychází cca co měsíc, takže super podpora, ikdyž mají pořád co ladit.

3. Režim UltraTrac by chtěl doladit, při záznamu nečeká na fix GPS. To vede k velice nepřesným záznamům, dále si úplně vymýšlí nadmořskou výšku, místo aby použil barometr.

4. Mapy se dají nahrát jakékoliv, já používám osm mapy.

5. Díky neustálým updatům jsou již hodinky plnohodnotný sporttester pro běžce cyklisty atd, recenze rok staré jsou již totálně mimo.

6. Nosím je na denní nošení a vpohodě, prostě super.

7. S aktuálně nejnovějším SW 3.9 jsou 100% stabilní, žádné pády nic. Už od verze 3.4 se kterou jsem začínal tak byly. Jen s první verzí mi nezvonily budíky někdy, po updatu opraveno.

A nevím co dál, myslím že stojí za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Tak este to ozivme:-) Mam ich nieco malo pod rok, pouzivam prevazne v horach. Tam je signal vyborny, vyskusat v hustych lesoch som vela prilezitosti nemal. Trochu som sa toho popravde bal, dovtedy som pouzival staruckeho eTrexa a ten mal so signalom casto problem.

 

Spominany zdlhavy fix pocitujem aj ja, firmware nemam zdaleka najnovsi, mozno skusim upgradnut a uvidime.

 

Osobne ma trochu stve kostrbatost stahovania dat. Je to nutne stale pripojit kablom. Podpora linuxu by bola nadhera, toho sa ale nedockam. Comu nerozumiem je absencia stahovania dat cez iOS app kedze hodinky maju podporu bt low energy.

 

Uplne neverim pocitaniu vzdialenosti (pozorujem ze metre nabiehaju aj ked stojim desiatky minut) a vystupu/vzostupu (v porovnani s mapou su tie cisla prilis odlisne) Tiez trochu dufam, ze sa to updatom fw zlepsi

 

Senzor teploty v hodinkach je takmer na prd, ale po tom co som si kupil externy tak je to super.

 

Menu je imho az prilis zlozite, strasne vela moznosti na konfiguraciu a na tej male obrazovke je to take, kostrbate. Pacila by sa mi moznost konfiguracie cez web/app.

Upraveno uživatelem tobtob
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Osobne ma trochu stve kostrbatost stahovania dat. Je to nutne stale pripojit kablom. Podpora linuxu by bola nadhera, toho sa ale nedockam. Comu nerozumiem je absencia stahovania dat cez iOS app kedze hodinky maju podporu bt low energy.

 

Tohle by mel myslim resit bohuzel az nedavno predstaveny Fenix 2, pro iOS uz je aplikace, pro Android se teprve chysta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Na světě je nějaký čas nový Garmin Fenix 3 ... podle zatím všeho, co jsem na netu našel o dost vyšší level než jeho předchůdce a dost šlape na paty i nejvyšším modelům Suunto.... včetně toho, že jsem někde četl že je schopen navazovat spojení i s ruskými GPS satelity a tím má mnohem vyšší "účinnost" všech funkcí na této službě závislé....

 

Jsem opravdu zvědavej na nějakou recenzi nebo postřeh člena zdejšího fóra, podle mě by stály za úvahu ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem je viděl a je rozhodnuto, jdu do nich. Safírový sklo je placatý a pod úrovní lunety, takže nevím, jestli safír nebo obyč minerál. Navíc ten tah k safírům je fakt hnusnej.

Ale jinak pecka - jsou teda fak velký. Sea Dwellery vedle nich vypadaly jak dětská hračka.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Takže dneska doletěl Fénix.

Stručné minipovídání (recenze je příliš ambiciozní název):

- balení dokonalé, skoro mi připomnělo Apple: krabička se vyšoupne a rozdělí na dvě krychle, v jedné jsou hodinky na tahu a gumovej řemen, ve druhý nabíječka

- kovovej tah vypadá solidně a velmi kvalitně, ale nelíbí se mi (osobně - jiní ho můžou milovat), tak jsem rovnou k černými gumáku koupil ještě žlutej. gumák je dostatečně dlouhý na zapnutí přes bundu nebo mikinu

- kolíbka na nabíjení a synchro je parádní, drží to tam hezky a zacvakává se bez problémů

- displej je na tom podobně jako Vívoactive nebo S5, které mám - barevný e-ink, který v místnosti vypadá blbě (tmavě), ale na sluníčku parádně vyskočí, včetně barev. No a protože, podobně jako S5, jsou to hodinky na sport a ven, tak super - radši než OLED, kterej se musí zhasínat a má to obráceně. Díky displeje očekávám velkou výdrž baterky, ale to se ještě uvidí. Vívo a S5 to tak mají. Displej ukazuje nonstop, nikoli jen při pohybu ruky třeba..

- propojení s mobilem a connectem bez problémů a všechno vypadá, že funguje, jak má

- běhací funkce a propojení s ANT+ vyzkouším v sobotu, ale nečekám problémy. Menu velmi připomíná Vívoactive, S5, i FR 620, které jsem měl předtím. Vše vypadá logicky

- garmin store běží a je tam už hezkých pár věcí - samozřejmě watch faces, ale i nějaké aplikace (kde je moje auto, hvězdná obloha a podobně, ale zatím jsem to nezkoušel)

- vodotěsnost píšou 100m, takže cachtání snad v pohodě

- samotná věc: stěžejky jsou na šroubek, který je zajištěn modrým Loctitem /asi. pouzdro a kolíbka z nějakého černého plastu, luneta z kovu (integrovaná GPS a GLONASS anténa). Jsou VELKÉ, ale ne tlusté a na chlápkovi naprosto OK, holka nevím. Celkově působí velmi solidně, žádnej lacinej plasťák. Koneckonců i ten tah, co se mi nelíbí, je kvalitnější než moje oblíbená plechová hnusota u submarinerů. Knoflíky se mačkají dokonale s odezvou "lehké hmatatelné cvaknutí".

 

Na první pohled a po půldni používání nevidím nejmenší problém :-) Uf!

 

 

post-322-0-23650400-1430395550_thumb.jpg

post-322-0-80780400-1430395555_thumb.jpg

post-322-0-48315100-1430395561_thumb.jpg

post-322-0-75369400-1430395565_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...