Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...
  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

to bylo to co mě zajímalo.

Díky.

Tímto sem krásně ušetřil spoustu peněz :-)

groula

 

Jako relativně čerstvý majitel F6 a bývalý majitel F5, musím říci, že klasická stěžejka mi subjektivně přijde jako lepší řešení a to hlavně při nasazování řemínku bez QuickFitu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

V úterý to byl týden, co mám Fénex 5 a nabíjel jsem po týdnu. To mi nevadí, ale dost se píše o větší výdrži.

Sportovních aktivit mám přes týden pět a v tomto období indoor, takže předpokládám, že GPS nejede (plavání, běh na pásu a profil síla)

Dělám něco špatně? Opravdu to ovlivní třeba i doinstalovaný vzhled hodinek s vteřinovkou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, nastavovali jste si někdo ručně zóny srdečního tepu na zhodnocení výkonu? Já měl prozatím nastaveny zóny automaticky, ale nepřijde mi, že by to reflektovalo moje výkony. Dnes jsem si dal 10 km v tempu kolem 5:10 a výsledkem bylo, že 70% času jsem byl v zóně maximálního srdečního tepu. Přijde mi to jako nesmysl, protože ikdyž jsem si mákl, nebylo to na krev. Představuji si, že nejvyšší zóna má být pro sprinty a velmi rychlé běhy. To pak samozřejmě odráží i další statistiky jako zhodnocení tréninku atd. Nově jsem si nastavil nejvyšší zónu na min. 90% maximálního srdečního tepu, tak snad bude příští běh vypadat jinak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se v tom zkusím pohrabat. Vlastně teď ani pro jednu aktivitu nepotřebuju GPS. Jak jsem psal, plavaní, běhací pás a posilka.

Škoda, že to nejde v telefonní aplikaci a nebo v tom web rozhraní, to by bylo pohodlnější.

 

Ještě tedy dotaz na ty kdo je nosíte i do fitka. Opravdu po každém opakování mačkáte čudlík a nebo prostě zapnete aktivitu a odcvičíte celých řekněme 4x8 opakování a pak teprve vypnete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, nastavovali jste si někdo ručně zóny srdečního tepu na zhodnocení výkonu? Já měl prozatím nastaveny zóny automaticky, ale nepřijde mi, že by to reflektovalo moje výkony. Dnes jsem si dal 10 km v tempu kolem 5:10 a výsledkem bylo, že 70% času jsem byl v zóně maximálního srdečního tepu. Přijde mi to jako nesmysl, protože ikdyž jsem si mákl, nebylo to na krev. Představuji si, že nejvyšší zóna má být pro sprinty a velmi rychlé běhy. To pak samozřejmě odráží i další statistiky jako zhodnocení tréninku atd. Nově jsem si nastavil nejvyšší zónu na min. 90% maximálního srdečního tepu, tak snad bude příští běh vypadat jinak. 

 

Tak v prvé řadě musíš znát svoji maximálku. Alespoň teoreticky, ale ideálně změřenou v reálu.  Od té se to téměř vše odvíjí. Jinak já mám ručně nastaveny zóny, které využívám při tréninku 100 - 88 - 82 -78 - 72 - 68%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se v tom zkusím pohrabat. Vlastně teď ani pro jednu aktivitu nepotřebuju GPS. Jak jsem psal, plavaní, běhací pás a posilka.

Škoda, že to nejde v telefonní aplikaci a nebo v tom web rozhraní, to by bylo pohodlnější.

 

Ještě tedy dotaz na ty kdo je nosíte i do fitka. Opravdu po každém opakování mačkáte čudlík a nebo prostě zapnete aktivitu a odcvičíte celých řekněme 4x8 opakování a pak teprve vypnete?

 

Nemohu posoudit. Do posilky nechodím a garminy nosím jen na aerobní aktivity. Ale osobně, kdybych je nosil do posilky, tak zapnu jen začátek a konec cvičení. Na druhou stranu, když běhám intervaly stopuju každý úsek. Ta teď nevím. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak v prvé řadě musíš znát svoji maximálku. Alespoň teoreticky, ale ideálně změřenou v reálu.  Od té se to téměř vše odvíjí. Jinak já mám ručně nastaveny zóny, které využívám při tréninku 100 - 88 - 82 -78 - 72 - 68%

Načetl jsem, že Garmin odhaduje maximálku za pomocí věku a to vychází z průměru populace. Nejlepší řešení bude změřit pomocí pásu maximální HR a následně si nastavit zóny. Jinak co se týká posilovny, dá se na hodinkách pustit aktivita, která počítá opakování a odpočítává pauzy apod..Moje zkušenost je taková, že přesnost měření opakování se značně liší u jednotlivých cviků. Nejpřesnější je u vícerozsahových cviků jako dřepy a naopak nefunguje u izolovaných cviků. Navíc po každé odcvičené sérii se musí stlačit stopka pro začátek odpočinku a pak hodinky upozorní, že je čas na další sérii. Zkusil jsem to jednou a vícekrát už ne. Nebavilo by mě furt myslet na to, že musím odmáčknout docvičenou sérii a to za trénink třeba 40x...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemohu posoudit. Do posilky nechodím a garminy nosím jen na aerobní aktivity. Ale osobně, kdybych je nosil do posilky, tak zapnu jen začátek a konec cvičení. Na druhou stranu, když běhám intervaly stopuju každý úsek. Ta teď nevím. :)

 

To mě právě taky napadlo, zmáčknout jen začátek a konec a tak jsem to zkusil, jenže jsou pak zmatený jako lesní včela.

Přestanou samy rozpoznávat co cvičím, protože se to pro ně asi hodně liší. Takže je nejlepší to prostě po každém opakování odmačkávat.

 

Jinak tedy k výdrži, nabíjím jednou týdne. Není to horor, ale všude píšou o delší výdrži. Nevím jestli to lidi používají jen na chůzi, schody a notifikace, tak by to asi vydrželo dlouho, ale já tam mám 4 dny posilku po které dám ještě pás a 1 den plavání v bazénu. Notifikací taky celkem dost, tak snad je to s výdrží ok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

garminy nasazuju jen na aktivitu, takže většinou vydrží dlouho, ale se zapnutou GPS je nabíjím třeba i během víkendu, resp. před aktivitou zkontroluju, jestli mají alespoň 75%. taková delší vyjížďka na kole, s navigací, nebo několika hodinový běh, dokáže baterku docela vyždímat.

 

ale měl bych dotaz - jak přesně ti ukazují hodinky běh na páse proti tomu, co ukazuje pás? já mám rozdíl i minutu / kilometr (pás 5:10, hodinky 6:00). sice to nepotřebuju měřit přesně, protože na pásu se teď snažím hlídat kadenci a tep a spíše než o kilometry mi jde o celkový čas strávený pohybem, jen by mě zajímalo, jestli je to tím, že hodinky nejsou "naučené"?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

garminy nasazuju jen na aktivitu, takže většinou vydrží dlouho, ale se zapnutou GPS je nabíjím třeba i během víkendu, resp. před aktivitou zkontroluju, jestli mají alespoň 75%. taková delší vyjížďka na kole, s navigací, nebo několika hodinový běh, dokáže baterku docela vyždímat.

 

ale měl bych dotaz - jak přesně ti ukazují hodinky běh na páse proti tomu, co ukazuje pás? já mám rozdíl i minutu / kilometr (pás 5:10, hodinky 6:00). sice to nepotřebuju měřit přesně, protože na pásu se teď snažím hlídat kadenci a tep a spíše než o kilometry mi jde o celkový čas strávený pohybem, jen by mě zajímalo, jestli je to tím, že hodinky nejsou "naučené"?

 

Rychlost jsem nikdy moc nesledoval. Spíš si všímám jak se rozcházejí mezičasy, čili jak se liší vzdálenost na páse a v hodinkách. Zjistil jsem, že pokud běžím na páse rychlostí přibližně stejnou jakou běhám většinu tréninků, tak to celkem sedí (Garminy lehce méně). Pokud pás zrychlím, tak Garminy ukazují se rozcházejí více do mínusu. Řekl bych, že je v Garminech nějaký učící se algoritmus, který teoreticky z předchozích aktivit počítá délku kroku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

pánové, používáte někdo na Fenixech 5plus mapy na turistiku, je to k něčemu nebo spíše nouzovka ? Případně zkušenost s importem trasy např. z mapy.cz ...

 

(mám je na cyklo Enge 820, tam je zobrazení vysloveně bídné, za jízdy v podstatě nepoužitelné, špatný kontrast, některé barvy tras v podstatě neviditelné, takže to nepoužívám)

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

lehce OT: nevím co máš za mapu (asi nějakou variantu Topo Czech?), ale pro garmin existuje spousta OSM map, který jsou docela přehledný. Na Edge 520 používám tuhle a i za jízdy je to v pohodě:

http://www.frikart.no/

 

Další dobrá je http://www.osmg.brazovic.cz/

 

(ultimátní seznam map je tady: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Free_mapy_(garmin) )


Pokud by tě ohledně map zajímalo něco víc, tak klidně SZ.

Upraveno uživatelem Paw
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...