Přejít na obsah

Garmin Fenix


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 1,1tis.
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Lehká odnož Fénixu alespoň tak to píšou je Tactix Delta vypadá jako schopný hodinky. Vyjma soláru u Fenixu, nevidím nic moc navíc.

Můžu za mě říct, že se mi celkem líbí po designový stránce. Dost jsem přemýšlel o 6X Pro Solar nebo Sapiphire ale tento model mě trochu nahlodal ve výběru. https://www.navigation-professionell.de/en/garmin-tactix-delta-review/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lehká odnož Fénixu alespoň tak to píšou je Tactix Delta vypadá jako schopný hodinky. Vyjma soláru u Fenixu, nevidím nic moc navíc.

Můžu za mě říct, že se mi celkem líbí po designový stránce. Dost jsem přemýšlel o 6X Pro Solar nebo Sapiphire ale tento model mě trochu nahlodal ve výběru. https://www.navigation-professionell.de/en/garmin-tactix-delta-review/

Pokud jsi voják (u bojové jednotky), tak ano, jejich funkce upotřebíš, jinak mi přijde logičtější Fenix. Tactix jsou papírově i odolnější. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud jsi voják (u bojové jednotky), tak ano, jejich funkce upotřebíš, jinak mi přijde logičtější Fenix. Tactix jsou papírově i odolnější. 

Voják nejsem, na druhou stranu neznám nikoho kdo by používal 100%všechny funkce co Garmin resp.Fenix 6X Pro Solar nabízí a vím že nějaký killer vypínač, neviditelný režim apod. co Tactix nabízí neupotřebím (ani kvůli tchýni). Mě se jen líbí asi o něco víc po designové stránce (což je věc vkusu každýho soudruha) Absence Solaru by mě asi netrápila, je to spíš doplněk a stejně hodinky musíš fyzicky nabíjet. Spíš je pro mě zajímavější velkej displej se safírem. Nejsem si jist ale mám pocit, že velkej displej u Fenixu je jen se solarem s absencí safíru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

haky73 - teď jsem narychlo googlil a jestli se nepletu, všechny F6X i Tactic mají 1,4" displej s rozlišením 280x280 bodů. Co mají Tactic navíc nebo naméně oproti F6X nevím, ale pokud by byly funkce stejné a Tactic měl jen něco navíc, co by člověk stejně nevyužil, tak je asi skoro jedno, co si člověk koupí, stejně všechno nevyužívá tak jako tak.. Takže bych pak koukal na design, odolnost apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co sa tyka odolnosti, nemyslim si ze tie Tactix su nejako viac odolne oproti fenix 5/6...az na to zafirove sklicko, neviem ci je to moc vyhoda - krehkost.. A tu vojensku specifikaciu maju oba modely..

Pred 6tkami som mal 5ky, a neskutocne som im nakladal bomby.. Mozem povedat ze su podobne gckam... Vsetko prezili, mal som ivh nonstop na ruke... Sklo neposkodene trosku zaseky na tele... A ked som vymenil tak ten co som mu ich predal ich este nosi... Budu mat asi 3 roky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se stal novopečeným majitelem F6PRO. Zatím jsem s nimi dnes absolvoval první běh.

 

Dojmy? 

 

Košilovka to tedy opravdu není. Výdrž - zatím jsem jen vysledoval, že oxymetr žere jak protržený. Ze 13 dnů mi po jeho zapnutí výdrž spadla na dnů 5.

 

Zatím koumám jak do toho dostat přibalené topo mapy. Moc z toho moudrý nejsem. Dělal někdo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám už pár dní na příspěvky na FB ve skupině Garmin a s těmi hodinkami jsou furt problémy: špatný výškoměr, furt se sekají, neměří co by měly, špatná gps, dvě kvality displeje apod.

Jsou to jen střípky z mnohamiliónových spokojených zákazníků? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám už pár dní na příspěvky na FB ve skupině Garmin a s těmi hodinkami jsou furt problémy: špatný výškoměr, furt se sekají, neměří co by měly, špatná gps, dvě kvality displeje apod.

Jsou to jen střípky z mnohamiliónových spokojených zákazníků?

Který model máš konkrétně na mysli? F3 naprosto bez problémů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám na mysli obecně jejich software, jinak třeba ty dva různé displeje řeší u Fenix 6 řady. Šestky mám zajednané. 

Ale jak říkám, třeba to jsou problémy, které jsou v globálu počtu hodinek, zanedbatelné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moco - také tu skupinu sleduji, ale jak jsem tam už zmínil, ani s jedněmi Garminy (hodinky D2 Charlie a náramek Vivosport) nemám problém. Stejné debaty jsou ve skupině o hodinkách Samsung (také mi fungují bez problémů) a podobně i na fórech o mobilních telefonech. Podle mne jde o zlomek z celkového počtu prodaných kusů, žádný z renomovaných výrobců si myslím nedovolí neřešit problémy, které by se týkaly podstatnější skupiny zákazníků, to by rychle přišel o svou pověst. A jak jsem tam napsal a opravdu mohu porovnat s několika dalšími hodinkami (mj. i Suunto), výškoměr je u mých Garminů nejlepší z těch, které mohu porovnat, s přihlédnutím k principu jeho fungování, tj. v závislosti na atmosférickém tlaku. Jasně, pokud je vadný barometrický snímač, bude špatně fungovat i výškoměr, ale to je zlomek případů, které se na FB objevují, většinou jen lidé neví jak to funguje a stěžují si. GPS mi funguje dobře, s přihlédnutím k nastavení či prostředí, ve kterém se pohybuji. Hodinky se mi nesekají, to nemohu posoudit, ale nemám v nich nacpané další aplikace a mám je nastaveny podle svého, tak se to těžko porovnává, v určité konfiguraci se třeba sekat mohou, nevím. Displeje neumím posoudit, můj je OK a nevím, jaký mezi nimi může být rozdíl v případě soláru, safíru atd. Navíc barva mého displeje je po různými úhly a v různém světle trochu jiná, i podle podsvícení displeje. Možná je to vada, možná ne, nevím. Ty diskuse ve mně nevyvolávají žádné obavy a nedělám z toho drama. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moco: Ja ti neviem... Ja mam 6Pro tusim 3ti mesiac a bomba.. Mapy pri behani super, v prirode som este nebol.. Senzory som nakalibroval a vsetko je oka.. Displej je oproti 5kam luxusny, jasny.. A v tomto obdobi mame sluzby s vojakmi a fenixy (3,5,6) tam docela ficia... Ze to nosili aj po misiach Irak, Afgan, a ze by ine ani nechceli... Moje skusenosti len pozitivne....

A rovnako ako pisali aj vyssie, nemam v nich ziadne ine aplikacie. Zatial sa mi nesekli

Upraveno uživatelem stefan716
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasan, chápu, můj post nebyl určitě nijak negativní, sám mám ty 6 Pro objednané, jen mě ty FB diskuze trochu znervóznily.

Mám v plánu a doufám, že to tak i bude, tam necpat žádné jiné aplikace.

Chci si vystačit se základem, chci běhat, jezdit na kole a sem tam plavat. 

Jen bych tam klidně uvítal amoled displej a oželel jeden den baterie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moco - já ani po žádných aplikacích nepátral. Jo, k Samsungům jsem pár aplikací stahoval, třeba navigaci nebo jinou zadávací klávesnici umožňující hlasové diktování s automatickým převedením do psané podoby. To u Garminů odpadá, navigaci mají a psát SMS, maily atd. stejně nelze, i tak mají funkcí dost, i když spíš outdoorových, které zase chybí Samsungům. Proto s oblibou tvrdím, že Garminy jsou sportovní a outdoor hodinky, Samsungy jsou naproti tomu velmi chytré každodenní hodinky, zaměřené na kancelář, multimédia atd. a jako nádavkem mají i sportovní funkce. Já se o aplikacích zmínil jen proto, že chytré hodinky jsou svým způsobem počítač a jak víme z mobilů, nové fungují, ale postupně, jak se zaplňuje paměť našimi daty, aplikacemi nebo díky aktualizacím, přestávají některé mobily stíhat, což se projevuje právě třeba sekáním či zamrzáním. Což by mohl být i případ hodinek, zvlášť když se do nich natahají ciferníky či aplikace třetích stran, ale teď spekuluju, nezkoumal jsem podrobně, co se pro Garmin nabízí. Co se týká Amoledu, řešením by byly Venu, ale víc o nich nevím. Mně na Garminech Amoled nechybí, resp. to není věc, se kterou bych se nesmířil. Mám i Samsungy, tam je displej velmi návykový, ty nosím do práce a tak, na volnočasové aktivity mám Garminy. Nedávno jsme jezdili necelé 3 týdny obytkou po Novém Zélandu a tam jsem si vzal Garminy. Říkal jsem si, že budu z absence super displeje a některých funkcí, které má Samsung navíc, naštvaný, ale bral jsem Garminy hlavně kvůli odolnosti a výdrži. Nakonec mi žádné funkce nechyběly a displej byl v pohodě. Občas jsem si vyměnil řemínek, kolem moře modrý, v horách khaki a to mi bohatě stačilo. Co ale u Garminu považuji za handicap, i když se na to dá zvyknout, je dotykový displej. To u Samsungů funguje skvěle a ve spojení s otočnou chytrou lunetou to nemá chybu, ale výdrž je jen pár dnů. Navíc jsem někde četl, že dotykový displej by mohl mít při sportovním nasazení nevýhody. Nevím teda jaké, protože super kompromis měly mé první chytré hodinky Suunto a o jejich sportovním renomé a promakanosti jistě nikdo nepochybuje. Displej jako u Garminu, ale dotykový, fungující i v rukavicích. Dotykem šlo řešit asi 80% věcí, zbytek tlačítky, pokud někdo nechtěl klikat na displej, tlačítky šlo ovládat všechno. Displej byl navíc větší a s vyšším rozlišením než mé Garminy a Suunto mělo proto promakaný systém úspory energie, takže se dostalo s výdrží v na 10 dnů, což je jen o trochu méně než můj Garmin. Ale Suunta byla oproti Garminu okleštěná o jiné věci a tak jsem je vyměnil za D2 Charlie, i když jsem si musel zvykat na pětitlačítkové ovládání..  

PS: Na fotce má každodenní novozélandská výbava:-).  

post-3283-0-06319000-1587021364_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc jsem někde četl, že dotykový displej by mohl mít při sportovním nasazení nevýhody. Nevím teda jaké, protože super kompromis měly mé první chytré hodinky Suunto a o jejich sportovním renomé a promakanosti jistě nikdo nepochybuje. Displej jako u Garminu, ale dotykový, fungující i v rukavicích. Dotykem šlo řešit asi 80% věcí, zbytek tlačítky, pokud někdo nechtěl klikat na displej, tlačítky šlo ovládat všechno.

Osobne považujem dotykové ovládanie u outdoorových hodiniek za čistý fail, ak ho teda nemajú zduplikované aj na tlačidlá. Dotyk sa dá ovládať za dobrých podmienok, ale za mokra, so spotenými rukami, v hrubších alebo mokrých rukaviciach, či s podchladenými rukami to nejde. Je to čisté utrpenie. U smart hodiniek alebo na taký ten polokancelársky outdoor je dotyk asi namieste, ale u echt outdoorových fakt nie. Kvôli dotyku som si nikdy nekúpil Tissoty T-Touch, aj keď inak som do nich zamilovaný.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

wawrik - ano, zní to logicky, ale jak jsem psal, u značky Suunto to tak mají a opravdu tu značku nechci ani nemohu kritizovat, ve Finsku jistě vědí proč to tak udělali a nepochybuji, že se o tom u nich během vývoje vedly diskuse. Hodinky Suunto jsem používal asi rok a půl, nosil je denně do práce, na koloběžku, při koupání, na outdoor, na motorku atd. Někdy bylo lepší stisknout tlačítko, ale ve většině případů fungoval bez problémů i dotyk, i za mokra nebo v rukavicích. Postupem času jsem si vytvořil návyk, kdy použít dotyk a kdy tlačítka, ale když to mám shrnout, dotykový displej mi přišel jako plus. U Garminu to vymysleli jinak a nezbývá než to používat jak to je, stejně si ale občas s nostalgií vzpomenu na komfortní a intuitivní ovládání hodinek Suunto. Když třeba vezmu mapu u Garminu a přepínání, jestli chci mapu posouvat nahoru/dolů nebo doleva/doprava, tak si vybavím, jak by bylo prima mapu prstem prostě jen odsunout kam potřebuji. A takových situací je víc - pohyb v menu atd. Mám letecké D2 Charlie a ťuknout na displej či ho posunout při hledání v databázi letišť, kouknutí na mapu s počasím atd. by bylo rozhodně komfortnější než mačkat tlačítka, zvlášť když rukou s hodinkami musím řídit letadlo..-). Pro mne je ideální dotykový displej, ale s možností ovládání i tlačítky, jak píšeš. Pouze dotykové ovládání by byla opravdu hloupost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...