Přejít na obsah

Fotka
* * - - - 1 Hlasů

Seiko Astron

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
109 odpovědí na toto téma

#1 re5pect

re5pect

Začátečník

• Members
  • 3 příspěvků(y)

Publikováno 10.prosinec.2012 - 19:52

Zdravim,

nedavno jsem se tu na foru prohrabal prispevkama a někdo tu psal, ze si tyto hodinky schanel/kupoval... bohuzel jsem ztratil vlakno.-(
Uvazuji o koupi těchto hodinek, takze me zajimaji osobní zkusenosti + cena... pokud je teda mozne sehnat je za méně nez uvadenych 150000Y.
Nasel sem si je na seiyajapan, takze v podstate je muzu vzit i odtud.

#2 instant

instant

Grand Seiko Snob

• Member_50
  • 12 542 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž

Publikováno 10.prosinec.2012 - 20:16

LINK

"If you think you are too old to rock'n'roll, then you are." Lemmy Kilmister
"Life is hard. It's harder if you are stupid." John M. Stryker
"AC/DC a Pribináček má rád KAŽDÝ." instant

Grand Seiko SBGC011 l.e. */20
Grand Seiko SBGA031 Air Divers Titanium 200m
Grand Seiko SBGR079 Antimagnetic 100m 
Seiko Prospex SBDX011 Emperor Tuna 1000m
Seiko Prospex SUN019 Kinetic Diver GMT 200m
Glycine Airman 17 Ref. 3865.19-LB9B 200m 
Citizen Promaster JP3020 Titanium Diver 200m

#3 tomasss

tomasss

Začátečník

• Member_50
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2016 - 12:25

Moc se mi líběj, ale pod 40 000 Kč jsem je neviděl

#4 tomasss

tomasss

Začátečník

• Member_50
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 11.duben.2016 - 12:26

A navíc jenom z USA, takže ještě plus CLO

#5 aprofil

aprofil

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 62 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Momentálně žádné, líbí se mi Rolex, ale ta cena :( no a ostatní zas neumí udělat designově pěkné hodinky, alespoň já o žádné takové značce nevím.

Publikováno 16.duben.2016 - 21:03

A navíc jenom z USA, takže ještě plus CLO

Kde jsi na to přišel, že jen z USA? Dívám se na chrono24 a většina jich je z Evropy. 

Edit : i pod 40 jich tam dost je.

Tento příspěvek byl upraven od aprofil: 16.duben.2016 - 21:12

#6 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 8.červenec.2016 - 18:24

nějak se mi začínaj líbit letošní astrony .... konkrétně varianta SSE085

co si vo tom nezaujatě myslíte ? (jako vo těch hodinkách... to je snad jasný ne ? )

#7 farkyostrava

farkyostrava

chronoholic

• Member_50
  • 2 131 příspěvků(y)
  • Bydlí:!!!

Publikováno 8.červenec.2016 - 18:38

Ja si myslim ze to je pecka...a ty ostre rucky .. fakt pecka
moje hodnocení
bylo:Seiko: 5 SNZH65, monstrtuny SRP637 2x, 5 SRP481 sněženky 2x, darth tunySBBN 013, SPB015 ananty katany,MM 300 2x, MM 600, emperor tuna SBDX011 MM 1000, SRP 653 Special limited,NeSeiko: Omega SMP modré bondovky 2x, Omega SMP černé bondovky, DOXA 5000 orangeCrepas Cayman 3000 2x, Alpina Yacht Timer Tactitical planner, Revue Thommen Diver, Deep Blue Pro Aqua 1500, Steinhart Aviation Chrono, Casio Gshock Rangemany 2x, Cititizen Orca, Citizen Ecozilla 2x, Buran Sibir LE, Dormex DS 2000 GMT 2x <p>

#8 tano

tano

MegaXXLzávislák

• Member_50
  • 10 635 příspěvků(y)
  • Bydlí:Praha
  • Fanoušek značky:Seiko

Seiko Monster SKX781K
    Seiko PADI SRPA21K1
    Seiko Sumo Modra SBDC033
    Seiko Marine Master 300M SBDX017
    Eterna Kontiki date
    Damasko DA 38 - tah
    Casio PRW 3000-2B
    x-------------------------------------------x

Steinhart Titanium 500

Publikováno 8.červenec.2016 - 18:43

Ja naopak vidim jako velke +, ze tam neni milion kolecek a subrucek a je to pekne prehledne, konecne. Jak jsou na tom po technicke strance nevim.

#9 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 8.červenec.2016 - 18:52

na týdle promofotce to vypadá, že luneta bude vymazlená a ne jenom potištěná ..... pokud bude cenová prognóza 1500usd, tak ........ tak

#10 VitekB

VitekB

Megazávislák

• Member_50
  • 1 196 příspěvků(y)

Publikováno 8.červenec.2016 - 19:54

co si vo tom nezaujatě myslíte ? (jako vo těch hodinkách... to je snad jasný ne ? )

Jestli mají tak fenomenální antireflex jako tyhle, tak je ber:

Luneta bude asi vypadat podobně jako na těchto  Brightzech bych tipoval, no :)

Moje cesta Chronomagem: Candino → Citizen → Seiko → Certina DS-1/DS-2/DS-4/DS First Diver → 2x Omega Seamaster → Longines Conquest → Certina DS-1→Rolex Datejust 16000 

"You never actually own a Patek Phillippe. You merely look after it for your douchebag son." - John LeFevre

"It's a desk diver, its deepest challenge is being worn in a crowded office pissoir."

#11 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Citizen

Publikováno 8.červenec.2016 - 21:18

Nevidím příliš rozdílů :D

92d3a436f063c2639d3d258fc719fa4b.jpg

#12 Jiribartl

Jiribartl

Megazávislák

• Member_50
  • 1 978 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:relaxace na skůtru, PDA, hodinky

Publikováno 8.červenec.2016 - 21:49

Před několika týdny jsem se o tyto hodinky silně zajímal. Měl jsem v ruce několik modelů různého provedení a velice mě zaujaly zejména provedením plastického ciferníku a vůbec zpracováním pouzdra a technologickými vlastnostmi.
Zde na Chronomagu jsem požádal místní členy o názor na jejich pořízení, víceméně jsem očekával takřka nulovou odezvu. Soláry s GPS řízením času, to tu moc neletí. A také tak to dopadlo.
Nedávno v Praze proběhl Seiko sraz s prezentací několika hodinek. A já se rozhodl pro jejich koupi. Už tam se mluvilo o tomto jednodušším a levnějším modelu, kterým chce Seiko rozšířit počet majitelů těchto hodinek, i když,
jak jsem zjistil v jednom nejmenovaném pražském obchodě, stávající modely se i přes vyšší cenu dobře prodávají.
Pokud po nich člověk touží, je třeba se obšírněji "podívat" po lepší ceně, která se dá bezpochyby najít - nechci dělat reklamu.
Nemohu říci, že se mi nový model nelíbí, je zase jiný, než ty dva předchozí, jen se mi zdá takový nesouměrný. Ale to je jen věc názoru.
Jen pro doplnění, model, který okouzlil mně a zůstal mi tak na ruce.
Nutno podotknout, že v reálu jsou mnohem hezčí

Přiložený soubor (y)

#13 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 9.červenec.2016 - 06:05

Nevidím příliš rozdílů :D

92d3a436f063c2639d3d258fc719fa4b.jpg

většinou se rozdíl pozná, když se ty dvoje různé hodinky položí vedle sebe ..... u tědlech vidím rozdíl na první pohled ..... je na nich napsáno citizen ..... což mám bohudík spojeno s kalkulačkou v šupleti ..... co se týká ceny tak tyhle citizen stojí běžné kolem 1200usd ..... pokud bude podobná cena u seiko (kterou si umím ještě vylepšit), tak určitě není nad čím přemýšlet, protože seiko je v mých očích prostě o několik levelů výše

Před několika týdny jsem se o tyto hodinky silně zajímal. Měl jsem v ruce několik modelů různého provedení a velice mě zaujaly zejména provedením plastického ciferníku a vůbec zpracováním pouzdra a technologickými vlastnostmi.
Zde na Chronomagu jsem požádal místní členy o názor na jejich pořízení, víceméně jsem očekával takřka nulovou odezvu. Soláry s GPS řízením času, to tu moc neletí. A také tak to dopadlo.
Nedávno v Praze proběhl Seiko sraz s prezentací několika hodinek. A já se rozhodl pro jejich koupi. Už tam se mluvilo o tomto jednodušším a levnějším modelu, kterým chce Seiko rozšířit počet majitelů těchto hodinek, i když,
jak jsem zjistil v jednom nejmenovaném pražském obchodě, stávající modely se i přes vyšší cenu dobře prodávají.
Pokud po nich člověk touží, je třeba se obšírněji "podívat" po lepší ceně, která se dá bezpochyby najít - nechci dělat reklamu.
Nemohu říci, že se mi nový model nelíbí, je zase jiný, než ty dva předchozí, jen se mi zdá takový nesouměrný. Ale to je jen věc názoru.
Jen pro doplnění, model, který okouzlil mně a zůstal mi tak na ruce.
Nutno podotknout, že v reálu jsou mnohem hezčí

tvoje astrony jsem zaregistroval a dávám palec nahoru za odvahu .... nicméně letošní, jednodušší model je pro mě srozumitelnější .... potřebuju vědět pouze kolik je hodin a to na první pohled .... na subciferníky bez brejlí už stejně nevidím, takže naprosto zbytečná věc navíc

#14 Radimk

Radimk

Megazávislák

• Member_50
  • 3 849 příspěvků(y)
  • Bydlí:Zlín

Publikováno 9.červenec.2016 - 06:34

Mě tam zaråžī jen ta velikost. To už je za hranou. Že padå cifr na stranu je můj subjektivní názor, ten ukazatel by se mi vīc líbil na pozici 6-7 hodin, ale jinak moc dobrý počin.
Seiko teď valī nesmyslné množstvī nových modelů, čímž se u mně degraduje, ale tohle je podařenå věc.
Ta cena bude asi nastřelená dobře, hlavně teda u nás
To ale je řešitelné.
..i Tvůj čas jednou ukáže stín...

#15 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 9.červenec.2016 - 06:43

Mě tam zaråžī jen ta velikost. 

někde jsem četl, že to kvůli tomu gps verglu menší udělat nejde, nebo to prostě ještě neumí, tak nějak to bylo .... pro mě velikost akurátní  :D

#16 Ohm-Aztec

Ohm-Aztec

Megazávislák

• Member_50
  • 3 222 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2016 - 08:55

Pouzdro, tah, ručičky, číselník a korunka jsou super. To ostatní už tak moc ne...

#17 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 9.červenec.2016 - 09:09

Pouzdro, tah, ručičky, číselník a korunka jsou super. To ostatní už tak moc ne...

jestli narážíš na strojek tak předchozí verze (7X)  nijak marně nevypadá ..... několik desítek patentů .... 10 šutrů ..... to je skoro jak unitas :)

hlavně se o to nemusíš nijak starat ..... to je moje priorita ..... na mechanický hodinky už nemám nervy

#18 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2016 - 10:29

většinou se rozdíl pozná, když se ty dvoje různé hodinky položí vedle sebe ..... u tědlech vidím rozdíl na první pohled ..... je na nich napsáno citizen ..... což mám bohudík spojeno s kalkulačkou v šupleti ..... co se týká ceny tak tyhle citizen stojí běžné kolem 1200usd ..... pokud bude podobná cena u seiko (kterou si umím ještě vylepšit), tak určitě není nad čím přemýšlet, protože seiko je v mých očích prostě o několik levelů výše

Já v tom odkazu u Citizenu čtu 570 dolarů, ale když za ně někdo dá 1200, proč ne :D Pokud jde o srovnání obou modelů, tak zrovna v tomto případě bude nejspíš naprosto shodný kalibr (nebo velmi podobný). A jestli Seiko nebo Citizen, to je asi jako se zelím nebo se šípkovou, pro mě je TOP oboje :)

#19 Guest_YPO_*

Guest_YPO_*
  • Guests

Publikováno 9.červenec.2016 - 10:43

Já v tom odkazu u Citizenu čtu 570 dolarů, ale když za ně někdo dá 1200, proč ne :D

to čteš dobře .... původní cena 1200 ..... cena po slevě 570 ...... asi kvůli tomu že to je morálně starej model a nikdo to nechce (kromě tebe asi nebo co já nevím ....) 

ale máš recht, seiko je předražená sračka se strojkem z citizenů .... tak na to seru

#20 JanNovakJan

JanNovakJan

Megazávislák

• Member_50
  • 2 121 příspěvků(y)

Publikováno 9.červenec.2016 - 10:46

Systém slev, kdy se nesmyslně nadhodnotí cena a následně dá velká sleva, to už snad prokouknul každý (no každý jak vidno asi ne :D ). A že Japonec vzájemně spolupracuje, to taky není žádná novinka (no opět pro někoho asi ano :D ).