Přejít na obsah

Nepřesnost minutové ručky (Sinn)


pertino

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni,

 

rád bych se zeptal na tuto věc - mám asi týden Sinn U1 a jak je pořád pozoruju všimnul jsem si, že minutová ručka není vždy, když sekundovka dojede celou minutu přesně na indexu. Zkoušel jsem seřizovat v různé časy a podle toho se její odchylka mění. Příklad - seřídím hodinky v celou - sekundová i minutová ručka jsou přesně na 12. Postupně se pak minutová ručka začne jakoby opožďovat - když sekundovka dojde na 12, minutovka se ještě nedotýká indexu. Kolem půl se to srovná a minutovka se dotýká indexu správně. Pak se začne naopak lehce předbíhat a před celou se znovu srovná a v celou hodinu je zas přesně na dvanáctce. Když hodinky seřídím deset minut po celé, minutovka se naopak jako první předbíhá a to tak, že když sekundovka míjí 12 tak už je minutovka skoro v půlce mezi indexy. Nejméně viditelné je to asi když hodinky seřídím za 10 minut celá. Čím to je - nepřesně umístěný ciferník?

Mám se tím zabývat nebo máte stejné zkušenosti? Hledal jsem, ale podobné téma tady nenašel. Procházel jsem tady stovky fotek a na dosti z nich to máte taky tak, ale může to zkreslovat focení z úhlu.

 

Předem díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to hodinovým převodem (konstrukční). u takto vysokých převodových poměrů, malých rozměrů a tvaru soukolí nelze dosáhnout tak docela toho, aby nedocházelo k úhlovým odchylkám. navíc vůle a nespojitý pohyb soukolí.

Při montáži se to obvykle srovná na 12-12-cokoliv a zbytek už nepořešíš. sekundovka není s hodinovým převodem spojená přímo (obvykle)

 

Zkus si představit 7- zubý pastorek, který se otočí zhruba jednou za minutu ap.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

Myslím, že to je úplně normální, před lety jsem na tohle vznášel také dotaz (V 7750) a v zásadě by na to člověk mohl přijít sám - je to vůlí - pokud máš na korunce mrtvý chod (když s ní lehce při seřizování pootočíš a nic se neděje /ručky se nehýbou/) - musíš to prostě vždycky nastavit aby to bylo hned v tahu a mám pocit, že to je opačně na pravé a na levé straně číselníku.

 

*vysvětlil jsem to sice jako debil, ale snad to pochopíš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK - moc díky. Ste mě uklidnili :)

 

Mě to trochu překvapilo, protože jsem si toho na monstrech ani 50 let starých Marvinech po dědovi nevšiml, ale možná je to tím, že mají menší ciferník a tam to tak není vidět.

 

S tím mrtvým chodem jsem to pochopil a už to taky zkoumal - zkusím to ještě poštelovat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO

OK - moc díky. Ste mě uklidnili :)

 

Mě to trochu překvapilo, protože jsem si toho na monstrech ani 50 let starých Marvinech po dědovi nevšiml, ale možná je to tím, že mají menší ciferník a tam to tak není vidět.

 

S tím mrtvým chodem jsem to pochopil a už to taky zkoumal - zkusím to ještě poštelovat :)

 

nevím jak Marvin, ale Monstra pokud mě pamět neklame vteřinovku regulérně zastavit neumí = takže to byl možná jenom takový pokus omyl

 

tak bojuj :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevím jak Marvin, ale Monstra pokud mě pamět neklame vteřinovku regulérně zastavit neumí = takže to byl možná jenom takový pokus omyl

 

tak bojuj :D

 

 

 

Monstra regulérní hacking nemají, to je pravda. Sem minutovku vžydcky předem našteloval, použil takový ten pseudohacking (při pootočení korunky zpět se sekundovka zastaví) no a tak to vždycky nějak šlo a vyšlo to přesně :D

 

Jinak sinny už šteluju, ale jsem uklidněný, že to je normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem to zkoušel štelovat v různých časech a v různé poloze korunky vůči tomu jak psal YPO mrtvému chodu. Nejlepší výsledek - seřídím v celou, korunka jako hned v záběru, odchylka minutovky minimální :) Jinak denní odchylka super, +3s když jsou na ruce, při poloze sklem dolů 0.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...