Přejít na obsah

poškrábaný antireflex na PO?


rekib1

Doporučené příspěvky

Jasně, je. Pokud jsou v záruce, dal bych je do autorizovanýho servisu, jestli nejsou, třeba Knespl & Majzlík. A někdo to zvládne i doma..

 

jsou v záruce...a nemohl bych si to udělát sám nějakým rozpouštědlem nebo tak? jinak tohle asi v záruece neudělají je to mechanické otření..a na to se asi záruka nevztahuje, nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevim jestli by ti to uznali, asi ne, spíš jsem to myslel tak, že v době běžící záruky bych je radši nikam jinam nedával, aby případně nedělali pak nějaký ofuky s uplatněnim záruky. Ale možná jsem paranoidní a zrovna AR by jim byl fuk, nevim. Jinak doma se to udělat dá (jsou na to nějaký pasty), někde je tady vlákno, pohledej (ale skrz gůgl, ne místní vyhledávání:))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To nevim jestli by ti to uznali, asi ne, spíš jsem to myslel tak, že v době běžící záruky bych je radši nikam jinam nedával, aby případně nedělali pak nějaký ofuky s uplatněnim záruky. Ale možná jsem paranoidní a zrovna AR by jim byl fuk, nevim. Jinak doma se to udělat dá (jsou na to nějaký pasty), někde je tady vlákno, pohledej (ale skrz gůgl, ne místní vyhledávání:))

 

stejně je to taková blbost dávat vnější antireflex....když se stejně časem poškrábe...Rolex ví proč ho tam nedávat..:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO holt to sou blbci v te Omeze, napis jim mail. Hasnu dej do kopie:)

Jinak to ze si skrabnes antireflex ti zadna zaruka nepokryje. Z vlastni zkusenosti vim, ze skrabnout to je dost problem. Sam mam jeden mirkorskrabanec po letech uzivani, a jak bylo napsano, pokud to jnekoho stve, muzes i to nechat odlestit tu vrstvu, pripadne nechat nanest novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

NO holt to sou blbci v te Omeze, napis jim mail. Hasnu dej do kopie:)

Jinak to ze si skrabnes antireflex ti zadna zaruka nepokryje. Z vlastni zkusenosti vim, ze skrabnout to je dost problem. Sam mam jeden mirkorskrabanec po letech uzivani, a jak bylo napsano, pokud to jnekoho stve, muzes i to nechat odlestit tu vrstvu, pripadne nechat nanest novou.

 

po roce používání asi 4-5škrábanců....takže to je dost ne? nicméně to jsou hodinky z druhé ruky tak nevím co s nima majitel dělal, zajímavé je že luneta není vůbec poškrábaná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak anitireflex snese urite min nez luneta, asi je nestril no... ber to jako spotrebni vec a jestli ti to vadi, tak si kup nove sklo, nebo nech odlestit tu AR vrstvu.

Mas ji modrou jeste?

 

Jojo, nádech je do modra ty škrábance jsou vidět jen z určitéhu úhlu pohledu, ale jinak hodinky o.k jsou jak nové, jenom třeba u Certiny kde antireflex je pouze uvnitř....je to u Omegy fakt nepochopitelné...:( no snad to časem pochopí..:) a přehodnotí strategii..:)sklíčko není potřeba vyměňovat, hodinky jsou jak nové...překvapuje mne přesnost strojku Co-axial 2500...:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, nádech je do modra ty škrábance jsou vidět jen z určitéhu úhlu pohledu, ale jinak hodinky o.k jsou jak nové, jenom třeba u Certiny kde antireflex je pouze uvnitř....je to u Omegy fakt nepochopitelné...:( no snad to časem pochopí..:) a přehodnotí strategii..:)sklíčko není potřeba vyměňovat, hodinky jsou jak nové...překvapuje mne přesnost strojku Co-axial 2500...:)

Nevím, co je u Omegy v používání antireflexu nepochopitelné, a srovnání s Certinou je trochu mimo. Navíc ten antireflex je spotřební věc a záruka jeho poškrábání určitě nekryje. Jinak s nanášením nového, si nejsem jistý, jestli by to v servisu udělali, dle mých zkušeností třeba u Dušáků jsou jen dvě možnosti. Buď odleštit vnější, nebo výměna celého skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, co je u Omegy v používání antireflexu nepochopitelné, a srovnání s Certinou je trochu mimo. Navíc ten antireflex je spotřební věc a záruka jeho poškrábání určitě nekryje. Jinak s nanášením nového, si nejsem jistý, jestli by to v servisu udělali, dle mých zkušeností třeba u Dušáků jsou jen dvě možnosti. Buď odleštit vnější, nebo výměna celého skla.

 

tak potom půjdou na odleštění....až půjdou na celkový servis..:) jinak třeba Rolex nepoužívá vůbec antireflex...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • Po letech...

Sice už je to dlouho, co se to tu rěšilo, ale tím, že Omega ten antireflex pořád cpe i na vnější stranu, rozhodl jsem se tuto tématiku trochu aktualizovat. Musim naprosto souhlasit s tím, co tu bylo řečeno rekibem - i podle mě je to neskutečná debilita pokrývat safír (z mé zkušenosti neskutečně měkkým) antireflexem. Na mých Seamasterech bylo po běžnym nošení těch mikro škrábanečků fakt tisíc a to jsem s nima nikdy nikde nezavadil. Výhodou je to, že díky tomu antireflexu to nebylo za denního světla (a správného úhlu) vidět. Stačilo ale hodinky nějak naklonit a hned to sklíčko vypadalo pomalu jako z nějakých vintage hodinek. Na škrábance na hodinkách fakt háklivej nejsem, ale na tom sklíčku mě to teda z principu neskutečně vytáčelo - hlavně proto, že na ostatních se mi safír nikdy něskrábl.

 

Situace se v současné době má tak, že to u Dušáka za 500 Kč odleští. Musí ale k tomu vyndat to sklíčko a tím to chce dělat spíše při přetěsňování hodinek (což na mých Seamasterechech bez chronografu vyšlo na dalších 5000). 
 

Ten antireflex tam má neskutečné kouzlo, tudíž chápu, proč ho tam Omega dává - ciferník díky tomu vypadá fakt neskutečně. Bez té vrstvy jsem z toho měl ze začátku pocit, jako kdyby byly hodinky zamlžený. Lesknou se bez ní fakt o dost víc, ale zároveň je sklíčko krásně čisté za každého úhlu a osvětlení což je pro mě k nezaplacení.

 

Jsem teda teď tisíckrát šťastnější. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...