Přejít na obsah

poškrábaný antireflex na PO?


rekib1

Doporučené příspěvky

JA to mel taky leta bez skrabance ty PO, pak psi zub udelal carku, to jsem na to kaslal, pak jsem to vzal o zed a odlestil za 3 minuty diamantovou pastou.
Nejdriv jsem to chtel menit, ale nejak se me to bez toho vnejsiho AR zalibilo, je to takovy toolvy a monochromaticky, se me to tak asi libi fakt vic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čim ten vnější AR poškrábete? Mně se to nikdy nepovedlo, ani na hodinkách, ani na brýlích. Ty mám taky skleněné a starší než deset let.

 

Nevím, jak to má Omega, ale když jsem měl Navitimery, tak tak jsem měl pocit, že to poškrábu i rukávem mikiny nebo svetrem... Na druhou stranu nekupoval jsem je nové, takže kdo ví, co tam bylo nebo nebylo, ale vnější AR už bych taky radši nechtěl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná taky záleží na míře toho vrypu a jak na to koukáme. Jak říkám, díky tý antireflexní vrstvě to vypadá, jako kdyby tam ani to sklo nebylo. Třeba při úhlu a světle, který ukazuje Murphy jsem to na svých ani neviděl, měl jsem je tenčí a kratší, ale na umělym světle jich tam je po normálním nošení tisíc. ..a taky mi přijde, že se to snad poškrábalo i o mikinu.. Opravdu nevěřím tomu, že tam někdo po roce nošení nemá nic. :) Nicméně teď jsem úplně maximálně spokojenej a už bych jí tam nechtěl. Rád používám svoje hodinky úplně při všem tohle mě fakt stresovalo. Zbytek hodinek ať klidně poškrábanej je.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já jsem měl několikero Béček i Omeg a nikdy jsem nepoškrábal AR, nikdy! Tolik k tomu jak s tím kdo zachází, pravda nedělám na stavbě..

Možná taky záleží na míře toho vrypu a jak na to koukáme. Jak říkám, díky tý antireflexní vrstvě to vypadá, jako kdyby tam ani to sklo nebylo. Třeba při úhlu a světle, který ukazuje Murphy jsem to na svých ani neviděl, měl jsem je tenčí a kratší, ale na umělym světle jich tam je po normálním nošení tisíc. ..a taky mi přijde, že se to snad poškrábalo i o mikinu.. Opravdu nevěřím tomu, že tam někdo po roce nošení nemá nic. :) Nicméně teď jsem úplně maximálně spokojenej a už bych jí tam nechtěl. Rád používám svoje hodinky úplně při všem tohle mě fakt stresovalo. Zbytek hodinek ať klidně poškrábanej je.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Omega už leta dělá vnější bezbarvej, ne? Tam to tolik neřve jako třeba šrámy na modrým AR na Planet Ocean vyrobených před r. 2012...

 

K vnějšímu antireflexu: je prostě mnohem účinnější než vnitřní. To je opticky daný. Bezbarvej není tak efektní jako modrej (wow efekt u Breitling, Vulcain, IWC), ale vydrží pohledově pěknej delší dobu.

 

No a když člověk pořídí hodinky s vnějším AR, musí si osvojit určitý pravidla, na který ostatní nemusej myslet. Je toho hromada, ale mimo jiné:

- zipy na bundách a mikinách. Smrtící jsou kovový zipy na kapsách bundy, do kterých člověk strká často ruce, ale i hlavní zip na rozepnutý bundě umí pěkně štrejchnout. Chronomagor se zipům prostě snaží vyhejbat.

- popruhy batohů. Nandaváme vždy nejdřív ruku s hodinkama, při sundavání batohu naopak poslední.

- bezpečnostní pásy auta. Při zapinání i odepínání je nepouštíme volně, furt držíme a kontrolujeme.

- nasazování pásku do kalhot. Spona může při rychlejším protahování zaútočit jako mamba

- kovový přívěsky, ozdoby a druky na šatech a kabelkách partnerek a jinejch bab v okolí. O jejich prstenech a hodinkách nemusím mluvit.

- na ty druky nebo nejtky bacha třeba na džínách, je jich tam plno.

- antireflex se snadno zapatlá. Když ho pulírujeme, nesmíme použít textil, ve kterým můžou být špony, písek nebo jiný abrazivo. Ručník na pláži je třeba blbej nápad.

Když chlastáme tvrdej, na AR před otřením nedejcháme, vydechujeme totiž i aldehyd a ten umí AR narušit (barevný fleky).

Atd atd...

 

Hlavně ty zipy si lidi neuvědomujou.

 

Zní to hrozně, ale kdo třeba někdy fotil, je na to zvyklej... i když objektivy jsou líp chráněný přírubou.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na tom je zajímavá jedna věc. Mám AR na brýlích, jinak normal dioptrická skla. Mám je už 11 let. Jiný nenosim. Dostaly spoustu ran různě v práci, x krát spadly na zem, čistim je mejdlem a utírám ubrouskama nebo toaleťákem. Byly mnohokrát na písečných plážích, poprskaný horkým olejem...Prostě dostaly pořádně zahulit. A AR je netknutej. Proti tomu jsou hodinky jak v bavlnce i když s nima štrejchnu třeba o zip. Ta technologie je přece stejná, nebo ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...