Přejít na obsah

citizen jy8020-52e


roman555

Doporučené příspěvky

Momentálně vlastním casia wvq-570 jsem s nimi spokojen , ale chtěl bych se posunout dál hodně se mě líbí citizen jy8020-52e můžete napsat co si o nich myslíte ? Popřípadě se podělte o zkušenosti pokud je vlastníte.A další věc ví někdo jestli se dá namontovat safírové sklo na casia výše uvedené.Pokud ano tak kde. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 43
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj. Tyto Citizeny jsou naprosto v poradku. Pokud se ti libi, jdi do nich. Nevyhoda takovych hodinek je horsi likvidita, tipuju ze po mesici je prodas max. za 2/3 ceny, tady tipuju tak za pulku. Proto zvaz nakup z ciziny, Citizeny tam byvaji o cca polovinu levnejsi.

 

Se safirem na Casia ti neporadim. Koupit se daji ruzne prumery a tvary sklicek, pokud neni atypicke pouzdro melo by to jit. Jeste jsem to ale nevidel, na casia davat safir. Mas poskrabane sklo nebo proc?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj. Tyto Citizeny jsou naprosto v poradku. Pokud se ti libi, jdi do nich. Nevyhoda takovych hodinek je horsi likvidita, tipuju ze po mesici je prodas max. za 2/3 ceny, tady tipuju tak za pulku. Proto zvaz nakup z ciziny, Citizeny tam byvaji o cca polovinu levnejsi.

 

Se safirem na Casia ti neporadim. Koupit se daji ruzne prumery a tvary sklicek, pokud neni atypicke pouzdro melo by to jit. Jeste jsem to ale nevidel, na casia davat safir. Mas poskrabane sklo nebo proc?

 

Ahoj děkuji za názor. Casia mám skutečně poškrábaný a to hodně možná to není normální , ale já hodinky nesundávám z ruky a to skutečně nikdy .A jelikož pracuji v drsném prostředí po cca 5. letech na hodinkách sotva přečtu čas,proto chci skutečně outdorové hodinky se safírem a abych se nemusel zabývat baterií nebo nastavováním času.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja nevim. Ty Citizeny jsou fajn, ale jsou to klasicke pilotky se vsim vsudy. Outdoorove hodinky to nejsou, ikdyz je na outdoor (dost siroky a nicnerikajici pojem) je pouzit muzes:-) Safir sice tezko poskrabes (jsou taci kteri to umi) ale zase pocitej, ze kdyz s nima klepnes o sutr, sklo se neposkrabe. Bud se mu nic nestane (az na zminene vyjimky) nebo se ti rovnou vysype. Safir neznamena, ze ho neponicis. Jsou tu vlakna o safiru, pocti. Proto treba echt potapky od Seika (zde naforu moooc oblibene) safir vetsinou nepouzivaji. A tech vyrobcu je vic. Porad si myslim, lepsi vymenit levne mineralni poskrabane sklo, nez donest hodinky v kapesniku (s vysypanym sklem se fakt nosit nedaji) domu a pracne shanet drahej novej safir. Nechci te od safiru odradit, taky ho mam. Ale ne proto, ze bych ho povazoval za vecny. Nechces kouknout na Casia Gshock? Taky solarni dobijeni, taky se rideji sami. Zvaz to, ale do nepohody neznam lepsi, sehnat se daji za hubicku. Pokud mas problem s plastem, s tvym rozpoctem muzes vybrat i kovovy model.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, ja nevim. Ty Citizeny jsou fajn, ale jsou to klasicke pilotky se vsim vsudy. Outdoorove hodinky to nejsou, ikdyz je na outdoor (dost siroky a nicnerikajici pojem) je pouzit muzes:-) Safir sice tezko poskrabes (jsou taci kteri to umi) ale zase pocitej, ze kdyz s nima klepnes o sutr, sklo se neposkrabe. Bud se mu nic nestane (az na zminene vyjimky) nebo se ti rovnou vysype. Safir neznamena, ze ho neponicis. Jsou tu vlakna o safiru, pocti. Proto treba echt potapky od Seika (zde naforu moooc oblibene) safir vetsinou nepouzivaji. A tech vyrobcu je vic. Porad si myslim, lepsi vymenit levne mineralni poskrabane sklo, nez donest hodinky v kapesniku (s vysypanym sklem se fakt nosit nedaji) domu a pracne shanet drahej novej safir. Nechci te od safiru odradit, taky ho mam. Ale ne proto, ze bych ho povazoval za vecny. Nechces kouknout na Casia Gshock? Taky solarni dobijeni, taky se rideji sami. Zvaz to, ale do nepohody neznam lepsi, sehnat se daji za hubicku. Pokud mas problem s plastem, s tvym rozpoctem muzes vybrat i kovovy model.

 

Určitě máš pravdu , ale když jsem na ně koukal v obchodě tak jsem si řekl tyto a žádný jiný ( myšleno s nadsázkou) ovšem je pravda pokud za ně dám 24000 tak hodně zvážím jestli je budu tahat do práce nebo jen tzv. na pěkno.Proto se sháním po novém sklu na staré hodinky.Mimochodem jsem koukal na JPN.stránky tam jsou citizeny mnohem levnější , ale s jednoroční zárukou a pouze u nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A zkousel jsi Ebay? Byvaly sef si koupil sve Citizeny temer za pulku. A kdyz jsem videl za kolik tento model byl prodavan na foru, hadam, ze nebyl sam kdo je na ebay koupil. Ja ti s nakupem v cizine neporadim, jini ano. co tak ctu, lepsi solidni prodejce na ebay nez zarucak ceskeho nesolidniho prodejce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě máš pravdu , ale když jsem na ně koukal v obchodě tak jsem si řekl tyto a žádný jiný ( myšleno s nadsázkou) ovšem je pravda pokud za ně dám 24000 tak hodně zvážím jestli je budu tahat do práce nebo jen tzv. na pěkno.Proto se sháním po novém sklu na staré hodinky.Mimochodem jsem koukal na JPN.stránky tam jsou citizeny mnohem levnější , ale s jednoroční zárukou a pouze u nich.

 

V Japonsku jsou Citizeny ještě dražší než u nás a to jsi asi ani nepočítal s DPH. Spíš šlo o HK. Navíc tento model je pro evropský trh. Ale prodává ho také prodejce z HK. Do USA to pak jde bez cla a DPH. Ze Španělska by to asi bylo složitější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je mám doma sehnal jsem je za necelých 23t u autorizovaného prodejce vím , že na e-shopu bych je sehnal mnohem levněji , ale raději tam nic nenakupuji už jednou jsem se spálil.Chci se jen zeptat píšou ,že pouzdro i tah je supertitánium je nějaký rozdíl oproti titanu?A někde jsem četl , že titan je více náchylný na poškrábání než ocel je to pravda?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... pouzdro i tah je supertitánium je nějaký rozdíl oproti titanu?A někde jsem četl , že titan je více náchylný na poškrábání než ocel je to pravda?

 

tak o titanu vsechno nevim dokonale ale neco trochu preci.

titan je oproti nerezoceli o 40% lehci, neni sice tvrdsi ale je daleko houzevnatejsi a da se obrabet opravdu hodne mizerne.

nachylnejsi na poskrabani nez ocel neni. navic ma jednu vyhodu ze se drobnejsi skrabance sami "zahoji" vlastni oxidaci,

takze neni skoro nic videt.

supertitanium se rika specielni povrchove uprave, ktera je o hodne tvrdsi nez u standardu.

 

z vlastich zkusenosti mohu potvrdit, ze titan vypada nejen velmi pekne s jeho lehce sedym odstinem, ale je uzasne lehky, stabilni a stoprocentne antialergicky.

 

(gratulace k tvojim citizen, jsou jedny z nejlepsich v moderni technice.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je mám doma sehnal jsem je za necelých 23t u autorizovaného prodejce vím , že na e-shopu bych je sehnal mnohem levněji , ale raději tam nic nenakupuji už jednou jsem se spálil.Chci se jen zeptat píšou ,že pouzdro i tah je supertitánium je nějaký rozdíl oproti titanu?A někde jsem četl , že titan je více náchylný na poškrábání než ocel je to pravda?

 

Tady máš tvrdosti dle materiálu:

ocel: Hv - 150 -220

titan: Hv - 170 - 200

supertitanium (titan + TiCN) - 1000 - 1200

další info najdeš zde:

http://hodinarskymagazin.sk/hodinky-pod-lupou-pvd-verzus-dlc-ich-rozdiely-vyhody-a-pouzitie/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gratuluju, moc jsem je chtěl, ale právě ten titan mě odradil, takže jsem nakonec po hrozně dlouhým laborování koupil as4020-79E, jinak na newatch vycházeli minimálně o třetinu levnějc a ten shop je tady prověřenej, škoda.

 

Koukal jsem na ně ( as4020-79e) jsou moc hezký , ale narazil jsem na ně jenom na zahraničních stránkách takže předpokládám , že u nás jsi je nekupoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...ale jak známo každá mince má dvě strany tak doufám , že přispějí i kritici na zmíněný model.

 

to pochybuji. jedine kdyby neslo o quartz ale o mechaniky/automaty od petadvaceti tisic a vys. ale protoze tento druh zde

moc nefrci, tak se o tom nekdo sotva zmini. = nezajimavy objekt, i kdyz technicky spickovy ale pro hodinkare holt nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to pochybuji. jedine kdyby neslo o quartz ale o mechaniky/automaty od petadvaceti tisic a vys. ale protoze tento druh zde

moc nefrci, tak se o tom nekdo sotva zmini. = nezajimavy objekt, i kdyz technicky spickovy ale pro hodinkare holt nic.

 

A to je to oč tu běží . Už jsem četl , že jedině mechaniky mají srdce a ačkoliv musíš provádět korekci času a datumu nad ně není.I když jsem opravdu začátečník a není ve mně ten potřebný konzervatismus částečně souhlasím.I mně se líbí breitlingy nebo rolexi přes 100 t s výborným strojkem ovšem podstatnou část ceny tvoří drahé kovy na povrchu . Kolik by stály v nerezu?Ale to němění nic na tom , že bych je rád vlastnil ovšem jenom jako drahý a krásný šperk s přidanou hodnotou měření času.Co se týče praktičnosti stálého nošení myslím , že moje volba není zlá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to je to oč tu běží . Už jsem četl , že jedině mechaniky mají srdce a ačkoliv musíš provádět korekci času a datumu nad ně není.I když jsem opravdu začátečník a není ve mně ten potřebný konzervatismus částečně souhlasím.I mně se líbí breitlingy nebo rolexi přes 100 t s výborným strojkem ovšem podstatnou část ceny tvoří drahé kovy na povrchu . Kolik by stály v nerezu?Ale to němění nic na tom , že bych je rád vlastnil ovšem jenom jako drahý a krásný šperk s přidanou hodnotou měření času.Co se týče praktičnosti stálého nošení myslím , že moje volba není zlá.

 

Budeš se divit, ale hodinky jako Breitling nebo Rolex stojí přes 100t právě "v základu" = v nerez oceli rolleyes.gif

Musím se přiznat, že ačkoliv mám doma dva automaty (mechaniky) v ceně 2t a 3,5t Kč + jedny digitálky, mám taky problém výše uvedené pobrat - i když vím, v čem ta cena je...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Budeš se divit, ale hodinky jako Breitling nebo Rolex stojí přes 100t právě "v základu" = v nerez oceli rolleyes.gif

Musím se přiznat, že ačkoliv mám doma dva automaty (mechaniky) v ceně 2t a 3,5t Kč + jedny digitálky, mám taky problém výše uvedené pobrat - i když vím, v čem ta cena je...

 

Trochu to chápu po dlouhých letech jsem vyhrabal primky sport z 86. samozřejmě plný mechaniky mám je schovaný stejně jako poljety , nebo nově certiny ds - podium , ale stejně tvrdím , že nejvíce jsem zatím využil casia kvůli jejich přesnosti a odolnosti .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... že nejvíce jsem zatím využil casia kvůli jejich přesnosti a odolnosti .

 

to ti zde nikdo nebere. mam take par slusnych automatu a presto nosim radeji quartz kvuli jejich vetsi prakticnosti a nemusim

davat na nicmoc bacha.

ale: kdyz me nahodou prepadne nostalgie nebo sentimentalita, coz se dnes sotva uz stava, sahnu do vitryny a mam je na ruce...

ze bych byl hned nejak o hodne stastnejsi, nemohu nejak zvlast potvrdit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenom zaoponuji s přesností. Dneska se dají koupit automaty s ETA strojkem dost levně - určitě do 10K. A přesnost ETY se dá vyladit na řádově několik vteřin denně. To znamená, že se rozejdou o minutu tak maximálně dvakrát do měsíce. Takže je stačí korigovat jednou až dvakrát za měsíc. A navíc odchylka půl minuty na mechanickém strojku(myslím okamžitá, ne denní) mne irituje mnohem méně, než odchylka v řádu vteřin na quartzu. Zrovna teď mám na ruce hodinky se strojkem ETA a ty se vejdou do minuty za měsíc. To si myslím, že je skutečně pohodová přesnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už je mám doma sehnal jsem je za necelých 23t u autorizovaného prodejce vím , že na e-shopu bych je sehnal mnohem levněji , ale raději tam nic nenakupuji už jednou jsem se spálil.Chci se jen zeptat píšou ,že pouzdro i tah je supertitánium je nějaký rozdíl oproti titanu?A někde jsem četl , že titan je více náchylný na poškrábání než ocel je to pravda?

 

Škoda že jsi po jedné zkušenosti zanevře na internet na Ebay cca 13400 Kč. Je mě jasné, že musím přičíst daň a proclení, ale i tak je na internetu úspora spouty tisíc korun. Letos jsem nakupoval po celém světě (Filipíny, Malajsie, HK, USA, Indie, Čína, GB a další ...) a i reklamace dopadli vždy k mé spokojenosti (no vlastně tak, že jsem nic nikam nevracel a dostal zboží nové). Prostě mě přijde zbytečné nakupovat hodinky zde v ČR a u značky Citizen to pro ČR platí na 100%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...