Přejít na obsah

hodinar Brno


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ahoj,

 

oživím to a zeptám se, kam k hodinářovi v Brně se staršíma Primkama

(vyčistění a seřízení Diplomatů, Spotrek, ... )

Já s primkama chodím ke Strnadovi. Ale počítej tak šest, sedm stovek za kompletní servis, takže se to vyplatí jen u cennějších kousků. Automaty se mu asi dělat nechce, tam si řekl o 1200, za ty peníze koupíš ve slušném stavu skoro dvoje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad hodinářství v Brně:

 

Sarah, Mendlák: Posledně (v lednu 2013?) mi pán na Mendlově náměstí říkal, že servis je pro ně přítěž a že je se svým přáním tzv. "nemám otravovat" (jednalo se o výměnu sklíčka na hodinkách Orient). Hovor začal tím, jestli jsou hodinky od nich, po odpovědi, že nikoliv (kupovány zde na fóru), jsem byl vypoklonkován s tím, abych se obrátil jinam. Vše dle hesla náš zákazník náš pán :-)

 

Strnad: Zkracování tahu v pohodě. Ochota k výměně sklíčka na low-endových hodinkách quartz nulová.

 

Navštívil jsem také malé hodinářství kousek od Šelepky a s panem hodinářem se dá mluvit a evidentně ho to baví a zákazníci pro něj nejsou otravové, ale spíš nadšenci, obzvlášť ty, co se ptají.. :-) Pozn. neumí udělat tlakovou zkoušku.

 

Prý ještě zde je to dobré: http://sarahvos.webnode.cz/aktuality/behounska-17/ , vyzkoušeno nemám.

 

Hodně štěstí!

Upraveno uživatelem Bimbac
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Strnad: Zkracování tahu v pohodě. Ochota k výměně sklíčka na low-endových hodinkách quartz nulová.

 

Navštívil jsem také malé hodinářství kousek od Šelepky a s panem hodinářem se dá mluvit a evidentně ho to baví a zákazníci pro něj nejsou otravové, ale spíš nadšenci, obzvlášť ty, co se ptají.. :-) Pozn. neumí udělat tlakovou zkoušku.

U Strnada jsem se už stavoval a předběžně domlouval, velice ochotní a vstřícní.

 

U Šelepky je to kde přesněji?

 

Na Mendláku je to katastrofa s čímkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rob2805: To jsem měl vědět dřív.. :-) S quartzama mě vypoklonkovali a když jsem za výkladem na Mendláku viděl slušnou řadu Orientů, měl jsem za to, že by pro ně výměna sklíčka neměla být problém. Problém byl jejich samotný přístup.

 

musa1975: Hodinářství klenoty Linhart, Kounicova 511/58

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Rob2805: To jsem měl vědět dřív.. :-) S quartzama mě vypoklonkovali a když jsem za výkladem na Mendláku viděl slušnou řadu Orientů, měl jsem za to, že by pro ně výměna sklíčka neměla být problém. Problém byl jejich samotný přístup.

 

musa1975: Hodinářství klenoty Linhart, Kounicova 511/58

Tak nakonec vyřešeno k velké spokojenosti u pana hodináře Linharta, super domluva, kvalita a dobrá cena.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • Po roku...

Rád bych se podělil o dobrou zkušenost s hodináři v provozovně Rotax na Jánské 10. Za dobrou cenu mi rozchodili a seřídili už patery vintážky (3 švýcarské a 2 ruské), jsou nadšenci a je vidět, že svou práci mají rádi. Je s nimi skvělá domluva a rád se tam vracím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Rád bych radu ohledně Omega Speedmaster, teď maj 7 let, nebyly v servisu a začli se brutálně spožďovat, až se úplně "sekaj" chvílema.

 

K Hanákovi nechci, jednak cena, jednak špatné zkušenosti rodiny. Zajímala by mne i rada  jestli to vůbec dát někomu jinému do ruky než origo servisu nebo třeba dknespl a holt si  udělat výlet do Prahy. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
  • po 4 týdnech...

Něco málo čerstvě nabytých zkušeností se zkracováním tahu v Brně. Přemístil jsem se nedávno do Brna z Liberce. Být ještě v Liberci, skočil bych k Tondakovi, který jak známo udělá, upraví a opraví snad úplně všechno na světě, a bylo by. Brno po hodinářské stránce teprve poznávám.

Nejdřív jsem šel ke Strnadovi na Veveří, ale naneštětí má celý týden (bez udání důvodu) zavřeno.

Pak jsem pokračoval do Rotaxu na Pekařské. Zde mě mile se usmívající slečna nejprve ujistila, že tahy zkracují. Ale když jsem ji ukázal svoje Citizeny, kde nejsou nýtkové nýbrž šroubovací osičky, prohlásila, že to musí udělat hodinář. A ten chodí jen v pondělí.

Nakonec jsem došel k Pohankovi na Šilingrově náměstí. Slečna prodavačka si tah chvíli prohlížela, pak se v rámci prodejny přesunula k pracovnímu stolu a během pár minut mi tah bez škrábanců (schválně jsem si to zkontroloval) zkrátila přesně na mou ruku. Vše ochotně a s úsměvem. Za 80 Kč. Já si zatím prohlédl vitríny se zajímavými kousky, které se jen tak nevidí.

Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Hm, tak Pohanku neznám.

Já byl včera u Strnada na Veveří, zkracovat právě také šroubovací osičky.

Minulý týden měli dovolenou, bylo to na jejich stránkách (respektive - pan Strnad na horách a paní za pultem chřipka)

Joe

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...