Přejít na obsah

Tritium


baratona

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...
  • Odpovědi 67
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Taky jsem si teď pořídil tyhle základní Trasery (Type3) s tritiem a není nad to se moci k ránu podívat kolik je hodin, když váš soused nad vámi vzbudí masivním bouchnutím dveří (bylo šest .-) )... Tritum postě svítí furt a furt stejně a to docela masivně. Dá se po nima číst; není to sice šajn jako Seiko Monster, ale písmena se rozeznat dají.

 

Co ovšem s nima budu za 10 (ev. 20) let dělat, to nevím. Asi je čeká echt outdoor... :-) protože, ruku na srdce, bych si jinak tyhle ne úplně vzhledné quartzky asi nekoupil.

 

A nebo to jen znamená, že skončí pomalu tritium, ale lumi tam bude stále (po nasvícení)?

(otázka je, jestli jestli ho to tritium nějak nezničí)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

tazko povedat kolko resp. akou intenzitou bude svietit tt po desatrociach (nikto to realne este nevyskusal, kedze tato technologia nieje az taka stara a urychlovace niesu 100%tné), myslim si ale, ze ta to prestane po niekolkych rokoch trapit, pokial ich este stale budes mavlastnit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tritium - http://cs.wikipedia.org/wiki/Tritium . Každopádně svítí velmi intenzivně :)

 

 

už těch vláken o svícení - ať už lumi, nebo tritium - je tady několik, a začíná to být nepřehledné...

někde jsem to už psal, praktická zkouška - nasvícené hodinky různých značek a srovnání s trtiem:

cca 1/2 hod. po nasvícení (jak které) hodinky s lumi svítí daleko intenzivněji, než tritium, hlavně seika, ty je vidět i jen v mírném příšeří, jak svítí... po určité době intenzita lumi silně klesá, kdežto tritium svítí stále stejně

 

mé trasery svítí po 4 letech tak, že přesně v okamžiku, kdy přejde do takového šera, kdy už přestává být vidět ručičky díky přirozenému světlu, začne být vidět svícení tritia - ono taky záleží na tom, jak si oko zvyká na změnu světelných podmínek

 

 

Edit: PS - tvrdí se, že modrá barva tritia má o něco delší životnost, než zelená -každopádně je modré světlo příjemnější, než to zelené...neumím vysvětlit proč

 

 

 

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už těch vláken o svícení - ať už lumi, nebo tritium - je tady několik, a začíná to být nepřehledné...

někde jsem to už psal, praktická zkouška - nasvícené hodinky různých značek a srovnání s trtiem:

Ano, takováto zkouška to už vlastně je. :smile_anim: Je v tomto vlákně, v příspěvku od Luba, který postnul tento vynikající odkaz.

 

Já osobně jsem si dovolil provést zcela odlišnou zkoušku záměrně prováděnou v náročných realistických podmínkách, tedy bez záměrného nasvětlování. Nic jiného než tritiové GTLS :nuke: v ní neobstálo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně jsem si dovolil provést zcela odlišnou zkoušku záměrně prováděnou v náročných realistických podmínkách, tedy bez záměrného nasvětlování. Nic jiného než tritiové GTLS :nuke: v ní neobstálo.

 

 

takovou zkoušku jsem považoval za bytečnou ...

:D

zase na druhou stranu, jsou hodinky s tritiem (a dalšími vlasnostmi směrem k odolnosti) opravdu určeny do ztížených podmínek, terénu, pro vojáky, expediční pracovníky atp. - v běžném životě to zase tak urgentní není a na obyčejné hodinky si vždycky nějaké to světlo najdeme... co mne ale těší, že večer v autě a kdekoli v šeru, ba i v noci pod peřinou, mohu s tritem spolehlivě odečíst čas, ale je to jenom taková libůstka

;)

 

PS: zkouška pomocí foťáku taky není přesně vypovídající - oko má trochu odlišné vlastnosti... ale to už jsme taky psali

 

Edit: nicméne toto je bez diskuzí

DSC_0059-08202009-010-DSC_0059.jpg

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už jse to našel - tady

 

Edit: a ještě jsem zjistil, že až tolik nezáleží na délce osvitu, jako spíše na zdroji - nejlépe nasvítí lumi vrstvu slunce, pak zářivka (úsporka nebo klasická zářivková trubice - čím širší spektrum, tím lépe), pak kryptonka či halogenka apod (např. z čelovky), pak ledky s bílou barvou svitu a nejhůře klasická žárovka ... mezi nasvícením po dobu 1/2 min. nebo 1 minutu a více, už pak není rozdíl

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

už jse to našel - tady

 

Edit: a ještě jsem zjistil, že až tolik nezáleží na délce osvitu, jako spíše na zdroji - nejlépe nasvítí lumi vrstvu slunce, pak zářivka (úsporka nebo klasická zářivková trubice - čím širší spektrum, tím lépe), pak kryptonka či halogenka apod (např. z čelovky), pak ledky s bílou barvou svitu a nejhůře klasická žárovka ... mezi nasvícením po dobu 1/2 min. nebo 1 minutu a více, už pak není rozdíl

Zestručnil bych to na zdroj s největším podílem UV záření. Takže Slunce, horské slunce, UV zářivka, UV LED, obloukovka, elektrická svářečka apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zestručnil bych to na zdroj s největším podílem UV záření. Takže Slunce, horské slunce, UV zářivka, UV LED, obloukovka, elektrická svářečka apod.

 

 

Zestručnil bych to na zdroj s největším podílem UV záření. Takže Slunce, horské slunce, UV zářivka, UV LED, obloukovka, elektrická svářečka apod.

 

OK - asi jo - jen podotýkám za sebe, že určitě obloukovkou ani svářečkou hodinky nasvětlovat nehodlám... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevíte někdo jestli je nějaká specifikace velikosti tritia na ručkách a jestli se to dá třeba nechat zvětšit nebo něco? Jestli je předpis, že můžou být maximálně nebo minimálně veliké? Celkem by mě to zajímalo, protože např. Trasery svítí poměrně dobře na to jak jsou teňoučký... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nemýlím, tak třeba "Vostok Europe" tvrdí, že používá radiační trubičky vlastní a taky udává svoje parametry a tvrdí, že je bezpečnější. Může to být marketingový tah, ale píšou to na oficiálních stránkách.

...jedny vostoky mam teraz na ruke....a citam mb microtec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

   :happybday:

 

Nevíte někdo jestli je nějaká specifikace velikosti tritia na ručkách a jestli se to dá třeba nechat zvětšit nebo něco? Jestli je předpis, že můžou být maximálně nebo minimálně veliké? Celkem by mě to zajímalo, protože např. Trasery svítí poměrně dobře na to jak jsou teňoučký... 

 

Osvity pilotních a vojenských hodinek - část třetí, konkrétně kapitola 4.3 Radiační bezpečnost :nuke:

 

mohla by být zajímavá kombinace tritia na analogu s digi, docela by mě zajímalo, jestli by byl osvit natolik dostačující, že by byly rozpoznatelné digi čísla.... 

 

Osvity pilotních a vojenských hodinek - část druhá, konkrétně kapitola 3.4 GTLS v náramkových hodinkách :nuke:

 

Kdo dela jeste hodinky s tritiem? Traser, Vostok. Zminuji se tu stale tyto dve znacky. Jeste nekdo?

 

Osvity pilotních a vojenských hodinek - část druhá, konkrétně kapitola 3.4 GTLS v náramkových hodinkách :nuke:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...