Přejít na obsah

Jak leštit hodinky?


Jeremy

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 90
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Me udivuje, ze kdyz ty ubrousky zacal Kubson prodavat, byli vsici na vetvi. Kde kdo psal, jak jsou super. Behem televiznich novin jsem prelestil celou sponu, ikdyz ruce boleli.

 

Rok dva utecou a najednou jsou prej na nic :jawdrop:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me udivuje, ze kdyz ty ubrousky zacal Kubson prodavat, byli vsici na vetvi. Kde kdo psal, jak jsou super. Behem televiznich novin jsem prelestil celou sponu, ikdyz ruce boleli.

 

Rok dva utecou a najednou jsou prej na nic :jawdrop:

 

ja jsem nepsal, ze jsou na nic, ale ze bych je neprodaval jako zazracny lek na vsechno - jsou vynikajici na vycisteni/vycideni veskereho 'bordelu' na hodinkach a tahu (opravdu dobre, kdyz nepotrebujes mit na zapesti prach smichany s potem predchoziho majitele :-)), ale jeste zadny skrabanec jsem s nima nezasm.dlal (asi malo koukam na bednu a nemam tu trpelivost jako ty :-))

 

jinak jich mam doma celou dozu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poďme ale späť k téme:

 

renovácia matných (brúsených) povrchov: Bergeon scratch removal pen.

 

Alebo dobre poslúži aj: Fiberglass pen, pero so sklolaminátovými vláknami, ktorý sa používa v elektrotechnike na čistenie kontaktov (kúpiš v obchode elektrosúčiastkami)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poďme ale späť k téme:

 

renovácia matných (brúsených) povrchov: Bergeon scratch removal pen.

 

Alebo dobre poslúži aj: Fiberglass pen, pero so sklolaminátovými vláknami, ktorý sa používa v elektrotechnike na čistenie kontaktov (kúpiš v obchode elektrosúčiastkami)

 

neni oboje (scratch removal pen & fibreglass pen) to same? nebo jaky je v tom rozdil?

http://www.ofrei.com/page251.html

Upraveno uživatelem IzTaPa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem nepsal, ze jsou na nic, ale ze bych je neprodaval jako zazracny lek na vsechno - jsou vynikajici na vycisteni/vycideni veskereho 'bordelu' na hodinkach a tahu (opravdu dobre, kdyz nepotrebujes mit na zapesti prach smichany s potem predchoziho majitele :-)), ale jeste zadny skrabanec jsem s nima nezasm.dlal (asi malo koukam na bednu a nemam tu trpelivost jako ty :-))

jinak jich mam doma celou dozu :-)

 

Vsak jsem to nemyslel jen na tebe. Jen jak jsem vcera vlakno cetl, mel jsem pocit ze vic lidi je degraduje. Urcite souhlasim, ze rejhy lestit neni idealni:-) To je asi lepsi nechat vybavene dilne. Take souhlasim s nazorem, ze na pouzdro sahat cimkoliv co ubira matros neni vhodne. Ale na to co obcas potka kazdeho - skrabance (mikroskrabance) na spone - na to jsou podle me ubrousky super. Ikdyz uznavam, ze pul hodiny sm.dlat cosi nemusi kazdemu vyhovovat. A taky me napada, ze ja vlastne smdlal asi vzdy Seiko divery a ta jejich spona nebude extra tvdy matros. Jen mi slo o to, aby novacek nenabyl dojem, ze ty ubrousky jsou nanic. podle me to na co jsou urcene delaji dobre.

 

edit: Na beznou ocistu (treba pot predchoziho majitele) se mi osvedcil takovej ten aku zubni kartacek s rotacni hlavici a cista voda a zase smrlat a sm.dlat do zblbnuti:-) Saponatu a mydlu se vyhybam, jednak jsem takovou spinu zatim nemel a chci mit pocit, ze saponatem nenicim tesneni:-)

Upraveno uživatelem cody
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem nepsal, ze jsou na nic, ale ze bych je neprodaval jako zazracny lek na vsechno - jsou vynikajici na vycisteni/vycideni veskereho 'bordelu' na hodinkach a tahu (opravdu dobre, kdyz nepotrebujes mit na zapesti prach smichany s potem predchoziho majitele :-)), ale jeste zadny skrabanec jsem s nima nezasm.dlal (asi malo koukam na bednu a nemam tu trpelivost jako ty :-))

 

jinak jich mam doma celou dozu :-)

Ty cape cod uterky maji smysl jako finisher na zaverecne dolesteni, obsahuji nejaky jemny pudr a ciste petrolej to urcite neni, ale lestit s tim nejake skrabance je trosku za trest... na bezne srabanecky na lestenych plochach je lepsi pouzit sadu diamantovych brusnych papirku co se prodavaji, od 30 do 1 mikronu a na zaver Cape cod.

Ja na hrubsi skrabance mam mechaniku, ale pouzivam i jemne pilniky zbrojarske na vetsi zaseky... proste zalezi na typu poskozeni, hloubce, materialu a dotupnych zkusenostech a nastrojich.

Chapu, ze nekdo nema srdce vzit na skrabanec hnedka pilnik,ale pak to sudlani kor rukama s necim s nizkou abrazi vede k tem zaoblenym prelestencum...chce to proste postup prizpusovit poskozeni.

Rada na zaver od fundovaneho amatera / pokud mate sebemensi pochybnosti o tom, ze vite co delate, nechte to profikum v servisech.

 

edit: na pot a prach je cape cod skoda, ultrazvukova cisticka, nebo ultrajemny zubni kartacek a bavlna staci...

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rada na zaver od fundovaneho amatera / pokud mate sebemensi pochybnosti o tom, ze vite co delate, nechte to profikum v servisech.

Tak tohle by melo byt na titulni strane uplne kazdeho fora s odbornym obsahem:-))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem se pokoušel ze spony tahu (pardon, náramku) z broušené oceli u Fortisů odstranit následky kancldivingu - žádné vrypy, ale dost rozsáhlé plošné odřeniny. Použil jsem na to houbičku na nádobí. Odřeniny zmizely, povrch je krásně jednotný, ale trochu hrubší než původně. Teď by to tedy ještě chtělo trochu zjemnit, ale čím? Uvažuji o nějaké hrubší brusné pastě - jen to s ní lehce přejet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neni oboje (scratch removal pen & fibreglass pen) to same? nebo jaky je v tom rozdil?

http://www.ofrei.com/page251.html

 

Myslím, že je to to isté.

 

Ide o akoby verzatilku, v ktorej sú trsy sklenených vláken, točením skrutkou na konci (kde je na ceruzke guma) vysúvaš vlákna. Vystrčíš si cca 4-5mm vláken von z pera, opracujes povrch (vlákna sa ti polámu) a tak ďalej.

 

Fiberglass pen sa používa v elektrotechnike na čistenie kontaktov, kúpiš ho aj u nás v bežnej predajni pre rádioamatérov. Bergeon produkty sú menej dostupné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Taky jsem řešil, jak se vyrovnat se škrábanci, zvlášť na takových leštěnkách, jako jsou Breitling Colt. A nakonec jsem se na to vybodl a koupil jsem si rovnou dvoje Colty. Jedny se mnou stárnou a chytají šrámy a druhý hezky odpočívají ve winderu a jsou pořád jako nový.

 

Leštěním, ať už je sebelepší, se prostě odebírá hmota z leštěného místa a časem to může jít vidět.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Za mě můžu říct, že ubrousek je fain, ale je to poměrně dřina, trvá to a není to 100%. Na broušené plochy mě jeden člen fóra poradil houbičku na nádobí, tu hrubou část, olepit vše co není třeba renovovat, zejména leštěné části, a lehce ve správném směru přebrousit. Funguje to okamžitě a skvěle, čuměl jsem na to jako puk. U hodinek ze statisíce bych do toho samo nešel, ale ty nemám, takže v poho :clap: . A u Steinů za desítku je to v poho a funguje to.

 

Tak a teď mě dejte co proto.... :notworthy:

Upraveno uživatelem varjag
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...