Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

Tohle téma se obvykle zvrhává v hrozný flame, kdy každý hájí to, co má doma a spousta lidí to o čem jen slyšela.

Myslím, že zde je skupina natolik rozumných lidí, že to tak nedopadne.

 

Možná, že název jsem nezvolil zrovna dobře, protože jsem už v podstatě rozhodnut pro PLAZMU.

Jen nevím jakou (favorit je Panasonic VIERA a jeho poměr cena/výkon) a pak taky čím v praxi krmit FullHD.

 

Při koupi HD-Ready bude asi obraz TV-vysílání koukatelnější, ale zase je to kompromis.

V případě 1080p to bude lepší při použití BlueRay a HD DVD, případně PS3, ale běžný vysílání, na které bude využita asi nejvíc, bude horší.

 

Nuže...jak jste se kdo rozhodl ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma se obvykle zvrhává v hrozný flame, kdy každý hájí to, co má doma a spousta lidí to o čem jen slyšela.

Myslím, že zde je skupina natolik rozumných lidí, že to tak nedopadne.

 

Možná, že název jsem nezvolil zrovna dobře, protože jsem už v podstatě rozhodnut pro PLAZMU.

Jen nevím jakou (favorit je Panasonic VIERA a jeho poměr cena/výkon) a pak taky čím v praxi krmit FullHD.

 

Při koupi HD-Ready bude asi obraz TV-vysílání koukatelnější, ale zase je to kompromis.

V případě 1080p to bude lepší při použití BlueRay a HD DVD, případně PS3, ale běžný vysílání, na které bude využita asi nejvíc, bude horší.

 

Nuže...jak jste se kdo rozhodl ?

Já jsem zase jednoznačně pro LCD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle téma se obvykle zvrhává v hrozný flame, kdy každý hájí to, co má doma a spousta lidí to o čem jen slyšela.

Myslím, že zde je skupina natolik rozumných lidí, že to tak nedopadne.

 

Možná, že název jsem nezvolil zrovna dobře, protože jsem už v podstatě rozhodnut pro PLAZMU.

Jen nevím jakou (favorit je Panasonic VIERA a jeho poměr cena/výkon) a pak taky čím v praxi krmit FullHD.

 

Při koupi HD-Ready bude asi obraz TV-vysílání koukatelnější, ale zase je to kompromis.

V případě 1080p to bude lepší při použití BlueRay a HD DVD, případně PS3, ale běžný vysílání, na které bude využita asi nejvíc, bude horší.

 

Nuže...jak jste se kdo rozhodl ?

 

Podle mě mají obě své výhody i nevýhody, ale není to tak dlouho, co se jeden kamarád rozhodoval mezi LCD a PLAZMOU, zjišťoval informace, sledoval je atd. A rozhodl se pro plazmu od Panasonicu. Ale jak píšeš, každý napíše něco jiného ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mě se ten obraz zdá prostě horší, ta černá ve zhasnutém obýváku není černá, čím víc mimo přímý pozorovací úhel, tím hůř.

Pozemní vysílání se mi zdálo taky hůř přepočítaný (to možná neuměla tak dobře elektronika, třeba to asi není mínus technologie)

Spotřeby šul nul rozdíl, odezva a tak.

 

Jedině snad to vypalování plazmy, ale nebudu na tom mít odlety/přílety jako na letišti, tak se toho tolik nebojím :-)

Co bude asi v budoucnu problém je u aktivně chlazených modelů větráček. Pokud začne být hlučný a jako kazdý myslím že tak či tak začne, bude to asi pálka. Nemyslím si, že je zvláštní, ale dovedu si představit nějaký zámeček, aby tam normální nešel, spešl konektor a tak.

Vlastně neznám jediný důvod pro LCD.

 

Napište mi konkrétní modely, zkušenosti a jaký zdroje signálů používáte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plazmu doporučuji, protože ji mám doma samozřejmě ;), ale hlavně proto, že pokud zvolíte o něco dražší /cca do 150 000/, pak jakékoliv LCD /v té samé třídě/ strčí do všech kapes /IMHO/.

Panasonic VIERA full HD je v současnosti /dle mého soudu/ jasná volba ve střední třídě. Vlastně počítám, že se zde najde víc lidí, kteří, pokud za hodinky ochotně "vysolili" třeba 100 000, koupí i kvalitní zobrazovač pohyblivých obrázků, nebo kvalitní "stereo".

Věřte mi, maličko jsem se dotkl světa HD skrz tu naši televizku a PS3 a je to maso ...tak jen do toho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam asi rok Philips 42PF9631D/10 (uvazoval jsem i o vetsi uhlopricce, ale 127 uz by bylo asi moc :guiltysmiley: ) http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/...ductInformation

 

Spokojenost, funguje, ukazuje hezke obrazky.

 

Krmim ji z Kiss DP 600 pres HDMI a dobre. http://www.kiss-technology.cz/products/DP-600/index.aspx

 

Ale kazdy at koupi a zkousi, ale je to docela draha zkusenost, pokud nekoupis dobre :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedině plazma, neznám koukatelné LCD, myslím pokud se chceš koukat na obyčejnou TV. Já mám 50" Plazmu třiroky a do dnešních dnů jsem neviděl v Praze nikde jinde lepší obraz z Tv než mám doma. Samozřejmě není vhodná pro stálejší napojení PC, ale když ji dobře zahoříš, není to občas problém. Ten Panasonic je dobrá volba, nebo pak Pioneer, nic jiného! Navíc cenově už to je někde jinde než jsem platil já. Pokud chceš to nejlepší kup si novou NEC (přes net je najdeš). Pioneer věděl proč koupil NEC...

Já mám zobrazovač NEC 50" a obraz přes komponent ze satelitu je z 5m supr, do moře máš chuť skočit. Osobně nemám rád HDMI...raději na to nemyslím co mě stála :crying_anim02:, to by byly krásný kukačky :cool02:

Upraveno uživatelem maisel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý si názor stejně už udělal, ale z toho co se na trhu nabízí je podle mě LCD obrazově nejmíň kvalitní, ale reklama dělá hodně.

 

V poměru cena/obraz vychází pořád nejlíp 100Hz CRT - klasická TV. Kdybych na ní měl místo, tak si jí klidně nechám. Místo toho jsem zkončil u LCD právě kvůli prostoru.

Když dostává kvalitní signál, tak je to koukatelný skoro bez výhrad. Jenže mezi kvalitní signál nepočítám to co se u nás prohání vzduchem, DVD ujde, ale na VHS zapomeňte, to je prostě nekoukatelný.

 

Prostě je to jen telka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

100% pravda jen tu LOEWE už nekoupíš a uhlopříčka taky nic moc

Každý si názor stejně už udělal, ale z toho co se na trhu nabízí je podle mě LCD obrazově nejmíň kvalitní, ale reklama dělá hodně.

 

V poměru cena/obraz vychází pořád nejlíp 100Hz CRT - klasická TV. Kdybych na ní měl místo, tak si jí klidně nechám. Místo toho jsem zkončil u LCD právě kvůli prostoru.

Když dostává kvalitní signál, tak je to koukatelný skoro bez výhrad. Jenže mezi kvalitní signál nepočítám to co se u nás prohání vzduchem, DVD ujde, ale na VHS zapomeňte, to je prostě nekoukatelný.

 

Prostě je to jen telka.

Upraveno uživatelem maisel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som sa rozhodol pre LCD Samsung LE40R81B. O kvalite hovori ocenenie EISA "European HD ready LCD TV 2007/08" Je sice "len" HD-Ready, ale v sucasnej a dohladnej dobe mi vyznam Full HD unika. Aj tak menim televizor kazde 3-4 roky, sledujem vacsinou len TV stanice, obcas nejake to DVD. Viac info tu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to je jasný, že na ten signál, co lítá jak analogem/digi je CRT nejlepší volba, ale není taková úhlopříčka. Já bych chtěl tak tu 106ku 127 se mi už zdá moc i když nevím, jestli u plazmy není v těch 1080p 106ka moc malá co se technologie výroby týče.

 

EDIT : někdo tu nakousl PC/PS3 versus plazma, proč by to měl být či nebýt problém pro plazmu?

Upraveno uživatelem RomanP
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám doma i plazmu full hd panasonic viera 127cm i lcd samsung 81cm(v pokoji tv+comp)jednoznačně plazma.Dnes už garantují životnost 100000hodin což je zhruba 40let sledování,upravila se i spotřeba plazmy.Lcd má tak ostré podání barev,že při nekvalitním příjmu ti zhorší příjem,je rozdíl sledovat dvd a běžný televizní pořad.Vlastním i projektor,který používám na hokej+fotbal přenosy,nebo když se chci odreagovat nějakým kvalitním koncertem rockových kabel.Při volbě kvalitního plátna lze projektor sledovat i za plného denního světla.Obrovské mínus je životnost lampy a to je důvod proč restaurace jedou na šetrný provoz a pak se vykládá ,že projektor je o ničem.doporučuji navštívit nějakou výstavu high-end domácí kino,sám jsem byl na osmi a je se na co koukat technika jde dopředu.Piooner dělá plazmydeváté generace a je asi nejdál ,ale veme si manymany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Mám doma i plazmu full hd panasonic viera 127cm i lcd samsung 81cm(v pokoji tv+comp)jednoznačně plazma.Dnes už garantují životnost 100000hodin což je zhruba 40let sledování,upravila se i spotřeba plazmy.Lcd má tak ostré podání barev,že při nekvalitním příjmu ti zhorší příjem,je rozdíl sledovat dvd a běžný televizní pořad.Vlastním i projektor,který používám na hokej+fotbal přenosy,nebo když se chci odreagovat nějakým kvalitním koncertem rockových kabel.Při volbě kvalitního plátna lze projektor sledovat i za plného denního světla.Obrovské mínus je životnost lampy a to je důvod proč restaurace jedou na šetrný provoz a pak se vykládá ,že projektor je o ničem.doporučuji navštívit nějakou výstavu high-end domácí kino,sám jsem byl na osmi a je se na co koukat technika jde dopředu.Piooner dělá plazmydeváté generace a je asi nejdál ,ale veme si manymany.

jestli tomu dobře rozumím tak jedeš PC přes 81cm LCD ..... to musí být dobrý masakr :D ....... nedokážu si to představit ;) (ale asi to budu muset někdy zkusit ... taková tabulka 800x600 v excelu na 81 cm by mě dělala dobře na oči ) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja by som sa rozhodol pre LCD Samsung LE40R81B. O kvalite hovori ocenenie EISA "European HD ready LCD TV 2007/08" Je sice "len" HD-Ready, ale v sucasnej a dohladnej dobe mi vyznam Full HD unika. Aj tak menim televizor kazde 3-4 roky, sledujem vacsinou len TV stanice, obcas nejake to DVD. Viac info tu
Já to vidim ... Překvapuje mě ale, že jsou tu plazmisti v přesile, většinou to bývá naopak ... :) Upraveno uživatelem rorda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...