Přejít na obsah

Televizory LED, Plasma...


RomanP

Doporučené příspěvky

... za nejlepší považuji obraz z lehce sférických CRT televizorů, ne úplných Flat, kde se musí dobíhat rohy, obraz z těchto TV asi nebude jen tak předstižen, a to bychom si asi měli všichni přiznat.

Co se týče samotné otázky Plazma v. LCD tak na nejnáročnějším trhu tedy v USA převažují prodeje LCD značně nad plazmou.

 

Tomu jsem moc neporozuměl. Pokud beru jako zdroj signálu DVD přehrávač/rekordér, nebo cokoliv HD, pak jako že obraz na tebou uvedeném CRT bude lepší než na plazmě a LCD ?

Kvalita zobrazení na CRT souvisí jen a pouze s tím, že běžný TV signál z antény, kabelu, nebo satelitu má dosud ještě nízké rozlišení a tak se příjemně zobrazuje na telce, která má taky nízké rozlišení. Pusť kabel do většího LCD nebo plazmy a budeš nadávat, jak je to hnusný oproti starým telkám, ale o tom se tady snad bavit nemusíme. To není problém moderní televize, ale našich poskytovatelů signálu.

 

K tomu USA trhu jen krátce. Nic proti nim, ale tam se žerou hamburgery taky opravdu ve velkým a stejně mě to nepřinutí to polknout ... Tak asi tak.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Kvalita zobrazení na CRT souvisí jen a pouze s tím, že běžný TV signál z antény, kabelu, nebo satelitu má dosud ještě nízké rozlišení a tak se příjemně zobrazuje na telce, která má taky nízké rozlišení. Pusť kabel do většího LCD nebo plazmy a budeš nadávat, jak je to hnusný oproti starým telkám, ale o tom se tady snad bavit nemusíme.

Ale přesně to jsem měl na mysli.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že je to tak. Proto hned několikrát otázka čím ji krmíte?

 

Je pravda, že to není problém výrobců televizí, ale doma na to musíme koukat my, tak jak to teď je.

 

Můžu si koupit super-sport káru co je 5cm nad zemí a jezdit po našich silnicích. Požitek z jízdy taky není vina výrobce auta.

 

Mám doma kabelovku se spoustou programů, ale nějak po novém roce se stěhuji a tam budu odkázán na to co si chytím.

 

Co se tedy dá pochytat třeba satelitně a v jaké kvalitě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To není problém moderní televize, ale našich poskytovatelů signálu.
Bohužel přesně tak to je, aspoň prozatim ... :(

 

Mam zkušenosti s LCD Samsung s integrovanym DVB-T tunerem, model 2007, kterej vycházel nejlíp v různejch testech, DVD paráda, DVB-T vysílání je u nás tak zmršený, že koukat se na běžný kanály už taková lahůdka neni ... To je prostě fakt bez ohledu na to, jestli jde o LCD TV nebo plazmu ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
To ano, to samozřejmě pravdivé / a logické / je. Mě jen přišlo matoucí, že někdo soudí kvalitu televize podle kvality dostupného TV signálu.

 

Jak již píší kolegové, myslím tím např. RomanaP, mám LCD, mám DVB-T tuner, mám satelit a je mi to k ničemu, signál je na prd, proto jsem se odklonil od původního zadání Plasma vs. LCD a proto jsem vytáhl CRT.

Upraveno uživatelem Snow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Snow
Ja bych doporucil telku prez adsl poskytuje to upc nebo o2 mam to uz nějakou dobu a jsem velmi spokojen, jen jedna nevýhoda, s jednu přípojkou můžeš na několika televizích sledovat jen jeden program najednou.

O UPC bych moc nemluvil, moc velký datový tok na dané pásmo a zrovna tak O2, speciálně tito dva poskytovatelé podle mého nenabízí obraz, který by se rovnal kvalitě Czech-link.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak toto téma, myslím tím datový tok digitálních televizí mě velmi zajíma. Mám Toshibu 42" LCD již dolouho a jsem maximálně spokojen. Signál z kabelové televize byl docela dobrý :) ,do doby převzetí přes UPS. Nyní pozoruji určitý pokles kvality "klasického" analogu a mám dojem, že se tak děje aby se a) nahnali noví zákazníci na digitál B) datový tok digitálu se zvětšil a tím vznikla nutnost více nahustit alalog programy čímž se častečně překrývají a tím ubývá kvalita. Debata Plazma versus LCD bude brzo rozhodnuta ve prospěch možná míň kvalitního ,ale na výrobu přijatelnějšího LCD. Pro pamětníky jako Beta versus VHS. Pokud máte podobnou zkušenost z kabelovky....ozvěte se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to nepozoruji, zatím mám CRT a kabel.

 

Je rozdíl v kvalitě satelitního přenosu UPS a toho Czech-link ???

Pokud ano, tak to trochu nechápu. Je to svorně namířeno na Astru a nemyslím, že jeden konkrétní kanál si přes satelit žene více providerů ve své kvalitě.

Jak to tedy je? Jaký obraz mají sat programy které laborují s HD vysíláním?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...a může někdo srovnat kvalitu a spolehlivost Sat-UPC / CzechLink (vyšší dat tok, tak předpokládám lepší) / O2 ?

Rozumím tomu dobře tak, že v případě použití "krabičky" od O2, si programy přepínám krabičkou, nikoli televizí a tím nemůžu využít některé fce televizoru ?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Rozumím tomu dobře tak, že v případě použití "krabičky" od O2, si programy přepínám krabičkou, nikoli televizí a tím nemůžu využít některé fce televizoru ?

přesně tak .... musíš používat dva dálkové ovladače ...... stejné jako u DVB-T

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty dva ovladače jsou trochu divoký,ale časem se na to dá zvyknout...i když mám občas zmatek který použít... :baby:

Já mám ultimativní řešení na 6 svých ovladačů (televize, dvd, playstation, zesilovač, set top box, věž)

Všechny jsem nahradil jediným, který má docking station a dobíjecí baterku.

Logitech Harmony 785

Naprostá spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ultimativní řešení na 6 svých ovladačů (televize, dvd, playstation, zesilovač, set top box, věž)

Všechny jsem nahradil jediným, který má docking station a dobíjecí baterku.

Logitech Harmony 785

Naprostá spokojenost.

 

Zdravim,

taky uvažuju o inteligentní řízení domácnosti, HIFI, světla, topení atd. Už sem měl schůzku na toto téma s profikem co to dělá a doporučuje RTI nebo Philips Pronto pro, má to ovšem výraznou nevýhodu, že se dají nastavovat pouze přes servisní soft a na každou blbost se musí volat technik, jinak je to úžasná hračka. Cena taky není lidová... :crying_anim02:

Ten Logitech si můžu nastavit sám, Mám poněkud atipická zařízení, která levnější ovladače neumí kvalitně obsluhovat, je někde seznam na netu zařízení pro obsluhu? Opravdu nevidíte žádná negativa, která dražší přístroje nemají? Moc díky za odpověď a přeji hezký den

Maisel

p.s. Vaše Sharky patří k mím nejoblíbenějším a běhají skvěle a manželka si život bez svojich Oceanu od KH taky neumí představit, asi jí budu muset koupit v dohledné době Omegy :thumbsup_anim:

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...