Přejít na obsah

Single malt


Doporučené příspěvky

YPO : rum je jedine pitivo jez jsem po dvou extra vydarenych opicich uz nikdy nerozdychal - ten s lodickou asi v 16 cti (temer delirium) a od te doby nemuzu a trtinovy pred dvema lety na Dominice (cuchnu ke trtinovemu a obsah zaludku se chce kouknout jake jedneska pocasi)......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cekal jsem kdo tohle napise ze to ma byt spravne whiskey - jinak skotskou nemusim (vyjimku tvori VAT69) a Laphroaig mi moc smrdi raselinou (osobni pocit)

"Nám síra voní!!!" :) Na to jsem si teď vzpomněl :)

 

Ano, máš pravdu, Laphroaig je nejvíce intenzivní whisky. Jak vůní (smradem), tak chutí.

Já obecně preferuji spíše single malt whisky od moře - ale málokomu se ta příchuť jódu zamlouvá...

 

Má to ovšem i své výhody :)

Doma dělím whisky/whiskey na 3 základní druhy:

1. Tzv. výčepní lihovina - ty bývají přelité do karaf (jedná se o standardní, cca. 4leté, blended whisky, běžně prodáváne v obchodech -> třeba Ballantines, J. Walker, Bells a podobně). Ty používám při vaření či pro návštěvy, které nemám moc rád (manželčiny kamarádky a podobně :D

2. Kvalitní blended a single malt (třeba J.Walker Black či Blue, Glenfarclas, Aberlour, ...) - ty mám v originálních lahvích a hostím jimi dobré kamarády.

3. Laphroaig - ten piji sám, protože nikomu nechutná, takže mi ho víc zbyde ;)

Podobně je to i s Talisker, Isle of Jura, Scapa, ... I ty voní po moři a lidem moc nechutnají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano ... irská whisky x hodinky..... dobrá kombinace :D

Pane, slovní spojení irská whisky je blábol. Whisky dělají ve Skotsku. V Irsku je whiskey ;)

 

btw - já preferuji Laphroaig :)

ano ..... na láhvi je whiskey ....pokud budeme slovíčkařit,tak se omlouvám .............

Nápad - mohli bychom ty tvé nové hodinky oslavit někde u dobrého panáka whisky & whiskey :)

A platil by Safi, protože dostal peníze za prodej :))))))))))))))))))))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
2. Kvalitní blended a single malt (třeba J.Walker Black či Blue, Glenfarclas, Aberlour, ...) - ty mám v originálních lahvích a hostím jimi dobré kamarády.

3. Laphroaig - ten piji sám, protože nikomu nechutná, takže mi ho víc zbyde ;)

Podobně je to i s Talisker, Isle of Jura, Scapa, ... I ty voní po moři a lidem moc nechutnají.

2. Ty naléváš kamarádům Blue Label?!:rolleyes:

3. To nám chutná stejně.:) Zkusil jsi již jinde zmiňovanou Laphroaig Quarter Cask? A ještě mám momentálně doma Bowmore.:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil
:) tak ať slouží (co by doma dělala)

Díky :)

 

he he ...Kamil bere úplatky :D .... nebo že by k svátku?...... Cardhu je taky dobrý mls :)

Všiml ses řemenu na dekoračních hodinkách? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2. Kvalitní blended a single malt (třeba J.Walker Black či Blue, Glenfarclas, Aberlour, ...) - ty mám v originálních lahvích a hostím jimi dobré kamarády.

3. Laphroaig - ten piji sám, protože nikomu nechutná, takže mi ho víc zbyde ;)

Podobně je to i s Talisker, Isle of Jura, Scapa, ... I ty voní po moři a lidem moc nechutnají.

2. Ty naléváš kamarádům Blue Label?!:rolleyes:

3. To nám chutná stejně.:) Zkusil jsi již jinde zmiňovanou Laphroaig Quarter Cask? A ještě mám momentálně doma Bowmore.:P

Dobrý kamarádům Blue Label a už týden mám doma i Green Label, ale ten jsem zatím nenačal. Nebyla ještě příležitost. Ale mám zvrhlý nápad :D Co kdybych vzal lahvinku J.W. Green Label na cestu do Basileje? ;) Odpaníme ji :)

 

Ač preferuji obecně alkohol starší, v případě Laphroaig mi chutná nejvíce klasický nejlevnější desetiletý. Už jsem pil celkem 3 varianty Laphroaig - kupuju si lahvinky na hraničním přechodu Hatě (Znojmo), kde je fajn výběr za ještě více fajn ceny. A ten nefiltrovaný/neředěný (či jak to nazvat - má hrubě přes 50% alkoholu) mi také chutná méně, než desetiletá klasika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...