Přejít na obsah

tissot vs. maurice lacroix - prosim help


Mavko

Doporučené příspěvky

vyberam hodinky okolo 20 000, velmi ma zatial zaujali maurice lacroix z rady les classiques automatic a tissot T-lord. Su to uplne odlisne hodinky a vobec sa neviem rozhodnut. O maurice som nikde nenasiel aky pouzivaju strojcek a celkovo neviem co si mam o nich mysliet v porovnani s tymi tissotmi, bol by som velmi vdacny za vase nazory.

http://www.alltime.ru/index.php?mid=26934&from=ya

http://www.tissot.ch/cgi-bin/cgi2.exe?idpr...CT=PROD_PRODUCT

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oba modely mají tutově strojek ETA 2824-2 ( nejběžnější ). Já osobně bych šel do Maurice Lacroix, už proto , že vlastním model Pontos a jsem s ním spokojen. Jenom jedna maličkost. Konkrétně u toho modelu Pontos výrobce pravděpodobně kvůli snaze o co nejmenší výšku hodinek a taky možná kvůli váze, použil slabší ocel pro výrobu pouzdra, ale hlavně na zadním víčku pouzdra. To má za důsledek můj subjektivní pocit, když máš

hodinky v ruce, že jsou jakoby plechové. Není zkrátka v nich cítit kus materiálu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim do Trnavy. Na ML se podivej na:www.mauricelacroix.com. K ML je mozno rici toto, u levnejsich automatu na 99,99% budou strojky ETA. Nevim jak do SR, ale do CR dovazi ML NEST sro. viz. www.nest-sro.cz (na jejich strankach prave u neco drazsich automatu PONTOS pisou ze maji stojky ETA). Kdyz jsem si kupoval hodinky, tak jsem vahal mezi ML a Raymond Weil (dovoz do CR jako ML), nakonec jsem se rozhodl pro RW (rada Tradition, v dobe koupe staly cca 18000Kc), protoze se mi znacka ML zda ponekud umela. Zalozila ji svycarska obchodni spolecnost Desco von Schulthess AG ktera se prave v polovine 70 let rozhodla ze bude vyrabet hodinky pod znackou ML. ML a RW jsou obe priblizne stejne stare, RW je alespon rodinna firma, je nejvetsi svycarskou rodinnou firmou na vyrobu hodinek, celkove patou ve svycarskem zebricku.Takze takto:

1.ML i Tissot maji kvalitni vyrobky

2.T ma dlouhou tradici cca 150 let

3.ML ma dle meho nazoru hodinky hezci

4.ML na 99,99% pouziva strojky ETA v rade les classiques, T pouziva stojky ETA (coz je pochopitelne vzhedem k cene a ze je soucasti Swatchgroup)

5.v cene kolem 20000 (Kc nebo Sk?)zauvazuj i o RW (www.raymond-weil.com) a nebo Longines (www.longines.ch, dovozce do CR www.hibernia.cz, ma i modely kter jiz na firemnim webu nenajdes )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jakozto osoba, ktera se koupi hodinek na internetu nebrani a dokonce tuto kratochvili provozuje, musim mirne nesouhlasit s dovetkem "abrahamlouise". Koupe hodinek na internetu ma svoje vyhody, ale samozrejme i nevyhody a rizika! Urcite bych si na internetu nekoupil nove IWC, protoze to se proste nedela ;) Takove hodinky si to proste nezaslouzi.

 

Nicmene online koupe hodinek stredni a nizsi tridy, pripadne hodinek, ktere tady nemaji a nikdy mit nebudou zastoupeni (nezavisle hodinarske manufaktury), je podle meho vec velice vyhodna a nekdy i nutna.

 

Co se tyka zminovanych hodinek Tissot, nebudeme si nic namlouvat, Tissot hodinky jsou na par vyjimek masova vyroba. Jak uz jsem to dokumentoval na koupi chronographu T-Lord, koupi na internetu se da usetrit temer az polovina ceny, za kterou se tento model prodava u nas. Je mi lito, ale tyto podivne cenove prektiky nehodlam podporovat a zda se mi, ze prave toto je priklad, kdy se koupe na internetu velmi vyplati.

 

Ty hodinky se mi proste libily, ale pokud jako clovek travici na internetu dost casu vim, ze prumerna cena, za kterou se tento model u nas prodava jak v kamennych, tak online prodejnach, je v dane kategorii prestrelena, proc nekoupit na netu?

 

Je treba si ovsem byt vedom rizik, ktere koupe na netu nese a to se tyka hlavne lidi, kteri s podobnym druhem nakupu nemaji jeste zkusenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555

Absolutní souhlas s odklizecem ...

 

Co se tématu týče - sám mám dvoje Maurice Lacroix a mám tuhle značku prostě rád - nabízí hodně za rozumné peníze, co se týče například zpracování pouzder a tahů obvykle překračuje cenovou třídu, u některých modelů podstatně, zpracování je obvykle prostě vynikající. Tohle nemůžu říct o běžných modelech Tissotu ani náhodou - zpracování a použité materiály mi připadají minimálně o řád horší. (samozřejmě subjektivní a nejsem na Tissot expert - ale pár už jsem jich v ruce měl) Les Classiques ale in-natura neznám.

 

Co se týče použitých strojků u ML - levnější hodinky mají obvykle ETA strojky, případně ETA strojky modifikované pod vlastní kalibr. Ve vyšších řadách jsou použity různé modifikované strojky - často Unitas 6498-1, ale např. moje mechanické ML používají modifikovaný (výborný) kalibr Adolf Schild 5008. To jen pro doplnění, netýká se Les Classiques.

 

Jestli něco nedoporučuju, tak kupovat co nejlevnější Longinky - navzdory renomé výrobce nepovažuji tyhle hodinky za odpovídající své ceně.

 

Raymond Weil jsou velice slušné hodinky, ale pochybuju, že nabízí plnohodnotnou alternativu v tomhle cenovém limitu - základní Tradition asi nebude to, co hledáš ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze som dnes bol zase pozret tie tissoty a nejak mi z toho rozumovo stale vychadzaju lepsie. Bohuzial si nemozem dovolit do tych hodin investovat viac a tie maurice mi pridu ako mercedes s plechovymi puklicami, maju krasne vypracovany cifernik, ale zase celkovym dojmom na mna lepsie posobia tissoty. Dalej samozrejme ked si zoberiem cenu nahradnych dielov, kedy remienok na maurice stoji 9500skk a na tissoty 3000 a podobne veci. Dalsou vyhodou tissotov je vodotesnost 100 oproti 50 maurice a este to ze za cca 17k budu s kovovym remienkom co sa mi zda univerzalnejsie, pokial teda neplanujem mat doma viacero hodiniek. Maurice maju za 23k bohuzial len kozeny. Neviem som teraz poriadne zmateny co si o tom mysliet, no ved uvidim, urcite napisem ako som sa rozhodol...

PS, este sa mim nacrtla moznost tissoty z ciernym cifernikom a k nim sa da dokupit kovovy naramok a vyde ma to na tych cca 17-18 a budem mat dva naramky

http://www.tissot.ch/cgi-bin/cgi2.exe?idpr...CT=PROD_PRODUCT

 

Co sa tyka kupy cez internet, tak urcite si hodiny asi treba najprv dobre poskusat a potom mozno kvoli cene objednat z netu. Na tieto T-lordy napriklad to az taky velky rozdiel ako s chronografmi nerobi, teda nejaku extra cenu som nikde nevidel, vzdy je to okolo 17k.

 

Este raz velmi pekne dakujem za nazory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To ja vim. Nedavno jsi si koupil hodinky Zeno Watch Basel. Mimochodem prave Zeno Watch Basel ma internetove obchody pro oblasti, kde nema zastoupeni. Kdysi prodaval po netu hodinky i Auguste Reymond primo ze Svycarska. Vim, ze nekteri hodinari v Nemecku i dokonce Svycarsku prodavaji pres net nove hodinky firem ktere zastupuji, nekteri pouze hodinky z druhe ruky. Nevim proc jim to vyrobci trpi, kdyz prakticky vsichni varuji pred padelky. Ja bych do hodinek na netu sel maximalne pokud by je prodaval primo vyrobce, ale tady je zase problem preprava. Mam spatne zkusenosti s Ceskou postou. Opakovane jsem dostal (nejen ja) poskozene baliky s CD z amazon.com, otevrene nebyly, to bych postovni "sluzby"reklamoval. CD nastesti nic nebylo, ale jak muzou dopadnout strojky pri takovem zachazeni. Zanedlouho zkusim DHL, tahle firma rozvazi zbozi amazon.de, tak jsem zvedav.

 

Vratme se k hodinkam. Znam par internetovych firem jako je www.pacifictime.com, www.atlantictime.com, www.orolus.com, trnavskym kolegou zmineny www.alltime.ru. Mam jim snad verit? Vzdyt nektere prodavaji maloseriovou ci spise kusovou znacku Breguet. Jejich breguety proste nemuzou byt prave a je otazkou jestli jsou prave i hodinky znacky Tissot.

Kritizujes cenovou politiku u nas, v pripade Tissotu, tedy firmy Swatchgroup a potazmo Hibernie, no muzem si srovnat CR a Svycarsko, kamenne obchody.

 

Hodinky Tissot T-touch (ktere bych si nikdy nekoupil):Hibernie (sidlo Praha, dodavatel pro CR)-19.990 Kc www.hibernia.cz

Swiss lion (hodinar v Luzernu)-795 CHF (cca 15900 Kc) www.swisslion.ch

Rozdil je cca 4000 Kc, jenze ve Svycarsku maji DPH cca 7.5%, pak neco bude clo, doprava, s marzi to asi nebude tak rozdilne oproti CR, takze pri hrubem odhadu spise nez pan Hayek a Hibernie, te obere nas drahy stat.

 

Podivejme se i na spickovou hodinarinu:

 

Hodinky Blancpain Leman 2185F-1130-71 Flyback Chronograph SRN:8190 Euro www.zeitzeichen.de

USA:8600 $ www.jacksonsquare.com

CR:??? www.dusak.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

treba to vzdy proste hodit do googlu, niektore sa oplatia a niektore podstatne lacnejsie nenajdes, ale tak to je zo vsetkym na nete, nie len s hodinkami...

PS: ps, ten www.altime.ru som dal len preto ze to je jediny v ktorom som nasiel obrazok tych ML, ktore som u nas pozeral. Tiez ma to nejak odrazda ci to neni nejaka najlacnejsia edicia, ktoru dokonca predavaju len na vychodny trh, ked nikde na zapade neboli :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555

Tohle je off-topic, ale zrovna ses trefil - je potřeba hledat líp, tyhle Blancpainy má můj kamarád (steel on steel, white dial) a koupil je v CH za tuším 5600 Eur (předpokládám, že kdyby měl dost času, dostal se ještě o dobrých 5 - 10 procent níž).

 

Koupit falsa značek jako Maurice Lacroix, nebo Tissot bych považoval spíš za umění - co vím, tak se v DE/AT/CH ani běžně nevyskytují.

 

Drtivou většinu hodinek z poslední doby jsem také koupil přes internet a vždycky jsem byl naprosto spokojený - jistě, je třeba dobře vědět, od koho kupuju, ale o to se snažím, ať kupuju cokoliv ...

 

EDIT: tuším, že např. tenhle obchod je léty prověřený a solidní http://www.deneke.de/store/product_info.ph...roducts_id=2197

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli se nemýlím, tak vesměs všechny Longini mají strojky ETA, měl jsem v ruce model flagship za cca 24 000,-, model avigation za 39 000,- ... v těch jsou obyčejné 2824-2 a pak chronograf flagship za cca 55 000,- tam je taky ETA, ale nevím číslo. Ať levné nebo dražší - všechny mají obyčejné strojky ETA ( možná gravírované a rozebrané a znovu sestavené nevím. Spíše by mně zajímalo jak je to se strojky Raymond Weil, včera jsem koukal na jejich stránky a mají tam pěkně zdokumentován postup při výrobě hodinek, konkrétně vlajkové řady PARSIFAL, a tam bylo vidět, že strojek prakticky sestavují ve firmě, i když vypadal jako ETA 2824-2. To se tam ale nedá nikde vyčíst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555

abrahamlouis: mám historicky Longines rád (nakonec vlastním dvoje), ale prostě už jen samotné zpracování pouzder a kovotahů u "levných" modelů Longinek je podle mě na pováženou. Podle zpráv, které mám já, jsou i hodně poruchové a věci jako špatná kalibrace ručiček, špatná prachotěsnost a další (např. oxidování ciferníků po delší době) prostě neznějí moc dobře. Svoje DolceVita GT jsem si koupil proto, jak se mi líbily a i když fakt levné nebyly, tak zdvořile pochybuju, že vydrží sloužit tak, jak tomu je u druhých - pilotních z WW2 s ručním nátahem. Může to znít kacířsky, ale když se podívám, za kolik se dají v zahraničí koupit např. Dunhill Dunhillion Square (defacto ekvivalent Longines DolceVita), tak bych o tom začal přemýšlet ...

 

O tom, že jsou Longinky obecně předražené není třeba diskutovat - platí se za brand a to stejně, jako u spousty dalších.

 

Otto: RW Parsifal jsou fakt skvěle zpracované hodinky (a s nádhernými tahy) a výhodou je obvyklá vodotěsnost 10 ATM, ale prostě ML Masterpiece mi v dané hladině připadá podstatně zajímavější (už z důvodů možnosti voleb modelů a komplikací). Jsem si skoro jistý, že v katalogu Parsifal jsou uvedené podrobnosti strojků (zkusím na to doma mrknout), pokud to nenajdeš na webu, obrať se na http://www.nest-sro.cz/rwservis.htm jistě ochotně vyjdou vstříc :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re Otto: Ano Longines ma upravene strojky ETA, tak jako Certina, Tissot, Mido vzdyt jsou soucasti Swatchgroup, a za tu cenu to byt ani jine nemuze. Z cele skupiny maji vlastni strojky Blancpain, Breguet, Glashutte Original, Jaquet-Droz, Omega a pravdepodobne jako jedina ze stredni tridy Union Glashutte.

 

RW take, tak jako vetsina ve Svycarsku i ve svete, odebira strojky "od Hayeka", tedy strojky ETA, nevim jak Parsifal, ale automaty rady Tradition maji mj. strojky ETA 2824-2.

 

Dalsi otazkou jsou pouzdra, Swatchgroup ma firmu na jejich vyrobu Georges Ruedin S.A. a kdyz se pres www.swatchgroup.com proklikas na strucnou prezentaci Georges Ruedin S.A., tak te na fotografii uderi do oci pouzdro omeg rady Constellation...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Re jan555:

S L osobni zkusenost nemam, ale loni jsem uvazoval o rade Flagship, nebo kdybych "rozbil prasatko" tak o rade Replica L1.611.4.75.2 za cca 29000 Kc viz. www.hibernia.cz. Nadherna je Master Collection, ceny jeste neznam...

RW Parsifal se mi zdaji hodne drahe, obycejny automat kolem 50000, chronograf kolem 95000. Ten kdo ma na to dat takove penize do hodinek tak ma lepsi koupit si zakladni radu Zenith (cca 100000) nebo omegy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555

Předpokládám, že řada "Replica" by měla být v pořádku - kdyby ne, tak to už by bylo s Longines moc špatné :(

 

Každopádně tohle už jsme imho hodně off-topic ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak zajtra si idem kupit tje T-lord Tissoty, tje maurice su sice krasne, ale proste asi viac vyuzijem univerzalne hodinky na kazdu prilezitost. Longinky som pozeral a ked som si ich dal zoradit od najlacnejsich, prve sa mi zapacili niekde okolo 50k :)

 

edit: hops, uz je dnes :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jan555
kedy remienok na maurice stoji 9500skk a na tissoty 3000 a podobne veci.

Ještě jsem zapomněl tohle - to jsi se koukal na cenu Croco, že? Standardní řemínky z teletiny se dají koupit hluboko pod 1000 Kč (na Ebayi v pohodě i pod 500).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kedy remienok na maurice stoji 9500skk a na tissoty 3000 a podobne veci.

Ještě jsem zapomněl tohle - to jsi se koukal na cenu Croco, že? Standardní řemínky z teletiny se dají koupit hluboko pod 1000 Kč (na Ebayi v pohodě i pod 500).

To je cena za kovovy remienok.

PS: tak som nakoniec kupil tie tissot T-lord a zatial sa mi velmi pacia. Doteraz som bol zvyknuty na digitalky :), tak si musim trosku zvykat na inu vahu, ale to sa podda. Este som zvedavy ako to bude s presnostou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...