Přejít na obsah

Fotka

1777-2011

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 Conrad

Conrad

Megazávislák

• Member_50
  • 3 682 příspěvků(y)
  • Pohlaví:Muž
  • Bydlí:Praha

Publikováno 18.únor.2013 - 10:52

http://www.perrelet.cz/

#2 Conrad

Conrad

Megazávislák

• Member_50
  • 3 682 příspěvků(y)

Publikováno 20.únor.2013 - 18:24

To tu vážně nikdo nenosí tuhle značku?

#3 ouskavl

ouskavl

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 466 příspěvků(y)
  • Bydlí:
  • Fanoušek značky:ACS,MTB,IWC,RLX

Publikováno 20.únor.2013 - 19:31

Já je nosím rád. :smile_anim:

Přiložený soubor (y)

• Přiložený soubor  03.JPG   224,31K   0 Počet stažení

Perrelet * IWC * Rolex * Omega * Wenger *  Bulova * G-Shock * PRIM * Archimede

#4 patrik.mt

patrik.mt

Pokročilejší začátečník

• Member_50
  • 88 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Omega, IWC, Rolex, Fortis, ...

Publikováno 22.únor.2013 - 08:39

No tak ty jsou velmi pěkné...!

#5 Conrad

Conrad

Megazávislák

• Member_50
  • 3 682 příspěvků(y)

Publikováno 8.březen.2013 - 13:36

Prosklenej rotor to je skutečně paráda ,jsou stejně pěkné z obou stran,má to ještě nějaká značka?

#6 AdaMoss

AdaMoss

Lost in time

• Member_50
  • 698 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Ještě se hledám

Publikováno 18.březen.2013 - 14:45

Několik modelů od nich se mi hodně líbí, bohužel jsou prozatím mimo mé možnosti :-(.

"Když slyším o Schrodingerově kočce, beru do ruky pušku."

Stephen W. Hawking

#7 Funthom95

Funthom95

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 389 příspěvků(y)
  • Fanoušek značky:Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!

Publikováno 10.duben.2013 - 17:53

úžasné jsou turbiny :) Ty se mi líbí i jako divery, což je co říct. Ale nemám je :/

#8 bmwm3

bmwm3

Učedník

• Member_50
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 16.duben.2013 - 21:24

Já jsem měl opravdu veliký zálusk na 5007/1 , ale po vyzkoušení jsem zjistil, že hodinky skoro nic neváží, necítil jsem je vůbec na ruce a to mi strašně vadí, kdyby měly váhu, už je asi mám doma :-(

a5007-1_big.jpg

Tento příspěvek byl upraven od bmwm3: 16.duben.2013 - 21:25

#9 thefallen

thefallen

Začátečník

• Members
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28.duben.2013 - 19:52

Nevím jestli to není trošku s křížkem po funuse, ale Perrelet uvádí Turbine v "chronu". Za mě palec nahoru tedy až na ten průměr (47 mm).

http://www.ablogtowa...e-chrono-watch/

Zdroj:ablogtowatch.com

Tento příspěvek byl upraven od thefallen: 28.duben.2013 - 19:54

#10 IntoPicture

IntoPicture

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 486 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vídeň / Praha

Publikováno 29.duben.2013 - 16:37

Tím průměrem myslíš, že 47 mm je moc? Mně třeba přijdou Turbine XL s 50mm naprosto v pohodě, díky zapuštěné korunce mi na ruce přijdou spíš jako 46-47mm, tak tohle bude vypadat taky o něco menší (i když mají tlačítka chronografu). Jinak vyladili to pěkně, byť za mě standardní Turbine vedou, "ciferník" je čistý, jednoduchý.

#11 thefallen

thefallen

Začátečník

• Members
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 29.duben.2013 - 21:15

Tím průměrem myslíš, že 47 mm je moc? Mně třeba přijdou Turbine XL s 50mm naprosto v pohodě, díky zapuštěné korunce mi na ruce přijdou spíš jako 46-47mm, tak tohle bude vypadat taky o něco menší (i když mají tlačítka chronografu). Jinak vyladili to pěkně, byť za mě standardní Turbine vedou, "ciferník" je čistý, jednoduchý.

Přesně pro mě je cokoliv nad 45mm moc holt mám malou ruku. A 50 mm mi přijde už trošku jako budík :D.

#12 Conrad

Conrad

Megazávislák

• Member_50
  • 3 682 příspěvků(y)

Publikováno 21.květen.2013 - 08:16

Vše je zdánlivé, 44 bílý ciferník bez lunety vypadá větší než černý 46.5 mm s lunetou

#13 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2013 - 13:12

Trochu jsem pátral po historii značky Perrelet a docela mě to zklamalo... Ano, mají slavné jméno, ale pokud jsem to pochopil správně, tak společnost byla založena někdy v roce 1995 a jenom si dala do názvu slavné jméno. Takže reálná historie je hodně krátká. Potom nerozumím, proč na hodinky uvádí letopočet 1777, resp. rozumím, ale přijde mi to nefér...

Ale tím samozřejmě nehodnotím jejich produkty jako takové, protože s nimi nemám žádnou zkušenost.

#14 Zeppelin

Zeppelin

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)
  • Bydlí:Hodonín

Publikováno 15.srpen.2013 - 19:38

To fakt jo? Já trošku uvažuju nad Perrelet model first glass. Se mě líbí dlouhá výroba a tradice hodinek takže tohle mě dost zklamalo jestli je to tak ale nikde na netu sem nenašel že by byla založena až v 95 , jestli je to pravda tak je to velké zklamání :guiltysmiley:  ale kvalita hodinek vypadá hodně dobře třeba ciferníky mají jako např. Longines

LONGINES   Elegance is an attitude

#15 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2013 - 22:46

Podle toho, co píšou na zahraničních webech, existovala původní rodinná firma Perrelet v 18. a 19. století, pak zanikla. A teprve v devadesátých letech 20. století finanční skupina kolem Festiny koupila značku Perrelet a začala ji znovu oživovat... Jak píšu, nemůžu hodnotit kvalitu, ale je to pro mě zklamání. Sám taky hledám tu "pravou" tradiční švýcarskou značku s dlouhou historií a tradicí, která mě osloví... Perrelet to nebude...

#16 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 15.srpen.2013 - 22:50

Ještě přikládám odkaz na nějaký reklamní materiál Perreletu, kde se na straně 4 dole přímo uvádí, že novodobá výroba začala až v roce 1995...

http://www.qpmagazin...31/Perrelet.pdf

#17 Zeppelin

Zeppelin

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 16.srpen.2013 - 16:32

Už to že firma patří pod Festinu se mi moc nezamlouvalo ale budiž řekl sem si ale tohle už je moc :D  To už radši za podobné prachy Longiny které mají pěknou a dlouhou historii jen škoda že v nabídce nemají přesně co hledám za rozumný peníz :whistle:

#18 IntoPicture

IntoPicture

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 486 příspěvků(y)
  • Bydlí:Vídeň / Praha

Publikováno 16.srpen.2013 - 18:28

Dnešní Perrelet je legitimní nástupce, který zas moc neskrývá, že je výroba nekontinuální (byť při znovuoživení byly diskuze právě o tom "since 1777", které je součástí trademarku). Upřímně tomuhle remcání až tak nerozumím (srovnávání s Longines už vůbec ne, ale to je jiná), Perrelet nabízí in-housy, zajímavé inovace, špičkové zpracování i slušný customer care za férové ceny. Pokud by byla značka kontinuální od založení, stály by jejich kusy dneska třikrát víc než stojí a nikdo by se nedivil... tak holt šetřit na Pateky nebo Breguet ;) .    

#19 brnakp

brnakp

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 17.srpen.2013 - 00:20

Jak už jsem psal, netroufám si hodnotit kvalitu hodinek atd. Ale o tom to není, aspoň pro mě je to o pocitech. A jednoduše mi vadí, i když uznávám že asi iracionálně, to hraní si na "since 1777"... Ale to je určitě věc názoru každého z nás, nikomu to nevnucuju :-)

#20 Zeppelin

Zeppelin

Kandidát závislosti

• Member_50
  • 361 příspěvků(y)

Publikováno 20.srpen.2013 - 17:51

Dneska sem se byl podívat na tyhle hodinky a sice je ta historie trochu divná ale kvalita ciferníků a celkově zpracování je na velice dobré urovni, fakt dobrá kvalita za přijatelnou cenu.