Přejít na obsah

1777-2011


Conrad

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 44
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 4 týdnech...

Já jsem měl opravdu veliký zálusk na 5007/1 , ale po vyzkoušení jsem zjistil, že hodinky skoro nic neváží, necítil jsem je vůbec na ruce a to mi strašně vadí, kdyby měly váhu, už je asi mám doma :-(

a5007-1_big.jpg

Upraveno uživatelem bmwm3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tím průměrem myslíš, že 47 mm je moc? Mně třeba přijdou Turbine XL s 50mm naprosto v pohodě, díky zapuštěné korunce mi na ruce přijdou spíš jako 46-47mm, tak tohle bude vypadat taky o něco menší (i když mají tlačítka chronografu). Jinak vyladili to pěkně, byť za mě standardní Turbine vedou, "ciferník" je čistý, jednoduchý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tím průměrem myslíš, že 47 mm je moc? Mně třeba přijdou Turbine XL s 50mm naprosto v pohodě, díky zapuštěné korunce mi na ruce přijdou spíš jako 46-47mm, tak tohle bude vypadat taky o něco menší (i když mají tlačítka chronografu). Jinak vyladili to pěkně, byť za mě standardní Turbine vedou, "ciferník" je čistý, jednoduchý.

Přesně pro mě je cokoliv nad 45mm moc holt mám malou ruku. A 50 mm mi přijde už trošku jako budík :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Trochu jsem pátral po historii značky Perrelet a docela mě to zklamalo... Ano, mají slavné jméno, ale pokud jsem to pochopil správně, tak společnost byla založena někdy v roce 1995 a jenom si dala do názvu slavné jméno. Takže reálná historie je hodně krátká. Potom nerozumím, proč na hodinky uvádí letopočet 1777, resp. rozumím, ale přijde mi to nefér...

 

Ale tím samozřejmě nehodnotím jejich produkty jako takové, protože s nimi nemám žádnou zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To fakt jo? Já trošku uvažuju nad Perrelet model first glass. Se mě líbí dlouhá výroba a tradice hodinek takže tohle mě dost zklamalo jestli je to tak ale nikde na netu sem nenašel že by byla založena až v 95 , jestli je to pravda tak je to velké zklamání :guiltysmiley:  ale kvalita hodinek vypadá hodně dobře třeba ciferníky mají jako např. Longines

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle toho, co píšou na zahraničních webech, existovala původní rodinná firma Perrelet v 18. a 19. století, pak zanikla. A teprve v devadesátých letech 20. století finanční skupina kolem Festiny koupila značku Perrelet a začala ji znovu oživovat... Jak píšu, nemůžu hodnotit kvalitu, ale je to pro mě zklamání. Sám taky hledám tu "pravou" tradiční švýcarskou značku s dlouhou historií a tradicí, která mě osloví... Perrelet to nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už to že firma patří pod Festinu se mi moc nezamlouvalo ale budiž řekl sem si ale tohle už je moc :D  To už radši za podobné prachy Longiny které mají pěknou a dlouhou historii jen škoda že v nabídce nemají přesně co hledám za rozumný peníz :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnešní Perrelet je legitimní nástupce, který zas moc neskrývá, že je výroba nekontinuální (byť při znovuoživení byly diskuze právě o tom "since 1777", které je součástí trademarku). Upřímně tomuhle remcání až tak nerozumím (srovnávání s Longines už vůbec ne, ale to je jiná), Perrelet nabízí in-housy, zajímavé inovace, špičkové zpracování i slušný customer care za férové ceny. Pokud by byla značka kontinuální od založení, stály by jejich kusy dneska třikrát víc než stojí a nikdo by se nedivil... tak holt šetřit na Pateky nebo Breguet ;) .    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak už jsem psal, netroufám si hodnotit kvalitu hodinek atd. Ale o tom to není, aspoň pro mě je to o pocitech. A jednoduše mi vadí, i když uznávám že asi iracionálně, to hraní si na "since 1777"... Ale to je určitě věc názoru každého z nás, nikomu to nevnucuju :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...