Přejít na obsah

PRIM manufacture - Group


Doporučené příspěvky

Tak mi není jasný, jak to nový majitel Eltónu pan Strnad s touto firmou myslí a jak jejímu úspěchu věří, když nechce do ní moc investovat vlastní peníze a vydává firemní směnky (to mu banky již nechtějí půjčovat a hledá investory po pětitisícikorunách? - to ho "vytrhne z bídy?" - nerozumím tomu, nejsem ekonom) - viz obrázky níže.

post-19465-0-10985700-1507596282_thumb.jpg

post-19465-0-35206900-1507596296_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Takže je tam že už proběhla půjčka Eltonu ve výši 1 milión (to jsem tu taky před časem zaznamenal). Letmý pohled na stránky té společnosti ti prozradí že si berou 1% od věřitele, plus 10% z úroků.

Tedy když je zisk / úrok 3% tak je to ve skutečnosti 1,7% z toho co půjčíš.

 

A to nevíme kolik ve skutečnosti platí firma co ai půjčuje.

 

Plus docela zajímavý data od těch co půjčují (doklady a výpis z účtu).

 

V součtu je to lepší než vydělávat peníze rukama ve fabrice, a proč je tam zrovna Prim? To nebude složité, někdo zná někoho kdo někomu něco za něco, nic víc než malou "trafiku" pro třeba povoláním syna bych v tom neviděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za vysvětlení. Je vidět, že se v Eltónu poměry mění - jen taková maličkost - v letáčku píší o slevě na koupi jedněch hodinek - a to si pamatuji doby, kdy tvrdili, žeu nich (v "nóbl firmě" :) :D :)) je sleva na jedny hodinky sprosté slovo.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

http://czechoslovakgroup.jobs.cz/detail-pozice/?id=G2-1241873822-aden_brand0&rps=186

 

Mate niekto sancu dat to tam konecne trochu do poriadku chlapi.

 

To mi připomíná Cimrmany a jejich větu ve Vyšetřování ztráty třídní knihy, kde se již sedmý rok hledala třídní kniha. "Vidíte? Už si toho všiml!"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

o tomhle už tu byla řeč - http://www.cianews.cz/cs/2763764-ceske-hodinky-prim-na-prestizni-adrese-v-centru-prahy

ale co je navíc ve středečním vydání /22.11/ plátku E15, kde vyšel půlstránkový článek-inzerát, že... atd.

Jen výňatek z textu.

**

"...značka se spojila  se známou modní návrhářkou Blankou Matragi. Výsledkem je čtveřice unikátních designů, vytvořená podle aktuální kolekce Elements. " V umění neexistují žádné limity" říká ke spolupráci s firmou Elton paní Blanka Matragi a pokračuje "Je mi potěšením, že ve spojení s PRIM  - firmou s úžasnou tradiční ruční výrobou - tyto možnosti spolu umocníme".

**

Tak Blanka bude umocňovat s Primem-Eltonem radost uměním nebo umění radostí. Nejde o tunel Blanka, ale o někoho jiného.

Snad zase nezačne nějakou demolicí.......https://praha.idnes.cz/matragi-chce-na-orechovce-postavit-novou-vilu-fos-/praha-zpravy.aspx?c=A150319_105712_praha-zpravy_bur

***

Tak já bych tedy volil zaručeně jiné umění než hábitářku z Libanonu. Sorryjako.

https://www.google.cz/search?dcr=0&q=%C4%8Dtvero+ro%C4%8Dn%C3%ADch+obdob%C3%AD+vivaldi+youtube&sa=X&ved=0ahUKEwj9yvjW2dfXAhVDblAKHdsWCAAQ1QIIYigE&biw=853&bih=571

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Koukal jsem ted na prim eshop na nastenne hodiny (ty orliky, diplomaty atd.) a koukal jsem, ze jmeno Prim uz u nich nefiguruje. Bud tan neni nic, nebo "Elton 1969". Co to je, nova znacka? Nebo prohrali spor o jmeno Prim?

 

http://www.prim-shop.cz/nastenne-hodiny/sklenene-hodiny-773.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spor zatim asi neprohrali (nic jsem nenasel). Mozna se pripravuji na situaci, kdy by k tomu došlo...

 

Kazdopadne zacali pouzivat PRIM 1949 a ted tedy ELTON 1969... na nekterych hodinkach pouzivaji i samotne oznaceni PRIM. Bezne pak Manufacture Prim 1949. NA hl. nadrazi v Praze maji reklamu tam maji uvedeno (opacne) Prim manufacture 1949. Asi chteji zmast zakaznika :D

 

MPM pouziva znacku PRIM a na novych modelech uz ve vetsine pripadu puvodni bochankove logo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslím že je pravomocně rozhodnutý spor o vlastnictví grafické podoby loga, někde to běželo tiskem. Elton je vlastníkem podoby podle návrhu Josefa Žida (to co je na Igenech) a tak MPM začalo používat bochánkové logo, který původně dávala Chronotechna na budíky.

 

Elton má taky novýho generálního i obchodního ředitele, asi se dějou nějaký změny

 

Když jsem byl naposled na hlavním nádraží, měl tam Elton reklamu ještě na panskou pasáž

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou podobou loga od Josefa Žida je to stejne zvlastni... vzdyt byl prece zamestnancem (statniho) podniku. Tak jak muze mit autorske pravo na podobu loga? Ale ono je to dneska vlastne jedno, neni problem si navrhnout jakoukoliv novou podobu. Pro MPM je dulezite, ze ma značku PRIM jako takovou. Tedy zatim, soudni spory stale bezi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...