Přejít na obsah

Junghans v roce 2013


MarvinX

Doporučené příspěvky

Včera v Mnichově skončila Inhorgenta, na které firma Junghans představila novinky v kolekci pro rok 2013. Zakládám toto vlákno abych se s vámi o tyto novinky podělil. Základní informace dokud jsem ještě plný dojmů :) budu postupně doplňovat o upřesňující údaje a fotografie, tak jak je budu z Německa dostávat nebo sám pořizovat.

 

Co nás tedy v letošním roce čeká?

 

Řada Junghans Meister

Rozšíření řad Junghans Meister Automatic a Junghans Meister Chronoscope o varianty s černým číselníkem (modely 027/4313 a 027/4324).

Rozšíření řad Junghans Meister Automatic a Junghans Meister Chronoscope o zlacené varianty (modely 027/7312 a 027/7323).

Rozšíření řady Junghans Meister Chronometer o variantu se zlaceným pouzdrem (model 027/7333)

Limitovaná edice pro rok 2013 Junghans Meister Chronometer (model 027/9334)

Mechanický strojek J820.1, automat se zobrazením data s COSC certifikací. Počet 152 ks, 18 kt růžové zlato, cena 7.950,-EUR.

Komentář: Nádhera, tyto hodinky se moc povedly, číselník zbarvený do barvy starého zažloutlého papíru výborně ladí k zlatému pouzdru. Je jasné, že se bude opkaovat situace z roku 2011 a letošní limitka bude také vyprodána dříve než se vyrobí.

 

Nová řada Junghans Meister Kalender

Mechanický strojek J800.3, automat se zobrazením dne, měsíce, data a měsíční fáze.

Komentář: Můj osobní dojem je, že zde firma Junghans šlápla vedle, nevyvážený číselník, obrovský subciferník s datem a měsíční fází a titěrná okýnka se zobrazením dne a data. Hodinky jsem odkládal a opětovně se k nim vracel abych jim dal ještě šanci, ale konečný dojem není dobrý.

 

Nová řada Junghans Meister Agenda

Mechanický strojek J810.5, automat se zobrazením dne, data, čísla týdne a rezervy nátahu.

Komentář: Podstatně lepší dojem než z řady Meister Kalender. Díky více zobrazovaným funkcím jsou ukazatele na číselníku lépe rozložené, číselník vypadá vcelku vyváženě, osobně jsem opět rozpačitý z okýnek zobrazujících datum a den v týdnu.

Nová řada Junghans Meister Damen

Quartzový strojek J640.96 se zobrazením data. Omlouvám se, že se o této řadě hodinek zmiňuji v diskusi o mechanických hodinkách, ale jsou součástí řady Junghans Meister, tak mi připadalo hloupé abych je vynechal.

Komentář: Tady budu jen chválit. Dokonalé, decentní a přesto ženské. Nádherné hodinky výborně doplňují dámskou variantu řady Max Bill. A budou i v méně decentní variantě s diamanty :)

 

 

Řada Max Bill

Rozšíření řady Max Bill Damen o černou variantu číselníku (model 047/4356) a o celobílé a celohnědé provedení (model 047/4355 a 047/4357).

 

Na závěr připojuji ještě odkaz na článek o novinkách v řadě Junghans Meister uveřejněný na serveru manufaktuhr.info http://manufaktuhr.info/?p=580

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Abych o těch novinkách jen tak planě nemluvil, tak příští týden ve středu, tedy 6.3.2013 budeme mít v Olomouci zapůjčenou celou kolekci hodinek Junghans a to včetně některých novinek pro letošní rok.

Tímto bych vás rád pozval na prohlídku této kolekce :) Pokud budete mít zájem, napište mi prosím soukromou zprávu a domluvíme se na podrobnostech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radimk: I v digi se něco chystá, ale zatím k tomu nemáme žádné bližší informace, až budou určitě budu tady na fóru informovat.

 

shag: Ceny zatím ještě nejsou pevně stanoveny, takže jen orientačně:

Meister Chronometer 1.790 EUR (44.750 CZK)

Meister Chronometer L.E. Gold 152 ks 7.950 EUR (198.750 CZK)

Meister Kalender od cca 2.000 EUR (50.000 CZK) do 2.200 EUR (55.000 CZK)

Meister Agenda od cca 2.500 EUR (62.500 CZK) do 2.700 EUR (67.500 CZK)

 

Moudřejší budu příští týden, takže pak sem dám kompletní infromace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Tak nevim... libi se mi ta limitka a ty damske jsou krasne decentni a elegantni...

Zbytek mi prijde hrozne preplacany... pryc je krasne cista linka... okenka pusobi jak z veze filmu Az prijde kocour...jen Werich chybi... :-)

Ja mam zlate Meistery a trosku mi ta datumovka chybi... ale za tuhle cenu ji ozelim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pecouldek: Považuji řadu Meister za moderního pokračovatele řady Max Bill, takže rozhodně souhlasím s jednoduchostí, kterou by se Meistery měly ubírat. Modely Agenda a Kalender z toho vybočují a díky tomu se mi nelíbí. Ostatní novinky se ale opravdu povedly a zejména černé varianty jsou hodně zajímavé.

 

Pro názornost přikládám první produktové fotografie novinek :)

post-727-0-99931000-1363808712_thumb.jpg

post-727-0-34946100-1363808719_thumb.jpg

post-727-0-41571200-1363808727_thumb.jpg

post-727-0-81440500-1363808732_thumb.jpg

post-727-0-75682500-1363808772_thumb.jpg

post-727-0-48312500-1363808779_thumb.jpg

post-727-0-27717300-1363808789_thumb.jpg

Upraveno uživatelem MarvinX
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No popravdě nevidím tam nikde nic přeplácaného, ale spíše se snaží kopírovat trh a přibližovat se některými detaily například k Glashutte.

Ta datumovka na modelu Chronoscope, která je kombinovaná a neokoukaná, nebo ten jeden menší subciferník právě aby s tou datumovkou ladil by pro mne byl naopak signál právě proto si tenhle kousek koupit.

 

Nějaké Jughans jsem již měl, některé mám a mám takový pocit,že některé ještě mít budu.

Úplně si dokážu buď ty vlevo a nebo i ty vpravo představit jako MÉ společenské hodinky.

 

Moc děkuji Marvinovi za představování novinek !!!

post-965-0-62586400-1364133057_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

long: Díky moc, těší mě to :)

 

Kid_A: Bohužel cena je 7.950 EUR. A vypadá to, že se potvrzují má slova o úspěchu této limitky. Ještě máme měsíc do zahájení prodeje a cca 80% produkce už má Junghans vyprodanou.

 

Ondoni: Všechny novinky, včetně černých budeme i letos mít v Praze na akci. Jestli budeš mít zájem rád ti je tam ukážu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

People: Je pravda, že Junghans vyrábí hodinky převážně v konzervativním designu, ale myslím, že například řada Bogner je docela moderní, viz vlákno, kde jsem o nich psal http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/49157-bogner-by-junghans/?hl=bogner

 

Nebo jsi měl na mysli spíš nemechanické hodinky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne oslovila řada Meister Chronometer. Mám tomu rozumět tak, že řada je osazena strojky ETA s COSC certifikací nebo je použit jiný kalibr? Na tvém webu jsem ohledně kalibru našel jen základní nekonkrétní info, cenu 39750 kč.

Upraveno uživatelem Frostie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mne oslovila řada Meister Chronometer. Mám tomu rozumět tak, že řada je osazena strojky ETA s COSC certifikací nebo je použit jiný kalibr? Na tvém webu jsem ohledně kalibru našel jen základní nekonkrétní info, cenu 39750 kč.

 

U řady Meister Chronometer je použitý strojek J820.1. Není to ETA, je to upravený vlastní strojek Junghans z padesátých let, který i tehdy používali do svých chronometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...