Přejít na obsah

Junghans v roce 2013


MarvinX

Doporučené příspěvky

skoda, pre nas mladych nic zaujimave.

No popravdě spíše záleží co "Vy" mladí máte za vkus, ale tyto modely jistě nejsou jen pro dědky a kdyby to tak nakrásně bylo, třeba značka kterou jsem Ti sem vyseknul by dávno krachla a myslím, že se na no stejně tak jako Junghans nechystá. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 2 týdnech...

Už se mi podařilo zpracovat všechny nové modely hodinek Junghans včetně parametrů a českých cen, pro přehled a úpnost informací si tedy dovoluji sem postnout odkazy. :)

 

Junghans Meister

Junghans Meister Agenda http://www.hodinky-junghans.cz/501-agenda

Junghans Meister Kalender http://www.hodinky-junghans.cz/502-kalender

Junghans Meister Chronoscope http://www.hodinky-junghans.cz/503-chronoscope

Junghans Meister Chronometer http://www.hodinky-junghans.cz/504-chronometer

Junghans Meister Classic http://www.hodinky-junghans.cz/505-classic

Junghans Meister Damen http://www.hodinky-junghans.cz/507-damen

 

Max Bill

Junghans Max Bill Damen http://www.hodinky-junghans.cz/604-damen

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aby byly informace k novinkám firmy Junghans kompletní dovoluji si sem přidat ještě několik svých postřehů.

 

Junghans Meister Agenda a Meister Kalender

Kromě rozšíření protfolia řady Junghans Meister bylo hlavním důvodem zavedení modelů Agenda a Kalender i ukončení výroby řady Meister Attaché kde byly obdobné modely zastoupeny. Výroba Meister Attaché byla ukončena v březnu a nyní bude probíhat už jen doprodej vyrobených hodinek.

 

Meister Agenda je osazena strojkem J810.5 (základ strojku tvoří kalibr ETA 2892-2), Meister Kalender strojkem J800.3 (základ strojku tvoří kalibr ETA 2824-2). Strojky ETA opravdu tvoří jen jakousi základnu pro tyto kalibry, úpravy a kompletace obou strojků provádějí přímo ve Schramberku, účelem je, samozřejmě kromě snížení nákladů, dosažení vyšší přesnosti chodu obou kalibrů a atraktivnějšího vzhledu.

 

Junghans Meister Classic

Tato řada je pokračováním řady Meister Automatic. K přejmenování řady Automatic na Classic došlo z důvodu změny strojků. Původní řada Meister Automatik byla osazena strojkem J800.1 (ETA 2824-2), nově je řada Meister Classic osazena strojkem J820.2 (základem je kalibr Soprod A10), který je ve Schramberku výrazně upravován a kompletován. Výměnou strojku bylo dosaženo lepších parametrů v rezervě nátahu (42 hodin oproti původním 38), přesnosti a hlavně a to je samozřejmě nejdůležitější byl navýšen počet modřených šroubků na 15 :)

 

Junghans Meister Chronometer

Hodinky řady Meister Chronometer jsou osazeny strojkem J820.1 (i zde je základem kalibr Soprod A10 ve verzi COSC), původně jsem měl informaci, že limitka bude bude osazena originálním kalibrem Junghans J820.1 z padesátých let a ostatní modely řady Chronometer budou osazeny novými klony tohoto původního kalibru, nakonec byl zvolen jako základ tohoto strojku kalibr Soprod A10 s COSC certifikací. Nevím jestli je to dobře nebo špatně, v každém případě se za původní mylnou informaci omlouvám.

 

Řemínky

Musím tady zmínit ještě jednu zajímavost. Kromě rozšíření modelové řady Junghans Meister a zařazení nových strojků došlo k ještě jedné změně, sice na první pohled méně nápadné, ale za to dost výrazné na ruce. Tou změnou je řemínek, dříve byl u všech zlatých a zlacených verzí Junghans Meister používán řemínek z krokodýlí kůže. V letošním roce krokodýla nahradil Louisianský aligátor. Chválím tuto změnu, sám jsem se přesvědčil, že řemínek je jemnější a příjemnější na ruce a co by majitel hodinek Erhard Junghans s "krokoušem" tiše závidím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondoni: Chronoscopy už i v bílé jsou úžasné a v černé jsou opravdu ještě lepší, dostaly úplně jiný šmrnc. :) Ale já bych rád viděl třeba i černé Meister Handaufzug, to by byla dokonalost. Tajně doufám, že ještě letos přibudou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondoni: Chronoscopy už i v bílé jsou úžasné a v černé jsou opravdu ještě lepší, dostaly úplně jiný šmrnc. :) Ale já bych rád viděl třeba i černé Meister Handaufzug, to by byla dokonalost. Tajně doufám, že ještě letos přibudou.

 

Před týdnem jsem dal do ruky mojí ženě aktuální číslo Watch Magazine, ať mi vybere jedny jediné hodinky, ke kterým by neměla žádné připomínky stran designu...vybrala právě bílé Chronoscope...takže vybrala dobře nejen ona (hodinky), ale i já (ji) :) ...nicméně, černé vzhledem k mé oblibě tmavých cifrů řadím o level výš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řekl bych, že ten plast má mnohem lepší optické vlastnosti (nedeformuje pod úhlem)..navíc je odolnější na rázy...a rozleštit jde snadno...případná výměna je pak určitě levnější než za safír...a je mnohem autentičtější u takového retro modelu...takže...proč vlastně safír? :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondoni: Nechci komentovat tvé soukromí, ale podle toho co jsi napsal o své ženě, tak sis opravdu dobře vybral. Je to úžasné když ti žena tak rozumí.

 

Quido Morava: Safír bohužel hned tak nebude, už jsem o tom několikrát psal konstrukčně je safírové sklo do hodinek Junghans Meister i Max Bill momentálně v podstatě neřešitelné. Jinak souhlasím se vším co Ondoni o plastových sklech napsal a ještě doplním ceny. Plastové sklo cca 500,-Kč, safír cca 3.000,-Kč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja souhlasim s vyhodami, ktere tu o plastu padly...

Nicmene mi to nejde zkousnout, ja nechci s hodinkami behat po hodinarich a menit sklo, natolik se znam, ze plast budu mit do mesice skrably...

je mi jasne, ze je safir nekolikanasobne drzasi, ale urcite bych neresil v tomto pripade, jestli dat 40, 42, nebo 45 tisic za tak paradni hodinky, kdyby meli safir, na druhou stranu budu resit, ze hodinky pres 40 tis. safir nemaji... Je to ve mne, ja za to nemuzu

Taky ta WR by mohla byt aspon 50, bych se s nima nebal koupat

;)

Skoda, no....

 

PS: Proc treba Milano do 10 tis. Safir maji?

Edit - PS to Ondoni: mne spise pripadaji nadcasovy, nez retro

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido Morava: Já s tebou Quido v podstatě souhlasím, také bych byl rád kdyby Meistery a Max Billy měly safír místo plastu, i když nevím jesti by pak tyto hodinky nebyly už příliš dokonalé :) Ale v zásadě mi u těchto hodinek plastové sklíčko nevadí, protože historicky tam plastové sklíčko bylo.

 

No i tak jsem už loni začal safírová sklíčka na Max Billy a Meistery řešit, jenže neúspěšně. U nás jsem nenašel nikoho kdo by je na tyto hodinky dokázal vyrobit. Po dlouhé době jsem narazil na jednu holandskou firmu, která to chtěla zkusit. Ani to bohužel nedopadlo, poslal jsem jim pár kusů skel na testy a výsledek byl jednoznačný, v místě uchycení skla k pouzdru je sklo natolik tenké, že minerál nebo safír by praskal, jediný materiál co to ustojí je plast. Takže ono ani tak nejde o dokonalý retro look, jako spíš o nutnost. Kdyby tam měla být safírová skla, musel by se přepracovat design hodinek, rozšířit pouzdro v místě spojení se sklem, upravit klenutí pouzdra i tvar sklíčka a už by to nebyly Max Billy nebo Meistery. Je to prostě daň za vzhled. WR je jasná, čím větší tím lepší, i když na společenské hodinky 30 m celkem stačí.

 

Nejen Milana mají safír, všechny hodinky Junghans, kromě řad Max Bill a Meister mají safír, i hodinky za 7.000,-Kč. Junghans vůbec nepoužívá minerální skla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, chápu technická omezení - já si jen tak posteskl, jelikož se mi meistery hodně líbí, ale tahle věc mne od nich drží dál; WR pod 50 mne taky drží zkrátka, to dneska prostě neriskuju, možná je to předsudek, ale je tam... a taky je mi jasné, že obé zvyšuje cenu

....škoda - nicméně, červík nadále hlodá - asi taky proto, že Junghansy jsem kdysi dostal k 18tinám a nosil jsem je vlastně nejdéle v kuse ze všech hodinek (12 let), tehdy skoro samozřejmě s plastem, a jeden z důvodů, proč jsem je pak vyměnil za jiné, byla vlsatně ta "neodolnost" - tož tak.... 

;)

Edit: (Milano jsem dal jen jako příklad)

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, je to takový nadčasový retro design  :cheers:

 

A ještě k tomu safíru, já si myslím, že takhle hodně vypouklým safírem stačí někde zavadit a je po něm...že je sice odolný proti poškrábání, ale nikoliv proti "jebnutí"...

Cena plochého safíru bude dle mého někde mezi 500 - 1000, protože ten se prostě odřízne od safírového kmenu jak kolečko salámu a přeleští, kdežto ten klenutý se musí vybrousit z nízkého safírového válce, takže je to technologicky x časově (=finančně) dost náročné...ale je to jen domněnka...

 

A doufám, že se jednou k těm černým chronoscope dopracuju, zřejmě to bude s mezipřistáním u nechrono max billa, protože ty bych taky docela rád prubnul...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Quido, je to takový nadčasový retro design  :cheers:

 

A ještě k tomu safíru, já si myslím, že takhle hodně vypouklým safírem stačí někde zavadit a je po něm...že je sice odolný proti poškrábání, ale nikoliv proti "jebnutí"...

Cena plochého safíru bude dle mého někde mezi 500 - 1000, protože ten se prostě odřízne od safírového kmenu jak kolečko salámu a přeleští, kdežto ten klenutý se musí vybrousit z nízkého safírového válce, takže je to technologicky x časově (=finančně) dost náročné...ale je to jen domněnka...

 

A doufám, že se jednou k těm černým chronoscope dopracuju, zřejmě to bude s mezipřistáním u nechrono max billa, protože ty bych taky docela rád prubnul...

 

:smile_anim:

je to tak - chápu, rozdíl je vyrobit ze safiru tohle /A/ anebo tohle /B/

post-19918-0-68976400-1365491486_thumb.jpg

 

edit: dscn5741.jpg

 

 

Upraveno uživatelem Quido Morava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Morvagor: Je to otázka preferencí, je-li ti bližší jednodušší a čistší design, zvol Max Billy, jestli bys raději plastický číselník, zvol Meistery. Ale upřímně řečeno, myslím, že zklamaný nebudeš ani u jedné z těchto voleb.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...