Přejít na obsah

Nože


Doporučené příspěvky

Objevil jsem u sebe další úchylku. Strašně se mi začaly líbit nože.

Nenapadá někoho, co by se dalo ještě koupit hezkého?

 

Zatím jsem si sehnal Aitor Jungle King I. Jedná se o legendární (i Kulhánek o něm píše) a nezbytnou pomůcku pro přežití v džungli. Je zde plno příslušenství včetně nože na stahování kůže, praku na lov drobné zvěře, brousku a háčků na rybolov.

Přijde mi to vše stejně důležité, jako chronograf u hodinek a stejně nezbytné, jako logaritmické pravítko u Navitimerů. Co na něj říkáte?

Člověk přece nikdy neví, kdy skončí sám uprostřed džungle!

 

Druhý jsem zakoupil u opravdického amerického rangera, ze kterého jde strach. Viz jeho stránky http://www.rangerknives.com/Whats%20New/photo_gallery.htm

Nicméně u tohoto nože stojí za to prolétnout českou recenzi na http://www.knife.cz/Knifecz/tabid/36/ctl/D...05/Default.aspx

Za zmínku stojí jeden z posledních testů - zaražení nože mezi kameny a stoupnutí na něj. Krájení cibule s tím jde prý taky dobře, ale to nevyužiju.

 

Nemáte někdo tipy na podobné užitečné nožíky? Rád bych byl připraven doopravdy na vše vyjma sběru hub! :rolleyes:

:starwars:

post-322-1192015000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám originální armádní předlohu Wilkinsonu Dartmoor - liší se jen profilováním ozubení na vrchní straně čepele. Ukecal jsem je na kusovou výrobu v době, kdy to už nevyráběli pro armádu, ale ještě nebyl na trhu komerční Dartmoor. Je to ale kus nože, takže častěji používám Ontario Mark I - je podstatně skladnější a má perfektní rukověť. Je to z gumy a perfektně se to drží i když je nůž a/nebo ruka vlhký.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není sice survival, ale zase je perfektní pro běžné nošení a nechá si dost líbit. V odkazu je ještě z oceli 154CM, ale nyní se vyrábí již z D2. http://www.noze-nuz.com/benchmade/bm910t.php

JInak můžu vřele doporučit prodejce z odkazu, dokáže sehnat dost věcí za rozumné ceny.

Upraveno uživatelem Godin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nože tak trochu sbírám a myslím si že survival je jakýkoliv pevný a dobrý nůž který má člověk ve chvíli akutní potřeby u sebe. Jinak survival jako označení nože bych spíše považoval jako marketingový trik, asi jako outdoorová parka / copak v ní někdo bude sedět v obýváku? /

post-227-1192019183.jpeg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi prodělal "nožní mánii" a v podstatě mě to drží doposud. Velké nože, vystřelováky a motýlky jsem vyměnil za lásku k modelům one-hand. Ja sám mám teď CRKT, ale vždy mě lákalo něco z produkce Spyderco (asi pro ty úžasný tvary).

post-643-1192019597.jpg

post-643-1192019609.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi prodělal "nožní mánii" a v podstatě mě to drží doposud. Velké nože, vystřelováky a motýlky jsem vyměnil za lásku k modelům one-hand. Ja sám mám teď CRKT, ale vždy mě lákalo něco z produkce Spyderco (asi pro ty úžasný tvary).

 

jo jo, jeden z mých nejoblíbenějších http://www.noze-nuz.com/spyderco/police.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi prodělal "nožní mánii" a v podstatě mě to drží doposud. Velké nože, vystřelováky a motýlky jsem vyměnil za lásku k modelům one-hand. Ja sám mám teď CRKT, ale vždy mě lákalo něco z produkce Spyderco (asi pro ty úžasný tvary).

 

Když zavírák tak zavírák.

post-227-1192020892.jpg

post-227-1192020992.jpg

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem kdysi prodělal "nožní mánii" a v podstatě mě to drží doposud. Velké nože, vystřelováky a motýlky jsem vyměnil za lásku k modelům one-hand. Ja sám mám teď CRKT, ale vždy mě lákalo něco z produkce Spyderco (asi pro ty úžasný tvary).

 

Spyderco je fajn. Dost dlouhou sem nosil Enduru, ted sem presedlal na Military, ale nejak mi nesedi :( Takze asi navrat k osvedcene klasice.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi trochu mimo mísu, ale jsem s ním moc spokojenej, šikovnej pomocník, jediná nevýhoda . do kapsy trochu těžkej...

 

Jakýpak mimo mísu,

 

mám něco podobnýho taky od Victorinoxu. Dostal jsem to darem. To je normálně kapesní dílna. :)

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milosklikar
Každý nůž má svoje.

 

Já nosím v kapse prakticky pořád taky victorinox, ale menší model Climber. Nemá sice pojistku, ale když stačil McGyverovi, tak proč by nestačil mě?

Už mi mnohokrát pomohl.

jóóó McGyver, ten se fakt vyzná... :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Saaaakra!! Co to je za material? Nebo jen ta fotka je tak divna?

 

Čepel a záštita damasteel, vzor Odinovo oko ,střenky hadí dřevo ,příložky titan. |Nožíř Pajl.

Upraveno uživatelem Conrad
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...